cavalier krem recenzia

Cavalier krém recenzia: ako chutí táto lieskovooriešková keto nutella?

Dnes už v ponuke zdravej výživy nájdeme rôzne zdravšie variácie obľúbenej  Nutelly. Jednou z nich je aj lieskovoorieškový Cavalier krém. Poďme ho spolu ochutnať.

Na úvod musím povedať, že pred testovaním tohto krému som nemala veľké očakávania. Predsalen, zdravšie verzie a “náhrady” obľúbených sladkostí málokedy chutia tak dobre, ako originál. 

To je samozrejme pochopiteľné, keďže sú väčšinou vyrobené bez klasického cukru a tuku, ktoré ich robia takými chutnými. Cavalier krém ma však naozaj milo prekvapil. 


AKO CHUTÍ CAVALIER KRÉM?


Hneď po otvorení balenia som ucítila príjemnú lieskovoorieškovú vôňu, takmer rovnakú ako vôňu Nutelly. Prvý dojem bol teda rozhodne pozitívny. 

Ako asi bude chutiť? Keďže je tento krém sladený stéviou, ktorá máva horkastú pachuť, bála som sa, že tento krém bude chutiť umelo a presladene.

cavalier krem recenzia 1

Nič také sa však nestalo. Keto nutella Cavalier chutí naozaj lahodne. Necítiť v nej žiadnu pachuť ani horkosť. Na jazyku sa rozplýva veľmi chutný krém z lieskových orieškov a čokolády. 

Aby som sa presvedčila, hneď som si musela dať aj druhú lyžičku...a je to tak, tento krém je veľmi chutný a úprimne mu dávam 10 bodov z 10.

Ak hľadáte zdravšiu verziu Nutelly, tento krém vás rozhodne nesklame, je totiž výborný. Pritom je vyrobený z menej kalorických a zdravších surovín. Značka Cavalier sa vyrába v Belgicku a kvalitu v tomto kréme naozaj cítiť.

cavalier krem keto nutella
cavalier krem recenzia 2

ZLOŽENIE KRÉMU CAVALIER


Zloženie: rastlinný olej (repkový, palmový); inulín; oligofruktóza; lieskové oriešky (13%); sladidlá (erythritol, steviolglykosidy); kakaový prášok so zníženým obsahom tuku; sušené odstredené mlieko; emulgátor (slnečnicový lecitín); aróma.

Cavalier krém je sladený stéviou a erythritolom, o ktorom si môžete viac prečítať aj v tomto našom článku. Obe sladidlá sa vyznačujú prírodným pôvodom, nulovým glykemickým indexom a nulovou kalorickou hodnotou.

Vďaka tomu táto keto nutella nespôsobuje zvýšenie hladiny cukru v krvi a je vhodná na konzumáciu aj počas keto diéty alebo inej nízkosacharidovej diéty. 

Okrem toho má aj vysoký obsah vlákniny, až 38g na 100g. Môžete si ju vychutnať napríklad s keto palacinkami, pečivom alebo inými zdravými dezertami. 

cavalier krem natierka so sladidlom
cavalier krem

NUTRIČNÉ HODNOTY CAVALIER KRÉMU 

Nutričné hodnoty

V 100 G

Energetická hodnota

1838 kJ / 447 kcal

Tuky

36 g

 - z toho nasýtené tuky

 7,3 g

Sacharidy

 17 g

 - z toho cukry

6,7 g

Vláknina

38 g

Bielkoviny

5,3 g

Tento lahodný lieskovoorieškový krém rozhodne odporúčam každému, kto hľadá zdravšiu, menej kalorickú a hlavne skutočne chutnú náhradu Nutelly.

VYSKÚŠAJTE CAVALIER KRÉM

Lieskovoorieškový krém so stéviou - Cavalier


cavalier lieskovoorieskovy krem so sladidlom
  • bez konzervačných látok
  • bez prídavku cukrov
  • s vysokým obsahom vlákniny
  • so zníženou kalorickou hodnotou
  • vynikajúca chuť

Čo by vám ešte mohlo chutiť?

Najnovšie z blogu:

, , , , ,