recenzia na kolagén Viaelastic

Kolagén ORIN VIAELASTIC – recenzia, účinky a všetko, čo potrebujete vedieť

Kolagén je v súčasnosti veľkým trendom a preto niet divu, že na našom trhu sa nachádza široký výber od viacerých výrobcov. V tomto článku sa bližšie pozrieme na kolagén ORIN VIAELASTIC, ktorý je považovaný za výborne hodnotenú kĺbovú výživu, určenú pre zdravie vašich kĺbov. V závere sa dozviete, akú mám s týmto kolagénom osobnú skúsenosť.

O značke Orin

Na začiatku si predstavíme značku Orin. Jedná sa o slovenskú rodinnú značku, ktorá vznikla v roku 1995. Pôsobí vo viacerých európskych krajinách (Česká republika, Veľká Británia, Írsko, Litva, Švédsko, Maďarsko, Rumunsko, Dánsko, Slovinsko či Španielsko) , ale aj v USA či dokonca v juhovýchodnej Ázii (v Malajzii). Má viac ako 28 rokov skúseností so zdravotníckymi prístrojmi a 15 rokov skúseností s doplnkami výživy. 

V sortimente značky, na internetovej stránke www.mojkolagen.sk, nájdete viacero druhov kolagénov – na vlasy, nechty, pleť, kĺby, šľachy a pohyb, pre tehotné a dojčiace ženy alebo vegánske a vegetariánske. Táto slovenská značka vyrába aj populárny “QUEEN Collagen“, ktorý navrhla kráľovná slovenského Instagramu, Zuzana Plačková.

Pár faktov o kĺbovej výžive

S pribúdajúcim vekom sa menia kosti človeka. Je síce pravda, že človek starne a nedá sa to zmeniť, ale zdravie vašich kostí ovplyvniť môžete. Ak chcete, aby zostali zdravé a pevné, je potrebné zabezpečiť dostatočnú výživu nielen pre kosti, ale aj pre kĺby, šľachy a väzivá.

Aby vaše kosti zostali stále rovnako pevné ako v mladosti, tak základom je kvalitná strava a pravidelný pohyb. Okrem toho však môžete dopriať svojmu organizmu kvalitnú kĺbovú výživu, vďaka čomu si môžete byť istí, že kĺby a kosti zostanú zdravé a pevné.

Výživa na kĺby je vhodná pre každého človeka, najmä však pre:

 • ľudí nad 25 rokov – produkcia kolagénu, hlavnej zložky kĺbovej chrupavky, s vekom klesá. Práve preto je výživa kĺbov pre starších ľudí nevyhnutná
 • ženy po menopauze – u žien vedú hormonálne zmeny spojené s menopauzou k poklesu estrogénu a zvýšenému riziku bolesti kĺbov
 • športovcov – športovci zaťažujú svoje kĺby oveľa viac ako bežní ľudia, preto je pre nich výživa na kĺby nevyhnutná
 • ľudí s nadváhou či obezitou – nadváha a obezita zvyšujú tlak na väzy a šľachy, čo spôsobuje zápal a zvýšené opotrebovanie chrupavky
 • ľudí so sedavým zamestnaním – ak má človek nedostatok fyzickej aktivity, následkom je úbytok sily, svalovej hmoty či dokonca ochabnutie kĺbov
 • ľudí, ktorí majú nedostatok výživy – zdravie našich kĺbov ovplyvňuje správny prísun vitamínov a minerálov
ORIN VIAELASTIC

ORIN VIAELASTIC recenzia

Teraz nasleduje ORIN VIAELASTIC recenzia. Zhrnieme si základné informácie, ako napríklad to, pre koho je kolagén určený, ako vyzerá, aká je jeho chuť a dávkovanie. 

Kolagén ORIN VIAELASTIC je určený najmä pre tých, ktorí pravidelne zaťažujú svoje kĺby alebo si poranili šľachy, väzivá a rovnako aj pre tých, čo pociťujú bolesť kĺbov. Jedná sa o komplexnú kĺbovú výživu, ktorá je vhodná aj pre ľudí, ktorých trápi rednutie kostí.

Tento kolagén vo forme prášku je zabalený v praktickej čiernej plastovej dóze, ktorá má šroubovateľný uzáver. Luxusný dizajn dopĺňa etiketa kráľovskej modrej farby, na ktorej sa vyníma elegantné zlaté písmo.

Súčasťou je aj plastová odmerka, ktorá slúži pre jednoduchšie dávkovanie. Kolagén pripravíte veľmi jednoducho – do 200 ml pohára nasypte jednu odmerku (zarovnanú) výživového doplnku VIAELASTIC, zalejte vodou a dôkladne premiešajte. Keď sa prášok celkom rozpustí, pripravený nápoj v podobe kolagénu treba vypiť, ideálne spolu s jedlom.

ORIN VIAELASTIC
kolagén v prášku

Čo sa týka dávkovania, tento kolagén sa odporúča užívať 5 dní v týždni, po dobu aspoň troch mesiacov. Napríklad môžete kolagén užívať od pondelka do piatku a cez víkend si urobiť pauzu. V jednom balení sa nachádza 20 denných dávok.

