Najlepšie zdravé recepty s arašidovým maslom

Arašidové maslo je  obľúbenou stálicou medzi fitness potravinami. Je veľmi zdravé a prospešné pre náš organizmus. To samozrejme platí len pre kvalitné výrobky, preto sa vždy pozrite na zloženie a vyberajte 100% arašidové maslo z orechov – bez pridaného oleja či cukru.

Arašidové maslo je bohatým zdrojom výživných látok ako draslík, horčík alebo vitamín E. Jeho konzumácia znižuje vysoký krvný tlak, vyživuje svaly a kosti a vďaka vysokému obsahu vlákniny podporuje aj trávenie a zdravie čriev.

Vďaka obsahu zdravých tukov je vhodné aj pri diéte a chudnutí. Obsahuje tiež podstatný pomer bielkovín, ktoré zasýtia na dlhší čas a podporia udržanie štíhlej postavy a svalovej hmoty.

Výhody arašidového masla:

  • je bohaté na zdravé tuky, potrebné pre správne fungovanie organizmu a hormonálneho systému
  • je skvelým zdrojom vlákniny – zasýti a čistí tráviaci trakt
  • obsahuje až 30% bielkovín
  • je výborné ako súčasť zdravej a vyváženej stravy
  • je vhodné aj v diéte a pomáha zdravému chudnutiu

Pridať si ho môžete do ovsenej kaše, jogurtu, smoothie alebo  natrieť na celozrnné hrianku. A svoje využitie samozrejme nájde aj pri príprave zdravých fitness dezertov. Tu sú naše obľúbené 😉

Arašidové maslo je veľká dobrota a aby ste ho mali dosť na všetky arašidové pochúťky, kúpte si aspoň kilové balenie 🙂 Oplatí sa to aj cenovo, 1kg kvalitného 100% arašidového masla si môžete kúpiť len za 5,95 € TU. Len pozor, aby ste ho nevyjedli lyžičkou za pár dní 🙂

Prečítajte si tiež:

Najlepšie zdravé koláčiky bez výčitiek

Najlepšie jarné tvarohové recepty

5 tipov, ako použiť arašidové maslo vo fitness kuchyni

Tipy na najlepších FIT kuchynských pomocníkov pre zdravý životný štýl

, ,