kolagendrink recenzia

KolagenDrink: recenzia na unikátne kolagénové výživové doplnky

Pod značkou Kolagendrink nájdete naozaj komplexnú a nadštandardnú ponuku kolagénov: rybí, hovädzí či dokonca vegánsky kolagén rastlinného pôvodu. Kolagény sú dostupné v ochutenej aj čistej forme: ako tekuté, lipozomálne, v tabletách, v prášku či v ampulkách na cestovanie a nechýbajú ani zvýhodnené kúry zložené z viacerých balení.

Môžete si tiež vybrať podľa produktov určených pre krásu alebo pre zdravie kĺbov. Poďme si tieto kolagény a ich účinky predstaviť bližšie. 

Užívanie kolagénu je skvelým riešením, ak nedokážeme pokryť jeho príjem v bežnej strave. Samozrejme, vyvážená strava a pravidelný pohyb sú najlepšou prevenciou, avšak životný štýl mnohých z nás vôbec nie je ideálny v tomto smere.

Preto existujú doplnky výživy, ktoré predstavujú pohodlné riešenie, ako telu dodať potrebné látky. Produkcia kolagénu vekom klesá a jeho pravidelné dopĺňanie nám môže pomôcť s mnohými zdravotnými či kozmetickými problémami.

Kolagén je dôležitý pre zdravie kĺbov a celého pohybového aparátu, podporuje tiež zdravie krásu pokožky, nechtov a vlasov. 

Účinky kolagénu:

  • pomáha zlepšovať zdravie pokožky
  • prevencia voči predčasnému starnutiu
  • posilňuje vlasy a nechty
  • podporuje pružnosť a zdravie pohybového aparátu

Na eshope Kolagendrink.sk nájdete prémiové produkty pod značkou Kolagendrink a Liposomaldrink, ktoré spĺňajú najvyššie európske štandardy. Výhodou je, že z ponuky si vyberie účinný kolagén naozaj každý. 

KolagenDrink Collagen 10 000 hydrolyzovaný hovädzí kolagén

Ide o vysoko účinný tekutý hydrolyzovaný hovädzí kolagén vyrábaný vo Švédsku za dodržania najvyšších štandardov kvality. Balenie vystačí na 20 dávok. Výhodou tekutého kolagénu je jeho pohodlné dávkovanie, stačí jedna odmerka denne (je súčasťou balenia).

Zároveň tekutá forma kolagénu menej zaťažuje žalúdok a zabezpečuje lepšiu absorpciu účinných látok. 

Kolagén má príjemnú chuť lesného ovocia a je obohatený o ďalšie prospešné látky na podporu zdravia a krásy. Samozrejmosťou je obsah vitamínu C, ktorý je pre vstrebanie kolagénu nevyhnutný.

Ďakuj v ňom nájdete vitamíny skupiny B, ktoré sú dôležité napríklad pre zdravé kosti, správnu látkovú premenu či reguláciu hormonálnej činnosti. Biotín podporuje zdravie vlasov a pokožky a kyselina hyalurónová zabezpečuje hydratáciu.

kolagendrink-hovadzi-kolagen

KolagenDrink Collagen 10 000 hydrolyzovaný rybí kolagén

Rybí kolagén je až 1,5x lepšie vstrebateľný ako hovädzí či bravčový kolagén. Tekutá forma nezaťažuje žalúdok a zabezpečuje tak lepšiu vstrebateľnosť účinných látok. Je obohatený o vitamín C, ktorý podporuje tvorbu kolagénu. Je taktiež obohatený o kyselinu pantoténovú , vitamíny B6 a B12, biotín, meď, kremík a kyselinu hyalurónovú.

Môžete tiež zvoliť variantu bez cukru.

kolagendrink-rybi-kolagen

KolagenDrink Active Vegan Collagen 

100% vegánsky kolagén obsahuje aminokyseliny získavané z extraktov rastlín. Je obohatený o vitamíny a minerály, ktoré podporujú jeho účinok.

Predstavuje skvelú voľbu dopĺňania kolagénu pre všetkých, ktorí sa vyhýbajú živočíšnym produktom. MSM (metylsulfonylmetán) je látka, ktorá predstavuje zdroj organickej a biologicky najlepšie vstrebateľnej formy síry, ktorá je zodpovedná za produkciu kolagénu a keratínu.

Tento kolagén obsahuje až 19 aminokyselín, z ktorých glycín, L-alanín a L-glutamín sú základné aminokyseliny pre produkciu kolagénu. Vďaka tomu dokáže dosahovať rovnaké výsledky a účinnosť ako kolagén živočíšneho pôvodu.

kolagendrink-active-vegan-collagen

Práškový Beauty kolagén

Tento trojzložkový hydrolyzovaný rybí kolagén obsahuje najdôležitejšie typy kolagénu I,II a III. Okrem toho je obohatený o vitamín C a kyselinu hyalurónovú. Má osviežujúcu chuť manga a pomaranča. Samozrejmosťou je, že kolagén neobsahuje žiadne nežiadúce látky ako GMO, sóju, glutén či laktózu.

Už po 8 týždňoch pravidelnému užívania kolagénu došlo u žien vo veku 35 – 55 rokov k zníženiu výskytu vrások a zvýšeniu elasticity pokožky.

Jednu odmerku práškového kolagénu stačí rozmiešať v pohári vody alebo inej obľúbenej tekutiny.

kolagendrink-collagen-beauty

Kapsule pre zdravý pohybový aparát PEPT – OHYB

Hlavnou zložkou tejto prírodnej kĺbovej výživy je Peptan IIm. Ide o čistý extrakt z chrupavky, ktorý obsahuje kolagén typu II, kyselinu hyalurónovú a chondroitín sulfát. 

Práve kolagén typu II je pre zdravie chrupavky veľmi dôležitý, dodáva jej pevnosť a elasticitu. Tento kolagénový prípravok je vhodný pre mužov aj ženy, no odporúča sa hlavne pre ľudí s namáhaným pohybovým aparátom, akými sú seniori, športovci či ľudia trpiaci nadváhou.

Dopĺňaniu peptidu pomáha udržiavať zdravé kĺby, zmierňuje bolesti či tuhosť kĺbov.

kolagendrink-pept-ohyb

Gumené cukríky pre zdravé vlasy, pleť a nechty

Ak hľadáte komplexný výživový doplnok je zdravšie vlasy, pleť a nechty, vyskúšajte túto unikátnu novinku. Gumené vitamíny KolagenDrink sú ako jediné na Slovensku v lipozomálnej forme.

Ich hlavnou výhodou je, že sa pre telo v tejto forme najlepšie využiteľné. Z vitamínov v lipozomálnej forme dokáže telo využiť až 95 % účinných látok. Pri bežných vitamínoch je to len okolo 20 %. Viac o výhodách lipozomálnych vitamínov sa dočítate tu.

Balenie obsahuje 30 ks gumených cukríkov s príchuťou brusnice. Patentovaná lipozomálna technológia Soft Drop Technology zaručuje maximálne využitie aktívnych zložiek.

kolagendrink-lipozomalne-gumene-vitaminy

Autor článku: Lívia Bogárová

Zdroje:

, , ,