Vegan active collagen recenzia

Active Vegan Collagen recenzia: vyskúšali sme unikátny vegánsky kolagén od KolagenDrink

V tomto článku sa bližšie pozrieme na vegánsky kolagén od značky Kolagendrink. Presne tak, aj kolagén môže byť vegánsky. Nakoľko nie je vyrobený zo živočíšnych produktov, môže byť skvelým riešením práve pre vegánov alebo vegetariánov. Aké je jeho zloženie a ako nám chutil?

O značke Kolagendrink

Slovenská značka KolagenDrink spolupracuje s poprednými svetovými výrobcami výživových doplnkov a podieľa sa na vývoji nových technológií. Ponúka široký výber kolagénov vrátane rybieho, hovädzieho a vegánskeho kolagénu.

Produkty sú dostupné v rôznych formách ako tekuté, lipozomálne, tablety, prášky a ampulky na cestovanie. Ponúkajú aj zvýhodnené kúry a produkty pre krásu a zdravie kĺbov.

Kolagénové doplnky sú skvelým riešením pre tých, ktorí nedokážu pokryť jeho príjem v bežnej strave. Hoci je vyvážená strava a pravidelný pohyb najlepšou prevenciou, nie je to vždy jednoduché dosiahnuť. Doplnky výživy tak poskytujú pohodlný spôsob, ako telu dodať potrebné látky. 

Kolagén podporuje zdravie kĺbov, pohybového aparátu, pokožky, nechtov a vlasov, a jeho pravidelné dopĺňanie môže pomôcť s mnohými zdravotnými a kozmetickými problémami, ktoré prichádzajú s vekom.

vegan kolagen skusenosti

Zloženie a účinné látky

Active Vegan Collagen od KolagenDrink je 100% vegánsky produkt, ktorý obsahuje aminokyseliny extrahované z rastlín a je obohatený o vitamíny a minerály podporujúce tvorbu a ochranu kolagénu v tele. Tento kolagénový doplnok obsahuje 19 rôznych aminokyselín, vrátane glycínu, L-alanínu a L-glutamínu, ktoré sú kľúčové pre produkciu kolagénu v koži.

Produkt tiež obsahuje MSM (metylsulfonylmetán), látku so silnými protizápalovými a antioxidačnými účinkami, ktorá je dôležitým zdrojom síry pre tvorbu kolagénu a keratínu. 

Vitamín C podporuje správnu tvorbu kolagénu a funkciu kostí, chrupaviek, ďasien, pokožky a zubov. Kyselina hyalurónová hydratuje pokožku a vlasy a v kĺboch slúži ako tlmič nárazov. Vitamín E chráni bunky pred oxidačným stresom, zatiaľ čo kremík je nevyhnutný pre obnovu a výstavbu elastínových a kolagénových vlákien. 

Biotín prispieva k zdraviu vlasov a pokožky a vitamín D pomáha pri správnom vstrebávaní a využití vápnika a fosforu, čo je dôležité pre zdravie kostí.

Celkovým zložením tento vegánsky kolagénový doplnok dosahuje účinnosť porovnateľnú s kolagénom živočíšneho pôvodu, a je ideálny pre tých, ktorí sa vyhýbajú živočíšnym produktom. Prvé viditeľné výsledky sa môžu prejaviť už po 8 týždňoch pravidelného užívania.

vegan kolagen 1
vegan kolagen zlozenie
vegan kolagendrink

Tu je 5 hlavných výhod produktu Active Vegan Collagen od KolagenDrink:

  • 100% vegánske zloženie: Produkt obsahuje aminokyseliny extrahované z rastlín, čím je vhodný pre tých, ktorí sa vyhýbajú živočíšnym produktom.
  • Komplexné zloženie: Obsahuje MSM, vitamín C, kyselinu hyalurónovú, vitamín E, kremík, biotín a vitamín D, ktoré podporujú tvorbu a ochranu kolagénu v tele.
  • Vysoký obsah aminokyselín: Obsahuje 19 rôznych aminokyselín, vrátane glycínu, L-alanínu a L-glutamínu, ktoré sú kľúčové pre produkciu kolagénu.
  • Podpora zdravia kĺbov a pokožky: Pomáha pri liečbe artritídy, zvyšuje flexibilitu kĺbov a podporuje zdravie pokožky, vlasov a nechtov.
  • Rýchle výsledky: Prvé viditeľné výsledky možno očakávať už po 8 týždňoch pravidelného užívania.

