Müsli to GO…alebo raňajky za pochodu….

Zima je tu a s ňou aj ranné vstávanie po tme. Nič lákavé, a ani jednoduché. Preto som si povedala, že si budík posuniem a pospím si o niečo dlhšie aspoň v zime. No ako stihnúť raňajky? Bez tých by som predsa nikdy nevyšla z domu! Alebo áno?
Nuž a dostávame sa k môjmu zimnému riešeniu raňajok – so sebou. Svoje obľúbené vločky zaliate mliekom a ochutené ovocím a orieškami si teraz beriem so sebou vo forme muffinu. Pripravím ho ráno za 5 minút. Tu je môj recept, ale variácií je nekonečno…podľa toho, čo si do ranných cereálií dávate vy. Môže to byť sušené ovocie, kúsky orieškov či mrazené čučoriedky a kúsky čokolády. Plánovanie a príprava sú základ, pokiaľ si to chcete ráno uľahčiť. Rozmyslite si, aký muffin si chcete urobiť ( a vymyslite ho výborný – tiež motivácia na vstávanie) a suroviny vrátane nastrihaného papiera majte prichystané.

fitness raňajky muffin z ovsených vločiek 1

Potrebujeme:

1 vajce
2 PL jemných ovsených vločiek
1PL arašidového masla
2 PL mlieka
1/2 ČL prášku do pečiva
1 -2 ČL hnedého cukru/iného sladidla/ medu
sušené hrozienka
obľúbené zapekané müsli na posypanie
škorica
kúsok papiera na pečenie asi 15×15 cm


 

>>>>>Vyberte si tie najlepšie produkty pre vaše zdravé pečenie (klik TU) <<<<<

eshop_fitness_dezerty_01


Postup:

V raňajkovej miske najprv zmiešame suché suroviny: ovsené vločky, PdoP, škoricu a cukor či sladidlo. Pridáme arašidové maslo, mlieko a vajce. Všetko dobre zamiešame vidličkou a do cesta pridáme hrozienka ( a ďalšie prísady podľa chuti). Do strednej šálky dáme papier na pečenie a vlejeme cesto. Navrch nasypeme pár kúskov müsli pre chrumkavosť.

Dáme do mikrovlnky na cca 2 minúty pri najvyššom výkone. Presný čas zistíte štýlom pokus -omyl na vlastnej mikrovlnke. Hotový muffin vyberieme v papieri zo šálky a odložíme na tanierik vychladnúť ( pretože na spodku šálky bude ešte teplý a vlhký). Schmatneme ho na odchode z domu a pochutnáme si cestou.

fitness raňajky muffin z ovsených vločiek 3

Be Social