LejdyVita 2 recenzia na vitaminy

Vitamíny pre tehotné: moja recenzia a skúsenosť s LejdyVita 2

Hovorí sa, že v tehotenstve by žena nemala jesť za dvoch, ale za to dvakrát kvalitnejšie. Pestrá a vyvážená strava je predsa základom pre dostatok vitamínov a všetkých dôležitých látok. Ja som sa rozhodla obohatiť svoj jedálniček aj o vitamíny pre tehotné ženy, aby som mala istotu že prijímam dostatok živín. Ruku na srdce, moje stravovanie nie je 100 % zdravé a neprispievajú k tomu ani tehotenské chute.

Pôvodne som užívala len kyselinu listovú, ale so začiatkom druhého trimestra som vyčítala, že sú veľmi dobré aj omega – 3 mastné kyseliny pre vývoj mozgu dieťatka. Keď som sa na to v lekárni informovala, lekárnik mi poradil vitamíny LejdyVita, ktoré majú komplexné zloženie, jedno z najlepších na trhu. Podľa jeho slov je lepšie siahnuť po špeciálne nakombinovaných vitamínoch pre tehotné a neužívať jednotlivé doplnky zvlášť. Sú totiž navrhnuté tak, aby obsahovali všetky dôležité látky vo vhodnom množstve.

lejdyvita 2 recenzia

Nechala som si poradiť a vitamíny LejdyVita užívam už niekoľko mesiacov. V mojom prípade je všetko v poriadku, chýba mi jedine železo. Chudokrvnosť počas tehotenstva je celkom bežná a mnoho žien má počas tehotenstva s týmto problém. Na železo však mám predpísané samostatné doplnky od doktorky.

Určite sa treba s akýmkoľvek užívaním vitamínov či doplnkov v tehotenstve poradiť so svojím lekárom, aby ste získali odporúčania presne podľa vašich potrieb. Ja osobne som problémy s krvnými výsledkami či nedostatkom vitamínov nikdy nemala, ani pred tehotenstvom.

vitaminy pre tehotne

Zloženie LejdyVita 2

LejdyVita® 2 Budem mama je výživový doplnok pre tehotné ženy s obsahom aktívnej formy kyseliny listovej, omega-3 mastných kyselín s komplexom Lipinova® a železom Ferronyl®. Odborníci v ňom skombinovali najdôležitejšie a najlepšie vitamíny pre tehotné.

Prípravok obsahuje aktívnu formu kyseliny listovej (foláty), ktorá prispieva k rastu zárodočných tkanív, tvorbe krvi, správnemu fungovaniu imunitného systému a zohráva dôležitú úlohu v procese delenia buniek.

Omega-3 mastné kyseliny (DHA/EPA) sú dôležité počas tehotenstva aj dojčenia. Príjem DHA z tela matky k normálnemu vývoju očí a mozgu plodu a dojčených detí. Lipinova® je unikátny komplex lipidových mediátorov získaný z omega-3 mastných kyselín (DHA a EPA).

Ferronyl®5 (elementárne železo) obsahuje viac ako 98% železa s vynikajúcou biologickou dostupnosťou. Prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, tvorbe červených krviniek a prenosu kyslíka v tele, podporuje látkovú premenu, správne kognitívne funkcie a zohráva tiež dôležitú úlohu v procese delenia buniek.

Kompletné zloženie vitamínov LejdyVita 2 obsahuje:

  • Mastné kyseliny: EPA, DHA, 17-HDHA, 18-HEPE, 14-HDHA
  • Vitamíny: B1 (tiamín), B2 (riboflavín), B3 (nikotínamid), B5 (kyselina pantoténová), B6 (pyridoxín), Foláty z toho: kyselina listová,  L-metylfolát vápenatý, B12 (kyanokobalamín), vitamín C (kyselina askorbová), vitamín D3 (cholekalciferol), vitamín E (tokoferol), vitamín H (biotín)
  • Minerály: Jód, Horčík, Mangán, Meď, Selén, Zinok, Železo     
lejdvita 2 skusenosti
lejdyvita recenzia

Moja recenzia na LejdyVita 2

Vitamíny Lejdy Vita 2 sú vo forme kapsúl čiernej farby. V jednom balení sa nachádza 30 kapsúl, takže pri odporúčanom dávkovaní 1 kapsula denne vám vystačia na 30 dní. Nejde síce o najlacnejšie vitamíny, ale verím, že to odráža ich kvalitu a nehodlám na tehotenských vitamínoch predsa šetriť.

Užívanie je pohodlné, stačí kapsulu po jedle zapiť vodou. Pre niekoho môžu byť tieto kapsuly trochu veľké, no ja som si zvykla.

vitaminy pre tehotne lejdyvita
lejdyvita skusenosti

Moje tehotenstvo prebieha v poriadku a môžem povedať, že sa cítim výborne. Moje výsledky u doktorky sú pravidelne v poriadku a všetko sa vyvíja dobre. Či už je to tými vitamínmi, alebo nie, ja mám určite dobrý pocit z toho, že robím všetko preto, aby sme s maličkým mali všetky potrebné látky. A to súvisí aj s celkovým pocitom pohody a pokoja.

Pod značkou LejdyVita nájdete celkovo tri druhy vitamínov pre každé obdobie:

lejdyvita 2 recenzia

Autor článku: Lívia Bogárová

, ,