Balenie a užívanie

Active Vegan Collagen od KolagenDrink je balený v 500 ml fľaši, ktorá obsahuje 20 denných dávok. Na e-shope kolagendrink.sk si však môžete kúpiť aj zvýhodnené balenie 3 x 500 ml za lepšiu cenu. Oplatí sa, ak chcete produkt užívať dlhodobo.

Ide o hotový kolagénový nápoj, ktorý stačí naliať do odmerky a vypiť. Toto je výhodou pre tých, ktorí sa ráno ponáhľajú. Väčšinou sú totiž kolagény dostupné vo forme práškov, ktoré si ešte musíte rozmiešať vo vode alebo inom nápoji.

KolagenDrink je však pripravený na priamu konzumáciu, čo je veľmi praktické. Súčasťou balenia je aj malá odmerka, do ktorej si kolagén nalejete. Odporúčaná denná dávka je 25 ml, preto ma trochu prekvapilo, že odmerka má veľkosť len na 20 ml. Je teda potrebné odmerať si kolagén na dvakrát, najprv 20 ml a potom ešte 5 ml. Toto by som výrobcovi určite odporučila zmeniť tak, aby bola odmerka vhodná na podávanie celej odporúčanej dávky 25 ml naraz. 

Pred použitím výrobca odporúča fľašu dobre pretrepať. Nezabudnite tiež po otvorení skladovať produkt v chladničke. 

Moja skúsenosť s Vegan Active Collagen

Na tento kolagén som bola mimoriadne zvedavá práve preto, že ide o 100% vegánsky produkt. Poďme ho teda vyskúšať. Kolagén som dobre pretrepala a otvorila. Do odmerky som naliala 20 ml tekutého drinku.

Jeho konzistencia je trochu tuhšia, prirovnala by som to k sirupu. Kolagén má príjemnú oranžovú farbu a sviežu vôňu aj chuť. Výrobca na stránke uvádza, že ide o chuť lesných plodov, ja to však neviem identifikovať. Povedala by som, že kolagén je jemne sladký a svieži. Pozitívne hodnotím, že v ňom necítiť žiadnu pachuť či kyslosť.

Kolagén som užívala 20 dní. Keďže som na užívanie kolagénu zvyknutá, nepostrehla som žiadne dramatické zmeny, pleť bola naďalej pekná a neboleli ma ani kĺby, s čím som predtým mávala problém.

Celkovo som sa počas užívania kolagénu cítila dobre a sviežo. Keďže som aktuálne na materskej dovolenke, dlhé prechádzky s kočíkom sú mojou každodennou rutinou a aj vďaka užívaniu kolagénu je moje telo pružné a pohyblivé.

Ako som už spomínala, ako jediné mínus hodnotím veľkosť odmerky, do ktorej sa nevojde celá odporúčaná dávka. Inak ide o veľmi príjemný kolagén, ktorý dobre chutí, ľahko sa užíva a plní svoju funkciu.

Tento produkt by som určite odporúčala vyskúšať všetkým, ktorí z nejakého dôvodu odmietajú živočíšne produkty. Vďaka rastlinnému zloženiu je Vegan Active Collagen ideálny pre vegánov aj vegetariánov. Dopĺňanie kolagénu ocenia nielen aktívni či športujúci ľudia, ale myslím si, že je skvelým doplnkom pre všetkých, ktorí chcú udržiavať svoj pohybový aparát v dobrej kondícii. 

Autor článku: Lívia Bogárová

, , ,