Banánové paleo palacinky

Môj štart do víkendového rána. Paleo banánové palacinky sú v poslednom čase veľmi obľúbené a na internete je niekoľko receptov. Samozrejme, že som ich musela vyskúšať aj ja. A boli skvelé!

Treba ich robiť pekne pomaly na miernom ohni, nakoľko banán obsahuje cukry a nechceme, aby sa nám palacinky spálili. S kvalitnou nepriľnavou panvicou to ale nie je žiadny problém. Môžete si ich pripraviť na štýl amerických palaciniek, resp. vytvarovať z cesta menšie a hrubšie lievance, alebo cesto pekne rozliať po panvici a pripraviť si klasické tenké palacinky.

Banán palacinkové cesto krásne osladí a tvarohová plnka to celé vynikajúco doplní a osvieži.

paleo banana pamcakes banánové paleo palacinky 1

Potrebujeme:

1 banán
2 vajíčka
kokosový olej
Na plnku:

hrudkový tvaroh (môžete ho dochutiť trochou medu, vanilkového extraktu a škorice)

domáci jahodový lekvár


Náš tip: Palacinky vyprážajte na kokosovom oleji. Pre zdravé varenie a pečenie sa vám bude hodiť kvalitný kokosový olej v spreji.


 

Postup:

Ponorným mixérom zmixujeme banán s vajíčkami a máme hotové cestíčko. Na kvalitnú teflonovú panvicu dáme malé množstvo kokosového oleja a robíme palacinky. Treba s nimi manipulovať opatrnejšie, keďže budú jemné, je lepšie ich robiť pri nižšej teplote pomaly. Hotové palacinky potrieme jahodový džemom a naplníme tvarohom. Z tejto dávky vyšli 4 sladučké palacinky.

Vyskúšajte aj:

FITNESS SNICKERS PALACINKY

3 recepty na fantastický proteínový puding

Be Social