happylife recenzia

Happylife: recenzia na zdravé slovenské dobroty plné chuti

Hľadáte zdravé dobroty pre celú rodinu, vyrobené z kvalitných surovín? V dnešnom článku sme testovali zdravé produkty slovenskej značky Happylife. Bolo toho naozaj veľa a tieto výrobky nás milo prekvapili nielen svojou kvalitou, ale hlavne vynikajúcou chuťou.

O firme Happylife

Happylife je slovenský výrobca jedinečných zdravých produktov z prírodných ingrediencií. Ako uvádzajú na svojom webe, cieľom firmy je pripravovať zdravé dobroty z čistých surovín, ktoré môže jesť každý. Ich výrobky sú bez konzervantov, gluténu, laktózy, pridaného cukru či alergénov. 

Znie to dobre, poďme ich ochutnať 🙂

happylife recenzia

Happy moment kolieska

Ide o low carb maškrtu, ktorá sa vyrába v 2 príchutiach: jahoda a čučoriedka. Kolieska sú vyrobené z kokosu, ovocia a čakankovej vlákniny. Práve čakanková vláknina z nich robí ideálnu maškrtu so zníženým obsahom cukru, nakoľko má nízku kalorickú hodnotu v porovnaní s inými sladidlami. 

Jedno koliesko má 38 g, čo z neho robí chutnú mini dobrotu, ktorú si môžete zobrať so sebou do kabelky a dopriať bez výčitiek. 

Jahodové kolieska sú úžasne voňavé a keďže som milovník kokosu, veľmi mi chutili. Majú šťavnatú konzistenciu a sú príjemné sladké.

happy moment koliesko
happy moment
happy moment jahohoda

Čučoriedkové kolieska majú zas krásnu fialovú farbu a sviežu ovocnú chuť. V porovnaní s jahodovými sa zdajú o niečo menej sladké, ale stále sú sladké tak akurát. Sú rovnako šťavnaté a chutia výborne.

happy moment čučoriedka
happy moment recenzia
happy moment low carb

Mojim favoritom je však jahodové koliesko.

Myslím si, že potešia každého milovníka kokosu a odporúčam vyskúšať obe príchute. Neobsahujú glutén ani laktózu a sú vhodné aj pre vegánov. Nájdete ich napríklad aj v sieti DM a Terno.

Kolagénové tyčinky

Podobne ako u koliesok Happy moment, aj u kolagénových tyčiniek je základom kokos a vyrábajú sa v príchuti jahoda a čučoriedka. V porovnaní s kolieskami však majú inú konzistenciu, nakoľko sú obohatené o kolagén, ktorý im dodáva mäkšiu a kompaktnejšiu štruktúru.

Kolagén je v dnešnej dobe veľmi obľúbený pre svoje účinky na pleť, vlasy, nechty pokožku, kĺby a kosti. 

Jedna tyčinka má 40 g a obsahuje 5600mg kolagénu PEPTAN B®. Je to rozhodne skvelý spôsob, ako dodať telu kolagén a navyše si pochutnať a zahnať hlad počas dňa. Dve tyčinky denne pokrývajú odporúčanú dennú dávku kolagénu.

Jahodová tyčinka má úžasnú sviežu chuť jahôd a je príjemne sladká. Rovnako aj čučoriedková, ktorá mi v tomto prevedení chutí o niečo viac. Aj tieto kolagénové tyčinky som si všimla v predajniach DM a Terno.

happyylife collagen tyčinka
kolagénová tyčinka happylife
happylife collagen jahoda
happylife collagen čučoriedka
kolagénová tyčinka kokosová
tyčinka s kolagénom

Coco bar – BIO kokosové tyčinky

Tak táto kokosová tyčinka bola pre mňa absolútne TOP. Na úvod ma prekvapila krásne jemná a mäkká konzistencia. Chuťovo je príjemne sladká, úžasne kokosová a lahodná. Dopriala som si ju ako zdravý snack ku káve.

Coco bar happylife
kokosová tyčinka happylife
Coco bar kokos

Nemohla som sa dočkať na vyskúšanie ďalšej príchute – višňa, ktorú som si dopriala počas pracovného dňa. Základ tyčinky tvoril rovnako lahodný a sladký kokos, ktorý výborne dopĺňali kúsky osviežujúcich kyselkavých višní.

coco bar happylife višňa
kokosová tyčinka višňa
happy life višňa kokos

Treťou variantou je čokoládová príchuť tyčinky, ktorá korešponduje s jej čokoládovou farbou. V tejto kokosovej tyčinke sa nachádzajú malé kúsky kakaových bôbov, ktoré príjemne chrumkajú a zároveň tyčinka nie je zbytočne presladená. Táto verzia poteší najmä milovníkov čokolády.

