Recenzia na Hairburst vitamíny

Hairburst: recenzia na gumené vlasové vitamíny a moja skúsenosť

Vitamíny na vlasy sa v súčasnosti tešia veľkej obľube. Niet divu, keďže mnoho žien chce mať krásne a hlavne zdravé vlasy. Nájdu sa aj muži, ktorí by si priali mať dlhšie a hustejšie vlasy. Na trhu je celkom pestrá ponuka, stačí si vybrať.

Viacero pozitívnych recenzií je na značku Hairburst, ktorú sme sa rozhodli otestovať. V minulosti sme pre vás pripravili recenziu na Hairburst šampón a kondicionér na rast vlasov, dnes vám prinášame recenziu na Hairburst gumené vlasové vitamíny.

O značke Hairburst

Britská značka Hairburst sa zaoberá výrobou produktov v oblasti starostlivosti o vlasy. V ponuke nájdete rôzne šampóny, rastové a objemové séra, masky na vlasy, vitamíny alebo doplnky, ktoré sú potrebné k starostlivosti o vlasy, prípadne ju uľahčia.

Produkty Hairburst sú určené pre každého, kto chce zlepšiť pevnosť, dĺžku, hrúbku vlasov alebo celkové zdravie vlasov. Sú vhodné pre obe pohlavia, nie však pre deti mladšie ako 12 rokov.

vitamíny hairburst

Prečo je dobré užívať vitamíny na vlasy?

Zdravie vlasov ovplyvňuje množstvo faktorov, vrátane veku, genetiky, hladiny hormónov, ale aj zdravotný stav, strava a výživa, stres či starostlivosť o vlasy. Pomôcť môže dôkladná starostlivosť v kombinácií s používaním kvalitnej vlasovej kozmetiky, ktorá zahŕňa šampóny a kondicionéry, masky alebo rôzne prípravky.

Vlasová kozmetika však zvyčajne pomôže zlepšiť kvalitu a stav vlasov iba zvonka. Aby však boli vlasy skutočne zdravé, tak ich treba podporiť aj z vnútra – treba dodať organizmu dostatok živín. Na to slúžia vlasové vitamíny.

Vlasové vitamíny sú doplnky, ktoré obsahujú správnu kombináciu živín a tie pomáhajú zlepšiť zdravie vlasov. Nielen zdravá strava a životný štýl môžu ovplyvniť kvalitu vlasov, ale aj dostatok živín. Medzi takéto živiny pre zdravé vlasy patria najmä:

 • bielkoviny
 • vitamín A
 • vitamín B12
 • vitamín C
 • vitamín D
 • vitamín E
 • biotín (B7)
 • železo
 • selén
 • zinok

Vitamíny na vlasy sú určené pre ľudí (nielen ženy, ale aj pre mužov), ktorým záleží na zdraví vlasov. Sú skombinované tak, aby pomohli podporiť rýchlejší rast a štruktúru vlasov, vypadávanie vlasov alebo ich lesk. To znamená, že vitamíny na vlasy môžu zlepšiť problémy suchých, mastných, nepoddajných alebo lámavých vlasov.

hairburst gumené vitamíny

Hairburst vitamíny

Pri kúpe vitamínov Hairburst som mala na výber dve možnosti. Vybrať si vitamíny Hairburst jednorožce, ktoré sú vhodné pre vegánov alebo klasické žuvacie vlasové vitamíny Hairburst. Vybrala som si druhé. Poďme sa pozrieť na základné informácie o nich.

recenzia na hairburst vitamíny
hairburst vitamíny zloženie

Hairburst vitamíny a ich zloženie

Hairburst žuvacie vlasové vitamíny sú vyrobené tak, aby pomohli zlepšiť zdravie vlasov. Pomáhajú viditeľne zlepšiť redšie a jemné vlasy, zabraňujú lámaniu a podporujú rast vlasov.

Hairburst žuvacie vlasové vitamíny majú nasledovné zloženie:

Glukózový sirup, cukor, želatína (hovädzia), dextróza, sladidlo (sorbitol), vitamín C, vitamín E, zinok, kyselina (kyselina jablčná), kyselina pantoténová (vitamín B5), leštiaca látka [rastlinný olej (kokosový olej, olej z palmových jadier, slnečnicový olej), karnaubský vosk], vitamín B6, vitamín A, aróma čiernych ríbezlí, jahodová aróma, biotín, farbivo (karmín), seleničitan sodný, vitamín D, vitamín B12.

Čo sa týka zloženia, tak dôležité sú hlavne tri kľúčové zložky, ktoré sú nevyhnutné pre zdravý rast vlasov: Sú to:

 • Biotín – jedná sa o vitamín B, ktorého ak je v organizme nedostatok, môže spôsobiť rednutie vlasov. Je nápomocný pre zdravie vlasov.
 • Zinok – základný minerál, ktorý je nevyhnutný pre rast a obnovu buniek, vrátane vlasových. Pomáha udržať správne fungovanie mazových žliaz okolo vlasových folikulov. Ak je ho v organizme nedostatok, môže spôsobiť rednutie vlasov.
 • Selén – je to antioxidant, ktorý je dôležitý pri udržiavaní metabolických funkcií tela. Prísun dostatočného množstva selénu pomáha udržať a zlepšiť zdravé vlasy a je prevenciou proti vypadávaniu vlasov.

