Pistáciovo – čokoládový fit dezert

Želatína je dobrá pre naše zdravie a dezerty sú skvelým spôsobom ako ju zaradiť do stravy. Nemusí ísť pritom o žiadny zložitý recept, stačí len požiť trochu fantázie. Ak máte radi jogurty alebo tvarohy, môžete si z nich vyčarovať originálne fit dezerty, ktoré potešia oko aj chuťové poháriky.

Môžete si pritom vytvárať rôzne kombinácie chutí. Použite napríklad 2 – 3 rôzne ochutené jogurty, ktoré sa budú skvele dopĺňať. Do dezertu môžete zaliať aj svoje obľúbené čerstvé ovocie, napríklad jahody alebo maliny.

Jedna možnosť je kúpiť si už ochutený jogurt, druhá možnosť je zvoliť neochutený jogurt alebo tvaroh a vylepšiť ho podľa chuti. Ak chcete minimalizovať príjem cukru, zmiešajte biely jogurt napríklad s bezkalorickou omáčkou, ktorá mu dodá skvelú chuť bez zbytočných kalórií. Vybrať si môžete rôzne ovocné príchute, alebo klasickú čokoládu či lahodnú kokosovú Raffaello príchuť.

Ďalšou možnosťou je zmiešať tvaroh s odmerkou ochuteného proteínu, ktorý taktiež dodá skvelú chuť, dávku bielkovín a sladkosť bez zbytočného cukru a kalórií.

Ale teraz už náš príkladový recept na jednoduchý fit dezert 😉

Potrebujeme:

1 pistáciový termix
1 čokoládový jogurt (napr. Zvolenský fit & free)
balíček mletej čírej želatínyPostup:

Termix prelejeme do malej misky vhodnej do mikrovlnky, pridáme 2 ČL želatíny a dobre zamiešame. Vložíme do mikrovlnky na 1 minútu, potom vyberieme a ešte raz poriadne rozpustenú želatínu premiešame, aby sa s termixom úplne spojila.

Termix prelejeme do dvoch pudingových formičiek. Rovnaký postup zopakujeme s čokoládovým jogurtom. Prelejeme ho do mištičky, pridáme 2 ČL želatíny, zamiešame a zohrievame 1 minútu.

Vyberieme, opäť dobre premiešame a vylejeme do formičiek na pistáciovú vrstvu. Formičky odložíme do chladničky dobre stuhnúť.

Tip: Takéto „akože dezertíky“ si môžete urobiť na milión spôsobov a skombinovať rôzne chute, ktoré máte radi. Jogurt obohatený o želatínu, ktorý sa tvári ako dezert vám navyše môže spríjemniť aj diétu. A je to úplne jednoduché a rýchle.

fitness_cokoladovy_zelatinovy_dezert_fitness_dezerty_03

 

Be Social