symprove recenzia

Symprove recenzie a skúsenosti: prečo sú to najlepšie probiotiká na trhu?

Ak hľadáte informácie o probiotikách Symprove, zrejme zvažujete ich kúpu. No keďže nejde zrovna o lacný produkt, treba si dobre premyslieť, či naozaj stoja za to.

V tomto článku sa detailne pozrieme na účinky probiotík Symprove a na to ako fungujú, prejdeme si recenzie a skúsenosti zákazníkov a zhodnotíme, či sa ich kúpa naozaj oplatí.

Črevný mikrobióm každého z nás je jedinečný ako odtlačok prsta. Tvorí ho súhrn všetkých génov baktérií, bakteriofágov, plesní a kvasiniek, ktoré žijú v črevnom systéme. 

Zdravie našich čriev má vplyv na množstvo telesných, ale aj mentálnych procesov v našom tele. Ovplyvňuje náladu, spánok, priberanie či chudnutie, trávenie, imunitný systém či kožné problémy. 

Vedeli ste, že…?

“Stále viac a viac výskumov poukazuje na prekvapivé spojenie čriev a mozgu. Rozdiely v črevnej mikroflóre u jedincov s psychickými ťažkosťami sú už dokumentované mnohými štúdiami, ako aj potenciál probiotík a zdravej stravy dopomôcť v prevencií a zlepšení nášho duševného zdravia. Výskumníci naozaj zisťujú, že črevo je náš druhý mozog.” Zdroj: Instagram Symprove

symprove probiotika cena

Pre koho sú probiotiká Symprove vhodné?

Nerovnováha črevného mikrobiómu môže viesť k rôznym problémom a ochoreniam, ako napríklad k rozvoju celiakie, diabetu, tráviacim problémom, zápalovým črevným ochoreniam, metabolickému syndrómu či dokonca k vzniku depresie a rôznych neurodegeneratívnych ochorení.

Užívanie probiotík často vyhľadávajú ľudia, ktorých trápi zlé trávenie, nafukovanie, infekčné hnačkové ochorenia, chronické zápalové ochorenia čriev ( IBD), funkčné poruchy črevného systému, ako sú napríklad syndróm dráždivého čreva ( IBS), autoimunitné ochorenia či rôzne alergie a potravinové intolerancie. Symprove si v recenziách veľmi pochvaľujú napríklad aj ľudia s histamínovou intoleranciou.

symrpove probiotika

V čom sú probiotiká Symprove také unikátne?

Celkové hodnotenie:

 • Účinnosť: 10/10
 • Dávkovanie: 8/10
 • Chuť: 8/10
 • Cena: 7/10

Symprove sú jediné živé probiotiká na vodnej báze, ktoré sa naozaj dostanú až do čriev, kde priaznivo pôsobia a robia svoju prácu. Vďaka jedinečnému distribučnému systému (Unique delivery system, UDS™) nespúšťajú proces trávenia žalúdočnými kyselinami, ale prechádzajú až do čriev, kde sú naozaj potrebné.

To je ich hlavná výhoda a zároveň rozdiel v porovnaní s ostatnými probiotikami na trhu. Tabletkové alebo kapsulové probiotiká sú vyrábané v lyofilizovanej (hlbokozmrazenej) forme.

Tabletky či kapsuly neprejdú cez žalúdok plynulo ako tekutina, ale spustia proces trávenia. Ich časť sa stane obeťou rozkladu agresívnymi žalúdočnými kyselinami. Do čriev tak v skutočnosti dorazí iba určitá časť prijatých probiotík.

Preto je dôležité vybrať si kvalitný produkt a nevyhadzovať peniaze za síce lacnejšie probiotiká, ktoré však majú mizivý účinok. Probiotiká Symprove sa vďaka svojmu vodnému základu v žalúdku zbytočne nezdržujú a nespúšťajú proces trávenia. Vďaka tomu nedochádza k ich znehodnoteniu, ale dostávajú sa živé priamo do čriev, kde pôsobia na váš mikrobióm.

Účinky Symprove sú podložené vedou. Výsledky nezávislých štúdií realizovaných v University College London a King’s College London preukázali, že živé a aktívne probiotiká Symprove sú účinnejšie, ako probiotiká sušené mrazom v tabletkovej či práškovej forme. Okrem toho štúdie preukázali priaznivý vplyv na rôzne tráviace ochorenia.

Pozrite si príbeh probiotík Symprove vo videu:

Zloženie probiotík Symprove

Symprove sa vyrába vo Veľkej Británii, ako extrakt z naklíčeného jačmeňa, ktorý je viacnásobne prefiltrovaný a funguje ako vhodné prostredie pre existenciu živých a aktívnych bakteriálnych kultúr.