Tieto vitamíny na vlasy obsahujú hovädziu želatínu, to znamená, že nie sú vhodné pre vegetariánov a ani vegánov. Dôležité je spomenúť, že obsahujú sladidlo sorbitol, ktoré je polyol a v prípade jeho nadmernej konzumácie môžu mať vitamíny laxatívny účinok. V dôsledku toho sa neodporúča prekračovať odporúčané denné dávkovanie.

hairburst vitamíny

Vzhľad a chuť Hairburst vitamínov

Hairburst žuvacie vlasové vitamíny sú balené v praktickej plastovej dóze (malej fľaške) s uzatvárateľným (šróbovateľným) štuplíkom. Po jeho otvorení je na hrdle dózy ochrana v podobe zatavenej fólie. V jednom balení sa nachádza 60 gumíkov, ktoré sú červenej farby v tvare srdiečka, na ktorom sú iniciály HB (HairBurst).

Hairburst vitamíny na vlasy neobsahujú GMO a sú bezlepkové. Čo sa týka chuti, tak aj napriek nízkemu obsahu cukru je ich chuť sladká, s príchuťou jahôd a čiernych ríbezlí.

Ako užívať Hairburst vitamíny a ich účinnosť

Výrobca odporúča užívať vitamíny na vlasy každý deň, spolu s raňajkami. Odporúčané denné dávkovanie sú dva gumíky Hairburst za deň.

Výrobca odporúča tieto vitamíny užívať minimálne 90 dní, pretože za tento čas sa rast vlasov ustáli a vlasy začnú rásť optimálnou rýchlosťou. Sú však aj zákazníci, ktorí užívali Hairburst vitamíny iba dva týždne a už spozorovali na svojich vlasoch pozitívne zmeny a zlepšenie.

hairburst gumené vitamíny
hairburst vitamíny skúsenosti

Hairburst žuvacie vlasové vitamíny a moja skúsenosť

Vyššie som vám uviedla základné informácie, ako je zloženie, účinky jednotlivých zložiek, vzhľad a chuť vitamínov. Teraz sa dozviete, akú mám s nimi osobnú skúsenosť.

Hneď na začiatok sa priznám, že ja nemám veľmi rada vitamíny v tabletovej forme. Výhodou týchto vitamínov na vlasy je, že ich nemusíte prehĺtať, ale ich žujete. Takže si počas užívania neuvedomujete (môj prípad), že si dávate vitamín. Skôr vám to príde ako sladkosť v podobe žuvacieho cukríka. Navyše, na internete sú dostupné na Hairburst vitamíny recenzie, ktoré sú zväčša pozitívne. A to sú dva dôvody, prečo som sa rozhodla tieto vitamíny vyskúšať.

Užívala som ich podľa odporúčania výrobcu – pravidelne, každý deň dva gumíky spolu s raňajkami. Vitamíny ma milo prekvapili svojim tvarom – v podobe červeného srdiečka, čo oceňujem pozitívne. Veľakrát, keď som zle vstala, tak som vďaka ich tvaru mala lepší deň (mňa tešia maličkosti).

Ich chuť je príjemná, vôbec nie umelá. Síce sa uvádza, že majú nízky objem cukru, ale podľa mňa sú celkom dosť sladké. Prirovnať sa dajú k bežným gumeným cukríkom. Chuť je jahodovo-ríbezľová, ale prebíjajú sa mi tam viac ríbezle.

Aktuálne mám v balení ešte zhruba tretinu vitamínov. Užívam ich zatiaľ 21 dní, ale výsledky sa už prejavujú. Moja kvalita vlasov je lepšia, dokonca aj okolie si všimlo, že mám “nové vlasy“.

Všimla som si, že v kúpeľni po česaní a stylingu vlasov je na kefe a zemi oveľa menej vlasov. To znamená, že vlasy mi padajú oveľa menej ako predtým, keď som vitamíny neužívala. Okrem toho, nie sú suché, ale majú viac lesku a celkovo pôsobia ako zdravé a nie mdlé vlasy.

Je však pravdou, že spolu s vitamínmi si potrpím aj na kvalitnú kozmetiku na vlasy. Už nejaký ten piatok používam Hairburst šampón a kondicionér, ktorý je určený na rast vlasov pre dlhšie a silnejšie vlasy. A možno práve kombinácia ich vlasovej kozmetiky a žuvacích vitamínov podporila účinnosť.

Hairburst vitamíny ma príjemne prekvapili a pevne verím, že ak ich budem užívať dlhšie obdobie (spolu s ich vlasovou kozmetikou), tak štruktúra vlasov a celkový rast sa výrazne zlepšia. To však budem vedieť potvrdiť až neskôr.

Zatiaľ som veľmi spokojná a tieto skvelé vitamíny odporúčam vyskúšať na vlastnej koži.

Autor článku:

Veronika Hrušková

Veronika Hrušková

Písaniu sa venujem od roku 2012. Primárne sa venujem témam ako zdravie a zdravá výživa, cvičenie, motivácia a úspech. Veľmi rada píšem recenzie na výživové a fitness doplnky, ktoré pomáhajú udržať človeka vo forme. Dlhodobo sa zaujímam o zdravý životný štýl, milujem dobré jedlo. Mojou vášňou je príprava rýchlych a zdravých receptov.

Zdroje:

, ,