collalloc cena

Recenzia Collalloc: bioaktívny morský kolagén švajčiarskej kvality + moja skúsenosť

Kolagén sa v dnešnej dobe stal jedným z najobľúbenejších doplnkov výživy. Pre jeho širokosiahle účinky na zdravie začína s užívaním kolagénu stále viac ľudí. Ako si ale vybrať kvalitný kolagén? S tým vám radi poradíme v tomto článku, v ktorom sa konkrétne pozrieme na kolagén značky Collalloc.

O značke collalloc

Ako výrobca uvádza, Collalloc je 100 % bioaktívny morský kolagén švajčiarskej kvality. Obsah kolagénu v tomto výrobku je naozaj vysoký a predstavuje až 3300 mg kolagénu v dennej dávke.

Bioaktivita kolagénu znamená, že ho telo považuje za vlastný a dokáže ho výborne vstrebať a využiť presne tam, kde je to potrebné. 

collalloc recenzia
collalloc mesačná kúra

Zloženie kolagénu a účinné látky

Ako sme už spomenuli, ide o 100 % čistý morský kolagén. Produkt neobsahuje žiadne aditíva ani prímesy. Vyrába sa vo forme jemného prášku, ktorý sa výborne rozpúšťa vo vode. Prípadne ho môžete užívať rozmiešaný v inom obľúbenom nápoji.

Dôležité je, aby ste kolagén nedávali do horúcich nápojov, ktoré by mohli znížiť jeho biologickú hodnotu. Kolagén sa vo všeobecnosti odporúča užívať spolu s vitamínom C, ktorý ešte viac znásobuje jeho účinky.

Kolagén collalloc obsahuje všetky 3 najdôležitejšie formy kolagénu. Typ I je najrozšírenejší a nachádza sa až v 90 % ľudského tela, najmä v pokožke, šľachách a kostiach. Kolagén Typu II sa nachádza najmä v chrupavkách a väzivách, Typ III zas v koži a kostiach.

collalloc zloženie

Účinky kolagénu collalloc

Kolagén má v ľudskom tele dôležitú úlohu. Ako sme si už povedali, nachádza sa až v 90 % organizmu a tak vplýva na kvalitu kostí, chrupaviek, pokožky či vlasov. Jeho produkcia sa však v tele prirodzene znižuje po 25 roku života. 

Ak si chceme zachovať zdravé pružné telo a mladistvý vzhľad, mali by sme telu pomôcť a kolagén pravidelne dopĺňať. Medzi hlavné benefity užívania kolagénu paria napríklad tieto účinky:

 • zlepšuje vzhľad a kvalitu pokožky
 • pomáha spomaľovať proces starnutia
 • minimalizuje vrásky, strie a celulitídu
 • pomáha pleť hydratovať a vyživovať
 • posilňuje vlasy a podporuje ich rast
 • spevňuje slabé a lámavé nechty
 • pôsobí preventívne proti prejavom artrózy
 • napomáha rýchlejšej regenerácii po fyzickej aktivite
 • podporuje pružnosť väzív a šliach
collalloc akcia
collalloc moja skusenost
collalloc moja recenzia

Balenie a cena

Kolagén collalloc odporúčame kupovať na oficiálnej stránke výrobcu. Jedno balenie práškového kolagénu obsahuje 30 denných dávok, prehľadne naporcovaných v osobitných malých vrecúškach. Vďaka tomu si môžete dennú dávku zabaliť a zobrať kamkoľvek so sebou. Balenie na 30 dní stojí 23,90 €

collalloc

Ku kolagénu si môžete navyše objednať aj balenie vitamínu C v cene len 3,90 €, ktorý sa odporúča užívať spolu s kolagénom pre ešte lepšiu účinnosť. 

Novinkou je collalloc nano v koncentrovanej tekutej podobe. Nano podoba sa môže pochváliť až 10 x vyšším účinkom oprosti práškovej forme. Navyše je obohatená o vitamín C, takže nie je potrebné dopĺňať ho samostatne.

collalloc nano

Ide o ľahkú koncetrovanú tinktúru s jemne kyslou chuťou. Obsah pipety (1 ml) stačí kvapnúť do vody alebo iného preferovaného nápoja. Užívanie kolagénu je tak ešte pohodlnejšie. Balenie obsahuje 30 denných dávok v cene 23,90 €.

collalloc bioaktivny morsky kolagen
collalloc kolagen

Skúsenosti zákazníkov

Kolagén collalloc sa teší aj pozitívnym ohlasom zo strany zákazníkov. Oceňujú napríklad jeho jednoduché užívanie, neutrálnu chuť a vôňu (žiadna rybacia pachuť ako pri iných produktoch), zlepšenie kvality pokožky a vlasov. 

Je dôležité myslieť aj na to, že kolagén sa odporúča užívať minimálne 3 mesiace a prvé výsledky môžete spozorovať až po pár týždňoch. Záleží tiež od vášho celkového zdravotného stavu a od problémov, ktoré by ste kolagénom chceli vyriešiť.

Napríklad u mňa osobne kolagén výborne zlepšil kvalitu mojej problematickej pleti, s ktorou bojujem aj v dospelosti. Moja sestra si zas všimla účinné zmiernenie celulitídy, avšak na pleti zmeny nepozorovala. Účinky u rôznych ľudí teda môžu byť rôzne.

collalloc cena

Moja recenzia a hodnotenie kolagénu collalloc

V prvom rade musím oceniť krásny dizajn a balenie kolagénu collalloc. Produkt je zabalený v luxusnej perleťovej krabičke, v ktorej sa nachádzajú sáčky rozdelené na 30 denných dávok. To je rozhodne praktické.

Obsah sáčku stačí vysypať do 2 dc vody alebo inej tekutiny a dobre zamiešať. Ako môžete vidieť na obrázku po chvíli je kolagén úplne rozpustený v priehľadnej tekutine. Oceňujem preto aj výbornú rozpustnosť, prášok netvorí žiadne hrudky či zlepence, ktoré by v tekutine ostali nerozpustené.

Treťou výhodou je chuť a vôňa tohto kolagénu, ktorá je absolútne neutrálna, teda kolagén je bez chuti a vône. Pri iných výrobkoch som sa stretla s jemnou pachuťou kolagénu, ale tento je úplne neutrálny, a preto by mal vyhovovať aj náročným zákazníkom.

Tento výrobok teda hodnotím veľmi pozitívne. Celkovo ide o kvalitný kolagén, s výborným zložením (vysokým obsahom čistého morského kolagénu v dennej dávke), chuťou a rozpustnosťou. Určite poteší aj prijateľná cena oproti konkurenčným výrobkom. 

Navyše si môžete vybrať medzi práškovou formou alebo nano tekutou formou, ktorá je absolútnym unikátom. Rozhodne tento kolagén stojí za vyskúšanie, bude sa vám príjemne užívať a vy už len budete sledovať aké pozitívne účinky má práve na vaše telo.

kolagen collalloc
collalloc morsky kolagen
morksy kolagen
collalloc rozpusnosť
collalloc hodnotenie

Zhrnutie:

 • 100 % bioaktívny morský kolagén
 • obsahuje kolagén Typu I, II, III
 • švajčiarska kvalita
 • bez prísad a aditív 
 • luxusné balenie
 • praktické dávkovanie, ktoré môžete zobrať kamkoľvek so sebou
 • na výber aj unikátna koncentrovaná nano podoba, pre ešte jednoduchšie užívanie
 • neutrálna chuť a vôňa
 • výborná rozpustnosť
collalloc

Autor článku: Lívia Bogárová

, , ,