Zdravý mikulášsky balíček: čo dobrého doň zabaliť?

24

Čo chvíľa tu máme Mikuláša, ktorý nám donesie balíček plný dobrôt. A my ťa tento rok prosíme Mikuláš, dones nám niečo zdravé :-) Čo teda zabaliť do zdravého mikulášskeho balíčka?

Ovocie nesmie chýbať

V správnom mikulášskom balíčku nesmie chýbať čerstvé ovocie. Vianočnou klasikou sa u nás stali citrusy bohaté na vitamín C, ktorého v tomto ročnom období potrebujeme viac.

Sladučké mandarínky, pomaranče alebo šťavnaté grepy nás preto určite potešia. A určite aj jabĺčka, banány či kivi. Môžeš pridať aj balíček sušeného ovocia a orieškov, ktoré sa budú hodiť ako výživná desiata či zdravý snack.

Proteinove palacinky

Proteínová čokoláda

Ešteže sa dajú zohnať aj fit sladkosti. Čokoláda je jednoducho čokoláda a my sa jej nechceme len tak vzdať. A keď nám donesieš proteínovú, ktorú si môžeme dopriať bez výčitiek, budeme ťa milovať. Napríklad mliečna proteínová čokoláda od Cocoa + obsahuje len 18,6g sacharidov na celú čokoládu a až 19,5g bielkovín! Mňam :-)

19

Arašidové maslo

Arašidové maslo nás vždy poteší, pretože sa rýchlo míňa. Dajú sa s ním pripraviť fantastické zdravé raňajky, jedlá aj dezerty. Arašidové maslo Nuts & Whey navyše obsahuje pridaný proteín, takže sa môže pochváliť vysokým obsahom bielkovín. Čo viac chcieť? Majú ho v čokoládovej, vanilkovej aj jahodovej príchuti 1 kg len za 9,95 eur.

Skvele sa bude hodiť napríklad do zimného receptu na ovsené vločky: ovsené vločky + mandľové mlieko + vanilkové arašidové maslo Nuts & Whey + kokos + med + mandle 😉

20

Proteínová pomazánka

Ďalším želaním je fit proteínová nátierka Proteinela, ktorá chutí ako Nutella, ibaže je vyrobená z kvalitných zdravých surovín, obsahuje kopec bielkovín a minimum sacharidov. Hodiť sa nám bude aj do zdravého vianočného pečenia, môžeme ňou natrieť naše fit vianočné koláčiky a sušienky.

Výborná je tiež Caramela, Coconela alebo Cofeenela 😉

17

Proteínový adventný kalendár

Adventný kalendár plnený proteínovou čokoládou nás bude sprevádzať celým adventom. Každý deň si pochutnáme na kúsku fit čokoládky s dobrým pocitom.

16

Proteínové tyčinky

Ale našimi najobľúbenejšími fitness sladkosťami sú určite proteínové tyčinky, ktoré si so sebou môžeme zobrať všade ako zdravý snack :-) Prihoď nám do balíčku aspoň jednu-dve. Výborné sú proteínové tyčinky Mars, Snickers, Bounty alebo Milky Way.

22

DIY Mikulášske dobroty

A ak máš milý Mikuláš šikovné ruky a chceš nám darovať niečo od srdca, určite nás potešíš domácimi FIT tyčinkami. Zvládneš ich za pár minút, je to naozaj jednoduché. Inšpiráciu nájdeš v ebooku DIY proteínové tyčinky 😉

23

 

 

Ďalšie tipy pre zdravšie Vianoce nájdete v našom vianočnom FIT sprievodcovi:

 

 

 

Print Friendly