Ovsené kocky plné vlákniny

Vyrobiť si takéto parádne domáce ovsené tyčinky ani nemôže byť jednoduchšie. Stačí len skombinovať tie správne ingrediencie, zmixovať, a chutná pochúťka je na svete.

Sušené slivky dodajú nielen osviežujúcu chuť, ale poskytnú aj mnoho zdravotných benefitov.

Oproti iným druhom sušeného ovocia majú najvyšší podiel vlákniny, napomáhajú dobrému tráveniu a účinne bojujú aj proti zápche. V kombinácií s ovsenými vločkami a mandľami získate vlákninovú bombu.

Okrem toho obsahujú sušené slivky len málo cukru, znižujú krvný tlak a napomáhajú zdraviu kostí a kĺbov, čo ocenia nielen športujúci, ale aj ľudia so sedavým životným štýlom.

Ak teda hľadáte chutný a zdravý snak, po ktorom by ste siahli počas dňa, vyskúšajte si vyrobiť vlastné vlákninové tyčinky.

Potrebujeme

  • 100g ovsených vločiek
  • 100g sušených sliviek
  • 2 PL kokosový olej
  • Odmerka (30g) vanilkového proteínu
  • 3-4 PL vody

 


 

Postup:

Mandle a kokosový olej dáme do mixéra a zmixujeme na jemnú hmotu. Chvíľu to bude trvať, kým sa z mandlí začnú uvoľňovať oleje a vytvorí sa konzistencia mandľového masla, tiež je potrebné priebežne stierať zachytenú hmotu z okrajov mixéra.

Potom pridáme vločky, proteín, sušené slivky a všetko spolu zmixujeme do jemnej konzistencie. Podľa potreby pridáme 3-4 PL vody na zjemnenie.

Hmotu vyhrabeme na podložku vystlanú potravinovou fóliou a rovnomerne vyvaľkáme do tvaru štvorca. Odložíme stuhnúť do chladničky a pred podávaním nakrájame na 4 kúsky.

domace_musli_tycinky_fitness_dezerty_03

 

 

 

Be Social