ketomix dieta recenzia

KetoMix diéta – recenzia na účinnú proteínovú diétu bez cvičenia

Pokiaľ chce človek schudnúť, môže si vybrať celý rad diét. Nie však všetky diéty sú z dlhodobého hľadiska účinné. Navyše, pri mnohých treba pravidelne cvičiť, či už doma alebo vo fitness centre.

Veľmi obľúbená diéta je KetoMix, ktorá ponúka účinné chudnutie bez akejkoľvek fyzickej aktivity. V tomto článku sa dozviete, čo to je KetoMix diéta, ako funguje a množstvo užitočných informácií o nej.

 

Čo je diéta Ketomix?

Diéta ketomix predstavuje ľahký a revolučný spôsob chudnutia. Jedná sa o diétny program v podobe výživového doplnku, ktorý dokonale nahradí pevnú stravu počas celého dňa.

Sú to vlastne pripravené proteínové jedlá, ktoré sú plnohodnotné, takže počas diéty zabezpečia telu dostatočnú výživu. KetoMix diéta sa vyrába u našich českých susedov.

Čo je ketóza a ako funguje keto dieta?

KetoMix diéta už podľa názvu prezrádza, že sa jedná o druh diéty, ktorá funguje na báze ketózy. Čo je to tá ketóza a ako funguje keto diéta sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Ketóza je špecifický stav

Ketóza je špecifický stav, ktorý nastáva, keď organizmus nemá dostatok sacharidov alebo cukrov na spaľovanie energie. Namiesto toho spaľuje tuk a vytvára látky, tzv. ketóny, ktoré sú používané ako palivo pre fungovanie organizmu.

Tento proces vznikne, keď budete konzumovať výhradne bielkovinové jedlá a vhodnú zeleninu. V jednoduchosti to znamená, že zo stravy treba vyradiť sacharidy a zvýšiť príjem bielkovín.

Zdroj: Instagram KetoMix

Ako funguje keto diéta?

Keto diéta funguje tak, že musíte obmedziť príjem sacharidov a vďaka tomu sa telo dostane do stavu ketózy. Na prvý pohľad sa zdá, že sa jedná o jednoduchú vec.

Avšak, pokiaľ sa v tom nevyznáte a neviete presne, ktoré potraviny sú pre stav ketózy vhodné, nemusí byť keto diéta účinná, dokonca môže viac uškodiť.

Okrem toho, organizmus pre svoje fungovanie potrebuje dostatočné množstvo živín. Ak by ste začali konzumovať jedlá, ktoré nemajú dostatok bielkovín (vďaka ktorým telo čerpá energiu), v takom prípade by trpeli svaly, to znamená, že by ste strácali svalstvo.

ketomix dieta

Síce by ste schudli, keďže s úbytkom svalstva sa pohne aj ručička na váhe smerom dole, pre telo to však nie je prospešné. Prejaví sa to na strate energie, zníži sa výkonnosť a dostaví sa únava.

Z uvedeného vyplýva, že ak chcete dosiahnuť, aby telo pálilo tuk, ale zároveň nestrácalo zo svalstva, treba vedieť, čo všetko sa môže konzumovať a čomu sa treba vyhnúť.

Práve KetoMix diéta je špeciálne navrhnutá bielkovinová diéta, ktorá funguje na princípe ketózy – ponúka kvalitné bielkoviny, obmedzuje príjem sacharidov a poskytuje nevyhnutné látky pre správny chod organizmu.

Ak človek striktne dodrží predpísaný jedálniček, tak výsledkom bude strata hmotnosti, navyše bez ohrozenia organizmu. Výhodou je, že pri tejto diéte nie je nutné cvičiť a výsledky sa aj tak dostavia.

Zloženie diéty KetoMix

Keďže ide o keto alebo bielkovinovú diétu, tak nie je prekvapením, že jej základom sú kvalitné zdroje bielkovín. Okrem nich však jednotlivé pokrmy obsahujú dostatočné množstvo vitamínov, minerálov, živín, kalórií a ostatných látok, ktoré každý organizmus potrebuje pre svoje fungovanie.

