bananove recepty

Banánové recepty: 5 tipov ako premeniť zrelé banány na zdravé dobroty

Máte doma prezreté banány a neviete čo s nimi? Určite ich nevyhadzujete, sú totiž skvelou surovinou na zdravé banánové recepty, po ktorých sa budete oblizovať 😉

Nakoľko sú zrelé banány prirodzene sladké, do receptov vám bude stačiť použiť menej cukru, čo je super. Ďalej si recepty môžete vylepšiť podľa vlastnej fantázie. Banány sa skvele dopĺňajú napríklad s orieškami, čokoládou a škoricou.

1. BANÁNOVÝ PROTEÍNOVÝ CHLEBÍK


Banánový chlieb je veľmi obľúbený na raňajky, desiatu alebo ako zdravý dezert. My máme pre vás zdravší recept z celozrnnej múky, ktorý je plný vlákniny  a navyše obohatený o proteín.

Recept na banánový proteínový chlebík tu.

2. ZDRAVÉ BANÁNOVÉ MUFFINY


Ďalším tipom sú sladučké a vláčne banánové muffiny. Sú veľmi jednoduché na prípravu a navyše sú praktické, môžete si ich ľahko zabaliť kamkoľvek so sebou - či už deťom do školy, do práce alebo na výlet.

Recept na zdravé banánové muffiny tu.

bananove muffiny recept

3. BANÁNOVÉ PROTEÍNOVÉ LIEVANCE


Banánové lievance - to sú priam luxusné fit raňajky. Podávajte ich napríklad s proteínovou čokoládou nátierkou a čerstvým ovocím podľa chuti.

Recept na banánové proteínové lievance

4. BANÁNOVÁ ZMRZLINA


Asi najjednoduchšia zdravá zmrzlina, aká existuje. Chutí naozaj výborne a môžete si ju pripraviť na množstvo rôznych spôsobov, záleží len na vás, aké ingrediencie pridáte. Na základnú verziu vám ale budú stačiť len mrazené banány 😉

Recept na banánovú zmrzlinu

banánová zmrzlina

5. BANÁNOVÉ OVSENÉ SUŠIENKY


Tieto sušienky sú plné zdravej energie pre deti aj dospelých. Môžete si na nich pochutnať len tak ku kávičke alebo si ich so sebou zobrať na výlet alebo športovanie a doplniť tak potrebnú energiu chutne a zdravo.

Recept na banánové ovsené sušienky tu.

banánové sušienky

Zdroj: albert.cz

MOHLO BY SA VÁM HODIŤ:

Najnovšie z blogu:

, , ,