domáce bielenie zubov recenzie

Ako na domáce bielenie zubov + recenzie na TOP 5 účinných produktov

Kto by nechcel mať krásne zdravé a biele zuby? Genetika a životný štýl však vplývajú nielen na ich zdravie, ale aj farbu. Starostlivosť o zuby je preto nevyhnutná. Ak ste sa rozhodli o svoje zuby postarať domácim bielením, ste na správnej adrese. Poradíme vám najlepšie postupy a účinné produkty na domáce bielenie zubov.

Ako vybieliť zuby doma

Na trhu dnes existuje množstvo produktov na domáce bielenie zubov. Ako sa v nich zorientovať a podľa čoho vyberať? Ktoré sú účinnejšie ako iné? Poďme sa pozrieť na to, aké máte možnosti.

Pasty na bielenie zubov

Ide o najlacnejšie a najdostupnejšie riešenie na domáce bielenie zubov. Bieliacu pastu kúpite v každej drogérii už za pár eur. Tomu ale zodpovedá aj výsledok, bieliace pasty majú často len slabý efekt na zmenu odtieňu zubo a k výraznejšej zmene vám nepomôžu.

Sú však vhodným doplnkom na starostlivosť a biele zuby na dennej báze. Alternatívou môže byť aj bieliaci prášok alebo púder, ktorý sa používa pri umývaní zubov namiesto zubnej pasty.

Bieliace perá na zuby

Bieliace preá poskytujú pohodlné a presné nanášanie bieliaceho gélu priamo na zuby. Výhodou je, že sa môžete zamerať len na zuby, ktoré potrebujete vybieliť. Bieliace gél pomocou pera nanesiete na zuby, necháte pár minút pôsobiť a následne opláchnete. Ide o pohodlný spôsob, pokiaľ potrebujete zuby vybieliť v krátkom čase, napríklad pred dôležitou udalosťou. ľahko si tiež zabalíte na cesty.

Bieliace pásiky

Bieliace pásiky predstavujú obľúbený a efektívnejší spôsob domáceho bielenia. Pásiky si jednoducho nalepíte na zuby a necháte pôsobiť účinné látky, ktoré prenikajú do zubov. Nevýhodou je, že oslabujú zubnú sklovinu a preto nemusia vyhovovať ľuďom s citlivými zubami. 

Sety na domáce bielenie zubov

Špeciálne sety na domáce bielenie zubov väčšinou obsahujú bieliacu pastu alebo gél s bieliacimi látkami a LED násadku na zuby, ktorá podporí pôsobenie účinných látok. Procedúru bielenia opakujete 1-2 x denne podľa pokynov výrobcu. Ide o veľmi efektívny spôsob domáceho bielenia zubov.

Domáce recepty na bielenie zubov

Ak hľadáte lacné domáce riešenie na bielenie zubov, na internete nájdete množstvo domácich receptov a babských rád. Napríklad bielenie zubov použitím sódy bikarbóny, prášku do pečiva či kokosového oleja. Od takýchto metód sa však výrazné zlepšenie nedá očakávať a treba dať pozor na to, aby ste si zuby a sklovinu zbytočne nepoškodili.

Je domáce bielenie zubov bezpečné? Na čo si dať pozor a pre koho to nie je vhodné

Bielenie zubov doma, či už pomocou špeciálnych bieliacich produktov alebo domácich receptov, však nebude vhodné pre každého. Vyhnúť by sa mu mali hlavne osoby s nasledovnými indikáciami:

  • citlivé zuby a ďasná
  • paradentóza
  • zubné kazy
  • ustupujúce ďasná
  • tehotenstvo a dojčenie
  • vek menej ako 15 rokov

TOP 5 produktov na domáce bielenie zubov – recenzie

1. LED Whitening Kit DayNight 

S LED Whitening Kit od výrobcu DayNight si môžete dopriať profesionálne bielenie zubov v pohodlí domova. Technológia spočíva v modrých lúčoch, ktoré reagujú s profesionálnym bieliacim gélom. Bieliaci gél obsahuje špeciálnu PAP + formulu, ktorá funguje na oxidačnej báze bielenia škvŕn.

Ide o bezpečnú metódu, ktorá neobsahuje peroxid vodíka a vďaka tomu nespôsobuje bolesť ani nepoškodzuje zubnú sklovinu.

DayNight LED bielenie zubov doma

2. Kompletný DayNight set 

Výhodný set na bielenie zubov DayNight obsahuje sonickú kefku s LED svetlom, dennú a nočnú bieliace pastu a dve náhradné hlavice. Elektrická zubná kefka s LED svetlom efektívne odstraňuje zubný povlak aj v medzizubných priestoroch a v kombinácii s vibračnými kmitmi čistí zuby az 7x efektívnejšie ako bežná zubná kefka.  

DayNight sada na bielenie zubov

3. Bieliace pásiky DayNight 

Ide o najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob bielenia zubov z rady DayNight. Pásiky obsahujú aktívne zložky PAP + formuly, ktoré prenikajú do štruktúry zubov a poskytujú šetrné bieleni bez bolesti.

DayNight bieliace pásiky

4. DayNight intenzívna bieliaca pasta 

Vďaka inovatívnemu zloženiu bez peroxidu pomáha bieliť zuby bez poškodenia a bolesti. Intenzívna bieliaca zubná pasta s PAP + formulou je ideálne na každodenné šetrné bielenie v rámci umývania zubov, ako aj na udržiavanie bieleho úsmevu po bielení zubov.

DayNight inzentívna bieliaca pasta

5. Brilliantcoco set na bielenie zubov 

Značka Brilliantcoco predstavuje unikátny spôsob čistenia a bielenia zubov metódou Oil pulling. Ide o preplachovanie ústnej dutiny kokosovým olejom, ktorý má antibakteriálny a bieliaci účinok.

Set obsahuje 2-týždňovú oil pulling kúru, naturálnu zubnú pastu, bambusovú zubnú kefku, bambusový čistič jazyka a zubnú niť. Je vhodný pre tých z vás, ktorý hľadajú šetrný a prírodný spôsob bielenia zubov.

Brilliantcoco set na bielenie zubov

Tipy, aby vám biele zuby čo najdlhšie vydržali: alebo prečo zuby žltnú

Keď už máte zuby krásne vybielené, je dôležité sa o ne starať, aby vám efekt bieleho úsmevu vydržal čo najdlhšie. Tu je niekoľko tipov:

  • Vyskúšajte metódu Oil pulling – ide o “premieľanie” kokosového oleja v ústach počas niekoľkých minút a následné vyplutie. Kokosový olej zabíja baktérie, ktoré sa menia zubný povlak a spôsobujú žltnutie zubov.
  • Vyhýbajte sa jedlám a nápojom, ktoré spôsobujú zafarbenie zubov. Ide najmä o obľúbenú každodennú šálky kávy či červené víno. Alternatívou môže byť použitie slamky.
  • Vyhýbajte sa fajčeniu.
  • Pravidelne používajte medzizubnú kefku alebo zubnú niť. Dôkladné čistenie medzizubných priestorov redukuje baktérie a zabraňuje tvorbe zubného povlaku.

Autor článku: Lívia Bogárová

Zdroje:

https://www.healthline.com/nutrition/whiten-teeth-naturally#fa-qs

https://www.listerine-me.com/teeth-whitening/causes-yellow-teeth

, ,