Mnohí ocenia, že jedlá sú vyrobené bez škodlivých chemických prísad. Väčšina z nich neobsahuje ani lepok, okrem cestovín a žemlí.

Zdroj: Instagram KetoMix

Poďme sa pozrieť, aké zloženie má diéta KetoMix:

 • Sójový proteín – kvalitný rastlinný zdroj proteínu, ktorý je ľahko vstrebateľný, využiteľný a poskytuje najvyššiu biologicku hodnotu.
 • Srvátkový proteín – organizmu poskytuje esenciálne aminokyseliny, ktoré sú potrebné pre obnovu svalstva. Tento proteín sa považuje za jeden z najkvalitnejších zdrojov bielkovín.
 • Čakanková vláknina – rozpustná vláknina, ktorá zasýti na dlhšiu dobu. Obmedzuje produkciu škodlivých látok v čreve, pôsobí ako probiotikum.
 • Ľanové semienko – nerozpustná vláknina, ktorá reguluje vstrebávanie živín zo stravy. Vynikajúco podporí chod čriev a znižuje vstrebávanie toxínov z čreva do organizmu.
 • Kyselina listová – je nevyhnutná pre metabolizmus sacharidov, bielkovín a tukov. Organizmus si spomínané látky nevie sám vytvoriť, preto ich treba prijať v takejto podobe. Je ľahko vstrebateľná.
 • Vitamíny – súčasťou KetoMix produktov sú vitamíny A, B1, B3, B5, B6, B12, E, a K.
 • Minerály – v pokrmoch KetoMix sa nachádzajú minerály ako chróm, horčík, jód, mangán, meď, molybdén, selén, zinok a železo.

Fázy KetoMix diéty

Pri držaní akejkoľvek diéty je nutné dodržiavať nejaké pravidlá. Inak to nie je ani v prípade KetoMix diéty. Aby správne fungovala, musíte striktne dodržať všetky tri fázy, ktoré zabezpečia trvalé chudnutie bez jojo efektu.

Každá jedna fáza je rovnako dôležitá. Pozrite si prehľad jednotlivých fáz v tabuľke, kde sa dozviete, kedy začať, ako dlho fázu treba držať, čo vás čaká a čo treba pridať do jedálnička.

1. FÁZA (REDUKČNÁ)

Kedy začať?

Keď chcete schudnúť.

Ako dlho fázu držať?

Maximálne 8 týždňov.

Čo vás čaká?

Najrýchlejšie chudnutie, 5 KetoMix jedál denne, pitný režim – minimálne 2 až 3 litre nesladených tekutín za deň, môže sa prejaviť ketochrípka.

Čo treba pridať?

Zeleninu, smotanu do kávy, oriešky, semienka, KetoMix Detox, L-Carnitine, konjacové cestoviny, nezabudnite sa vyzbrojiť dobrou náladou.

Na čo si dať pozor?

Vynechajte alkohol na jeden týždeň, nepreťažujte sa (ak cvičíte, vyhnite sa silovým športom), ak budete pociťovať hlad, pridajte jedno KetoMix jedlo navyše, dbajte na pitný režim a dodržujte trojhodinové odstupy medzi jedlami.

2. FÁZA (REDUKČNÁ)

Kedy začať?

Ak už držíte 1. fázu 8 týždňov, nie skôr ako po jednom týždni 1. fázy.

Ako dlho fázu držať?

Tak dlho, ako 1. fázu, nie však dlhšie ako 14 týždňov, ak chcete schudnúť viac, môžete sa následne vrátiť do 1. fázy.

Čo vás čaká?

3 KetoMix jedlá a 2 nízkosacharidové jedlá denne (pripravíte si ich sami), pitný režim – minimálne 2 až 3 litre nesladených tekutín za deň.

Čo treba pridať?

Zeleninu (okrem hrášku), mlieko, oriešky, semienka, KetoMix víno, nízkosacharidové potraviny, sušené mäso, multivitamín a nezabudnite sa vyzbrojiť dobrou náladou.

Na čo si dať pozor?