Obsahuje 4 kmene baktérií: 

 • E. faecium – pomáha znižovať črevný zápal
 • L. rhamnosus – pomáha správnemu tráveniu a rozkladaniu potravy
 • L. plantarum – pomáha pri IBS, hnačke, zápche a kožných problémoch
 • L. acidophilus – pomáha tráviť jedlo a absorbovať živiny

Celkové zloženie probiotík obsahuje:

 • Voda
 • Extrakt z naklíčeného jačmeňa (prefiltrovaný, bez lepku)
 • Živé a aktívne kultúry: l. rhamnosus, e. faecium, l. acidophilus, l. plantarum
 • Vitamín c
 • Regulátor kyslosti: citrát trisodný
 • Prírodné ochucovadlá (len v prípade Mango a Marakuja príchute)
 • Sorban Draselný

Probiotiká Symprove sú výrobné bez lepku, laktózy, cukru, farbív a sú vhodné pre vegánov aj ľudí s histamínovou intoleranciou.

Dávkovanie a užívanie probiotík Symprove 

Mesačný program Symprove obsahuje štyri 500-mililitrové fľaše, príbalový leták s užitočnými informáciami a inštrukciami k užívaniu, a dávkovací kelímok s objemom 70 mililitrov, čo je zároveň denná dávka živých probiotík.

Výrobca odporúča užívať Symprove ráno na lačno, aspoň 10 minút pred raňajkami. Probiotiká je potrebné skladovať v chladničke, vďaka čomu zároveň dobre vychladené aj lepšie chutia. Dennú dávku si jednoducho odmeriate pomocou priloženého dávkovacieho kelímku a vypijete.

Aby ste z účinkov Symprove skutočne profitovali, výrobca odporúča absolvovať aspoň 3-mesačnú kúru pre obnovenie črevného mikrobiómu.

symprove uzivanie

Chuť probiotík Symprove

Aktuálne si môžete vybrať z 3 variantov:

 • jahoda – malina
 • mango – marakuja
 • bez príchute

Treba povedať, že kyslá až fermentovaná chuť týchto probiotík nevyhovuje každému. Zákazníci sa však zhodujú na tom, že sa na ňu dá zvyknúť. Každopádne, chuť nijako neovplyvňuje účinnosť probiotík a ide len o individuálnu preferenciu každého z nás.

Cena Symprove – naozaj predražené probiotiká?

Cena Symprove naozaj nie je nízka a patrí medzi najdrahšie probiotiká na trhu. Zrejme práve to vás brzdí v kúpe týchto probiotík a rozmýšľate, či sa naozaj oplatí investovať do ich kúpy.

Keďže však ide o naozaj unikátny produkt, ktorý je aktuálne na trhu jediný svojho druhu, môžeme skonštatovať, že cena je na mieste. Ide o jediné probiotiká na vodnej báze, ktoré sa dostávajú priamo do čriev bez toho, aby ich znehodnotil proces trávenia.

Vďaka tomu majú aj vysokú účinnosť a výborné výsledky, ktoré sú podložené nielen vedeckými štúdiami, ale aj tisíckami spokojných zákazníkov a ich príbehov.

Aktuálne si môžete zvoliť 2 programy:

 • 4 týždňový program za cenu 99,99 €
 • 12 týždňový program za cenu 199,80 €

Pri kúpe 3 mesačného (12 týždňového programu) teda zaplatíte za 2 mesiace a tretí mesiac dostanete zadarmo. 

Keď si to prerátame na jednu dávku, zistíme že pri kúpe mesačného programu vyjde jedna dávka probiotík na 3,30 €. Pri kúpe 3 mesačného programu je to len 2,20 € na jednu dávku. A to predsa nie je nič hrozné. Môžeme to porovnať s cenou jednej kávy alebo kapučína v kaviarni či s cenou lepšieho acidofilného mlieka.

Ruku na srdce, koľko takýchto 2 eurových potešení si denne bez rozmýšľania nad cenou doprajete? Či už v podobe kávy, koláčika alebo potravín nahádzaných v nákupnom košíku? 

Symprove recenzie – aké sú skúsenosti zákazníkov?

Na účinnosť Symprove prisahajú tisícky spokojných zákazníkov z rôznych krajín sveta. Na uznávanom recenznom portáli Trustpilot má Symprove skvelé hodnotenie 4,5 z 5 možných hviezdičiek z viac ako 6000 recenzií. Na našej Heureke je to 4,9 z 5 hviezdičiek a celkovo ich odporúča 87 % zákazníkov.

Probiotiká Symprove sa tiež môžu pochváliť niekoľkými oceneniami.

symprove ocenenia

Prečítajte si niektoré recenzie spokojných zákazníkov:

recenzia symprove 1

Viac recenzií a skúseností so Symprove nájdete tu.

Ak sa potrebujete poradiť, či je pre vás Symprove tým správnym riešením, môžete sa obrátiť na Symprove team, ktorý vám rád a ochotne poradí a zodpovie vaše otázky.

symrpove probiotika

Autor článku: Lívia Bogárová