Tyčinky COCO bar taktiež nájdete v predajniach DM.

coco bar kako
coco bar happylife čokoládová
čokoláda-kokos happylife

Happy fox

Happy fox sú tyčinky plné chuti a zdravej energie. Majú tuhšiu konzistenciu a sú balené v pekných farebných obaloch. My sme vyskúšali tieto štyri príchute:

happyfox tyčinky

Kakaová tyčinka s kúskami kakaových bôbov poteší svojou intenzívnou čokoládovou chuťou. Základom sú datle, ktoré tyčinke dodávajú charakteristickú sladkú chuť. Tyčinka je plná kúskov kakaových bôbov, ktoré krásne chrumkajú. Je to skvelá voľba pre milovníkov čokoládovej chuti. 

happyfox
happyfox tyčinky
happyfox čokoláda

Vybrať si tiež môžete príchuť kakao- kokos, ktorá mala pre mňa o niečo výraznejšiu datľovú chuť doplnenú kúskami kokosu. 

happyfox kokosová
happyfox kokos
happyfow tyčinky recenzia

Ak však preferujte niečo sviežejšie, siahnite po ovocných Happy fox tyčinkách, ktoré sa vyrábajú v príchuti slivka a malina. Sú plné orieškov a ovocia, ktoré je úžasne sladké. Obe príchute sú veľmi chutné, malinová tyčinka mala o niečo hladšiu konzistenciu a táto príchuť mi jednoznačne zachutila najviac.

happyfox ovocné tyčinky
happyfow recenzia
happyfox malina
happyfox malina recenzia
happyfox malinová tyčinka

Tyčinky Happy fox sú skvelým zdrojom zdravej energie a podľa mňa sa výborne hodia ako zdravá maškrta na výlet, turistiku či športovanie. Nájdete ich aj v regáloch predajní Terno.

Happylife BIO čokoláda  

Ďalej sme ochutnávali túto ručne vyrábanú tmavú čokoládu v BIO kvalite. Čokoláda je balená v peknom obale a po otvorení poteší intenzívnou čokoládovou vôňou. 

Ide o 80 % horkú čokoládu, vyrobenú bez gluténu, mliečnych a sójových zložiek, stužených tukov, konzervantov či pridaného cukru. 

happylife choco
happylife čokoláda
bio čokoláda happylife

Tmavá čokoláda je typicky menej sladká a poteší najmä milovníkov intenzívnej čokoládovej chuti. Vyrába sa ručne aj v ďalších dvoch variantoch ako čokoláda s mandľami a horká čokoláda s višňami. 

Babičkine pohánkové oblátky

Tieto tekvicové oblátky majú úžasnú vôňu a chuť tekvicových semiačok. Sú tenké a krásne chrumkavé. Ako môžete vidieť, v oblátke je vidno pomleté kúsky tekvicových semiačok.

pohánkové oblátky happylife
tekvicové oblátky happylife

Môžete nimi ponúknuť návštevu, zabaliť si ich na výlet či vychutnať si ich ako zdravé chrumkanie počas dňa.

Za chuť tohto výrobku dávame 10 bodov z 10. Nie sú zbytočne slané, vyniká v nich hlavne autentická tekvicová chuť a tá chrumkavosť je návyková 🙂

Ďalej sme testovali oblátky so sladkou príchuťou vanilky a orechov. Aj tieto boli rovnako chrumkavé, tenké a krehké. 

Nie sú zbytočne sladké, iba tak jemne a chutia po vlašských orechoch s jemnou vôňou vanilky. Je to výborná chuťová kombinácia.

oblátky happylife

Okrem týchto dvoch príchutí v ponuke nájdete aj Babičkine pohánkové oblátky jablko a škorica a Babičkine pohánkové oblátky cvikla. Oblátky sa vyrábajú podľa tradičného receptu z najkvalitnejšej pohánky a s vysokým obsahom zeleniny (tekvica a cvikla). Hľadajte ich aj v predajniach Terno.

Špaldové slané tyčinky

Ďalej ochutnávame slané tyčinky, ktoré sme si otvorili ako chrumkanie počas víkendu. Špaldové tyčinky sú naozaj výborné. Sú krásne chrumkavé, dobre nasolené a pritom ľahučké.

špaldové tyčinky happylife
špaldové slané tyčinky

Chuťovo sú neutrálne, špaldová múka výrazne nemení ich chuť a preto sú skvelou alternatívou k “obyčajným” slaným tyčinkám. Vybrať si môžete špaldové tyčinky posypané soľou alebo sezamom.

Ražné tyčinky

Ražné tyčinky sú taktiež veľmi chutné, ľahké a extra chrumkavé. Sú tiež dobre nasolené a ražná múka im dodáva takú jemnú celozrnnú chuť. Oproti špaldovým majú o niečo tmavšiu farbu.

ražné tyčinky happylife
happylife slané ražné tyčinky

Tyčinky v takomto zdravšom prevedení budú chutiť dospelým aj deťom.

Špaldové grisini

Ďalšou slanou dobrotou boli špaldové grisini so sezamom. Tieto grisini sú menej slané a majú skôr neutrálnu, príjemnú chuť. Ochutnať môžete aj grisini so soľou alebo mini grisini pre deti.

špaldové grisini
grisini happylife

Opäť musím upozorniť, že úžasná chrumkavosť všetkých týchto slaných produktov je priam návyková a zjedli sa raz dva 🙂

Všetky sú samozrejme vyrobené v BIO kvalite, bez konzervačných látok a farbív, vhodné aj pre vegánov. Môžete nimi ponúknuť návštevu alebo si ich vychutnať ako zdravšie chrumkanie k večernej pohode. Slané tyčinky aj grisini sú dostupné v sieti DM a Terno.

slané tačinky happylife

Všetky výrobky Happylife boli veľmi chutné, ale mojimi favoritmi sa jednoznačne stali kolieska Happy Moment, kokosové tyčinky Coco bar a Babičkine pohánkové oblátky – tekvicové. Určite odporúčam vyskúšať tieto kvalitné a hlavne poctivé slovenské výrobky a nájsť si tie svoje obľúbené.

Objednať si ich môžete na e-shope happylife.eu

Autor článku: Lívia Bogárová

, , ,