Domáce proteínové tyčinky: tie najlepšie recepty

Každý, kto sa snaží žiť aktívne a zdravo sa stravovať, hľadá pre seba lepšie alternatívy klasických sladkostí, ktoré si môže dopriať s dobrým pocitom. Môže ísť o rôzne cereálne, zdravé, ovocné, celozrnné alebo raw tyčinky, ale jednoznačným favoritom sú hlavne proteínové tyčinky, ktoré nám najviac (chuťovo aj výzorovo) pripomínajú obľúbené čokoládové sladkosti.

Navyše obsahujú vysoký podiel bielkovín, čím sa ostatné zdravé tyčinky či sladkosti nemôžu pochváliť. A práve bielkoviny majú skvelú sýtiacu schopnosť a pomáhajú nám udržať svaly a štíhle telo bez zbytočných kalórií. 

Milujeme proteínové tyčinky, pretože:

  • sú chutné ako klasická sladkosť
  • sú plné bielkovín
  • sú ideálnym zdravým snackom
  • sú praktické
  • doplnia energiu a potrebné bielkoviny hocikedy počas dňa

Nie všetky proteínové a iné zdravé tyčinky sú však naozaj také zdravé, ako tvrdia. Možnože obsahujú celozrnnú múku, oriešky či proteín, ale veľakrát aj kopu ďalších vecí, vďaka ktorým chutia tak dobre a sladko.

Napríklad pridaný cukor, sladké sirupy, zvýrazňovače chuti či arómy a sú máčané v sladkých polevách zo stuženého tuku.

Ak si kupujete takéto „zdravé sladkosti“, to si rovno môžete kúpiť tú snickersku.

Najlepšie proteínové tyčinky, aké si môžete dopriať sú tie, ktoré si vlastnoručne pripravíte doma. Nie je to o nič ťažšie, ako zmixovať si smoothie.

Stačí vám pár ingrediencií, ktoré dobre poznáte, štipka fantázie a vytvoríte si svoje vlastné zdravé pochúťky na každý deň.

Navyše budete mať istotu, že svojmu telu dávate naozaj dobrú zdravú vec, z ktorej získa potrebnú energiu, bielkoviny, vitamíny aj minerály.

Budete potrebovať proteín, arašidové alebo iné orechové maslo, ovsené vločky, klasické alebo rastlinné mlieko a ďalšie dobroty podľa chuti ako ovocie, oriešky, semienka, kokos či kakao.

Aby sme vás inšpirovali, pripravili sme pre vás ebook DIY proteínové tyčinky, v ktorom nájdete 25 fantastických zdravých receptov na domáce proteínové tyčinky zo surovín, ktoré dobre poznáte. Nič ťažké, náročné ani drahé.

Pozrite sa, aké skvelé proteínové tyčinky si s naším ebookom môžete pripraviť a ak sa vám už zbiehajú slinky, checknite si náš ebook  TU 😉 

Brusnicovo – kokosové proteínové tyčinky

Domáce-proteinove-tycinky-kokos-brusnica

Škoricovo – hrozienkové proteínové tyčinky

Domáce-proteinove-tycinky-skoricove

 Citrónové proteínové tyčinky s mandľami a chia

zdrave-Domáce-proteinove-tycinky

 Kokosové proteínové tyčinky á la RAFFAELLO

Domáce-proteinove-tycinky-kokosove

Čokoládové proteínové tyčinky zo zdravej Nutelly

Domáce-proteinove-tycinky-nutelove

Arašidové proteínové tyčinky s ovocím a orieškami

Domáce-proteinove-tycinky-arasidove

BOUNTY proteínové tyčinky

Bounty-proteinove-tycinky

Kešu – kokosové proteínové tyčinky

Domáce-proteinove-tycinky-kesu

Tak čo na ne poviete? Takéto zdravé dobroty si môžete vyrábať doma aj vy 😉 V chladničke vám vydržia cca 1 týždeň, v mrazničke až 3 mesiace.

Domáce proteínové tyčinky sú skvelým zdravým snackom pre všetkých, ktorí dbajú na výživnú a plnohodnotnú stravu. Môžete si ich dopriať pokojne aj každý deň s dobrým pocitom a bez výčitiek.

Tieto a ďalšie recepty na DIY proteínové tyčinky nájdete v našom novom ebooku. Okrem toho na vás čaká aj kopec strán užitočných informácií, inšpirácie a motivácie. Viac info o ebooku TU. 

3

, , ,