Výrobca uvádza, že chuť kolagénu je príjemne ovocná a bez pachute. Vybrať si môžete z troch príchutí – pomaranč, broskyňa a červený grep.

viaelastic kolagén

Zloženie kolagénu ORIN VIAELASTIC

Kolagén ORIN VIAELASTIC sa vyrába na Slovensku a je registrovaný na Úrade verejného zdravotníctva SR. Tento kolagén je tvorený z takej kombinácie látok, vďaka ktorým si môžete zlepšiť zdravie vašich kĺbov. Obsahuje nasledujúce zložky (hodnoty sú uvedené v denných dávkach):

 • 8000 mg klinicky testovaného kolagénu typu I, II a III, ktorý je základnou stavebnou hmotou chrupaviek a podporných tkanív.
 • 500 mg vitamínu C – prispieva k normálnej tvorbe kolagénu
 • 100 mg horčíka – prispieva k správnemu fungovaniu svalov
 • 50 mg vitamínu E – prispieva o ochrane buniek pred oxidačným stresom
 • 10 mg vitamínu B6 – prispieva k správnej funkcii psychiky, tvorbe červených krviniek a k správnemu fungovaniu imunitného systému
 • 5 mg vitamínu B1 – prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie
 • 5 mg vitamínu B2 –  prispieva k zachovaniu zdravých slizníc
 • 600 µg kyseliny listovej – vhodná pri všetkých rastových procesoch, pri ktorých dochádza k tvorbe nových buniek
 • 35 µg vitamínu D – pomáha udržať správne fungovanie svalov
 • 1200 mg glukozamínu sulfátu – vhodný pri vytváraní šliach, väzív, chrupaviek a tekutín, ktoré obklopujú kĺby
 • 900 mg MSM – je nevyhnutným stavebným kmeňom pre bielkoviny,  ktoré sa vyskytujú vo vlasoch, svaloch a spojivovom tkanive kĺbov a kože.
 • 400 mg chondroitínu sulfátu – spolu s glukozamínom sa používajú na zmiernenie bolesti
 • 100 mg extraktu z rakytníka – prispieva k prirodzenej obranyschopnosti organizmu, podporuje metabolizmus, normálne trávenie a činnosť kardiovaskulárneho systému a prispieva k udržaniu zdravého stavu pokožky
 • 30 mg kyseliny hyalurónovej – nachádza sa v kĺboch a slúži ako tlmič pre nárazy
 • 70 µg dvojičiek vitamínov K2 a D3 – tieto vitamíny sa z bežnej stravy nedajú doplniť v dostatočnom množstve. Ich účinky sa navzájom podporujú. Vitamín K2 zodpovedá za to, aby sa vápnik dostal na správne miesta v organizme a vitamín D3 vplýva na kvalitu kostí
 • Sukralóza – používa sa ako bezkalorické sladidlo, ktoré je vhodné aj pre diabetikov.

Kolagén ORIN VIAELASTIC neobsahuje žiadny lepok, laktózu a ani GMO. Je tvorený výlučne z prírodných aróm a farbív.

Moja osobná skúsenosť s kolagénom ORIN VIAELASTIC

Kolagén ORIN VIAELASTIC som vyskúšala na vlastnej koži, aby som sa presvedčila o jeho kvalite a účinkoch. Testovala som príchuť broskyňa. Poďme sa spolu pozrieť, ako to dopadlo.

Mňa osobne tento kolagén prekvapil. Ako prvé ma oslovilo jeho zloženie, konkrétne kombinácia kolagénu (tvorená z klinicky testovaných hovädzích kolagénových peptidov typu I, II a III), vitamínu C, protizápalových zložiek a výživy pre kosti a svaly.

Navyše oceňujem, že sa v kolagéne nenachádza žiadny lepok a ani laktóza, pretože práve s laktózou má môj organizmus problém. Navyše je tvorený výlučne z prírodných aróm a farbív.

mojkolagen

Milo ma prekvapila aj chuť samotného nápoja. Nečakala som, že bude nejak extra sladký, keďže sa na osladenie používa bezkalorické sladidlo sukralóza, ale opak je pravdou. Chuť je sladká a svieža, s nádychom broskýň. Necítiť žiadnu pachuť a príjemná je aj jemná vôňa. Farba tohto kolagénového drinku je krásne oranžová.

Čo sa týka prípravy, tá je veľmi jednoduchá a rýchla, postupovala som presne podľa pokynov výrobcu. Kolagén ORIN VIAELASTIC sa po naliatí vody a následnom rozmiešaní pekne rozpustil, nevytvorili sa žiadne hrudky. Pripravovala som si ho k raňajkám.

kolagén
kolagén na raňajky

Kolagén užívam len krátko, zhruba tri týždne, takže som nečakala nejaké výrazné účinky. Opak je však pravdou. Spozorovala som na sebe, že nie som tak veľmi unavená a mám oveľa viac energie.

Medzi ďalší účinok, ktorý pripisujem práve tejto kĺbovej výžive ORIN VIAELASTIC je, že mi pri chodení a cvičení prestali ”vŕzgať” kolená. Takže pevne verím, že keď budem kolagén užívať dlhší čas (minimálne odporúčané tri mesiace), tak jeho pozitívne účinky sa prejavia vo väčšej miere.

Z môjho pohľadu je kolagén ORIN VIAELASTIC skutočne kvalitná kĺbová výživa, ktorá vyniká množstvom zdravotných účinkov a navyše ponúka vynikajúci pomer cena / kvalita.

Autor článku:

Veronika Hrušková

Veronika Hrušková

Písaniu sa venujem od roku 2012. Primárne sa venujem témam ako zdravie a zdravá výživa, cvičenie, motivácia a úspech. Veľmi rada píšem recenzie na výživové a fitness doplnky, ktoré pomáhajú udržať človeka vo forme. Dlhodobo sa zaujímam o zdravý životný štýl, milujem dobré jedlo. Mojou vášňou je príprava rýchlych a zdravých receptov.

Zdroje:

https://www.mojkolagen.sk/o-nas

https://aica.com/nutrition-for-your-joints/

https://siliciumg5.com/blog/en/joint-mobility-habits-nutrition-and-exercises-to-take-care-of-it/

, , ,