Kontrolujte sa, čo konzumujete (pozor na zlá stravovacie návyky, ktoré ste mali pred začiatkom diéty), sledujte si príjem sacharidov v bežných jedlách, dbajte na pitný režim a dodržujte trojhodinové odstupy medzi jedlami.

3. FÁZA (FIXAČNÁ)

Kedy začať?

V momente, keď dosiahnete vytúženú hmotnosť.

Ako dlho fázu držať?

Ideálne navždy, cieľom však je, aby ste jedli s mierou a pomôže vám, ak si spomeniete na to, čo ste sa pri KetoMix diéte naučili.

Čo vás čaká?

5 nízkosacharidových jedlá denne (pripravíte si ich sami), štíhlejšie telo, prinavrátenie sebavedomia, nákup oblečenie v menšej konfekčnej veľkosti.

Čo treba pridať?

Zeleninu, cvičenie, proteínový koktejl KetoMix 1200 g, proteínový koktejl KetoMix.

Na čo si dať pozor?

Jedzte zdravo a s mierou, vynechajte cukor, dbajte na pitný režim a dodržujte trojhodinové odstupy medzi jedlami.

Diétny plán KetoMix

KetoMix diéta sa rozdeľuje do 4 dietnych plánov. Tie určujú, aký jedálniček treba dodržiavať, aby človek dosiahol vysnívanú váhu. Na výber sú nasledujúce diétne plány KetoMix:

 • diétny plán pre ľahšiu nadváhu
 • diétny plán pre strednú nadváhu
 • diétny plán pre vyššiu nadváhu
 • diétny plán pre veľmi vysokú nadváhu

Pýtate sa, ktorý z uvedených dietnych plánov je pre vás najvhodnejší? Vybrať správny diétny plán vám pomôže BMI kalkulačka (skratka pre Body mass index, čo znamená index telesnej hmotnosti), ktorá sa nachádza na internetovej stránke ketomix.sk.

Slúži na určenie ideálnej váhy, ktorá sa vypočíta na základe podielu hmotnosti a výšky (umocnené na druhú). Jednoducho stačí do kalkulačky vyplniť údaje ako pohlavie, vek, výšku, hmotnosť a následne sa dozviete, ktorý diétny plán je pre vás vhodný.

ketomix dieta recenzia

Pre koho je diéta Ketomix určená a kto by sa jej mal vyhnúť

Proteínová KetoMix diéta je vhodná pre všetkých zdravých ľudí, ktorí sa rozhodli schudnúť a nechcú pritom hladovať. Nie je limitovaná iba na ženské pohlavie, čo znamená, že je určená ako pre ženy, tak aj pre mužov.

Podmienkou však je mať vek minimálne 18 rokov. Predtým, ako sa rozhodnete držať tento druh diéty, je vhodné sa o nej poradiť so svojim ošetrujúcim lekárom, ktorý najlepšie pozná váš zdravotný stav.

KetoMix diéta nie je vhodná pre tehotné a dojčiace ženy a ani pre osoby mladšie ako 18 rokov. Neodporúča sa ani v prípade, ak je človek alergický na mlieko, vajce, sóju alebo zeler. Vyhnúť by ste sa jej mali aj v prípade, ak trpíte na niektoré z nižšie uvedených ochorení:

 • srdcovo-cievne ochorenia
 • mozgové a cievne príhody
 • ochorenie štítnej žľazy, žlčníka, pečene, pankreasu, čriev, obličiek
 • vredové ochorenie žalúdka a dvanástnika
 • diabetes typu I. a II.
 • onkologické ochorenia
 • ak užívate liek Warfarin
 • pri dialýze, dna
 • vírusové a horúčkovité ochorenia
 • psychiatrické ochorenia
 • poruchy príjmu potravy

Zdroj: Instagram KetoMix

Výhody a nevýhody KetoMix diéty

Každá diéta má výhody a rovnako aj nejaké nevýhody. V porovnaní s ostatnými diétami na trhu má KetoMix oveľa viac výhod. Medzi tie najdôležitejšie patria nasledujúce:

 • Účinné chudnutie – vďaka KetoMIx diéte môžete dosiahnuť vytúženú postavu a to hlavne bez hladovania a cvičenia. Želaný výsledok sa dostaví pomerne rýchlo a pri dodržaní pravidiel nenastane ani jojo efekt, ktorý je bežný pri držaní akejkoľvek inej diéty.
 • Uzavretá facebooková skupina –  na sociálnej sieti Facebook sa nachádza uzavretá skupina s názvom “KetoMix poradna CZ&SK“, v ktorej sa dozviete množstvo zaujímavých a cenných informácií. Získate tam nielen podporu, ale aj odborné rady od KetoMix poradkýň, dozviete sa reálne skúsenosti zákazníkov, získate inšpirácie na KetoMix recepty a v neposlednom rade aj dávku motivácie. Skupina je určená na pomoc pre ľudí, ktorí sa rozhodli vyskúšať KetoMix proteínovú diétu.
 • K dispozícií sú výživoví poradcovia – na vaše otázky a dotazy bude odpovedať tím výživových poradcov a špecialistov, ktorí dokonale ovládajú problematiku ketónovej diéty.
 • BMI kalkulačka – na webstránke ketomix.sk sa nachádza BMI kalkulačka, ktorá za vás vypočíta, aká by mala byť vaša ideálna váha a následne si podľa toho budete vedieť vybrať optimálny diétny plán a príslušný balíček.
 • Široký výber kvalitných jedál KetoMix – veľkou výhodou tejto diéty je, že si môžete vyberať zo širokej ponuky produktov. Okrem toho, nenachádzajú sa v nich žiadne chemické prísady, ani glutamany. 
 • Vhodné pre vegánov a celiatikov – produkty od KetoMix diéty sú tvorené tak, aby ich mohli konzumovať vegáni a aj celiatici (okrem cestovín a pečiva).
 • Obsahujú vitamíny a minerálne látky – obsahujú kvalitné vitamíny a minerálne látky, ktoré sú pre zdravý chod organizmu nevyhnutné.
 • Rýchla a jednoduchá príprava jedál – samotná príprava jedla je jednoduchá a nezaberie vám veľa času. Pripravené ich máte do pár minút (zvyčajne do 5 minút).
 • Výhodné balíčky KetoMix – k dispozícií sú rôzne balíčky za zvýhodnené ceny, ktoré obsahujú KetoMix jedlá (4 druhy chutných jedál a 14 príchutí).
 • Diétne plány sú zadarmo – väčšina diét na trhu síce poskytne jedálniček, ten si však musíte kúpiť samostatne. V prípade KetoMix diéty sú diétne plány voľne k dispozícií, platíte iba za samotné produkty.

Aby som nepísala iba pozitívne stránky, poďme sa pozrieť aj na tie negatívne. KetoMix diéta má nasledujúce nevýhody:

 • v prvých dňoch sa môže prejaviť únava a vyčerpanie
 • v ojedinelých prípadoch sa môžu dostaviť nežiaduce účinky (bolesť hlavy alebo žalúdka), hlavne na začiatku diéty
 • niekomu nemusí vyhovovať špecifická chuť jedla

Zdroj: Instagram KetoMix

Recenzie na diétu KetoMix

Na internete je KetoMix diéta veľmi populárna. Nájdete tam rôzne ketomix recenzie. Napríklad cenový porovnávač Heureka hodnotí produkty od Ketomix diéty veľmi pozitívne.

Zákazníci tam za posledný polrok pozitívne hodnotia rýchlosť doručenia, výber a kvalitu tovaru, ochotu a komunikáciu zo strany e-shopu. Malá časť zákazníkov uviedla ako negatívum cenu.

KetoMix diéta recenzie na Heureke
zdroj: heureka.sk

Viacero ľudí sa sťažuje na chuť produktov KetoMix. Z môjho pohľadu to však nie je veľmi dôležité, pretože na každú chuť sa dá zvyknúť(najmä, ak človek túži schudnúť). A ako býva zvykom, nie nadarmo sa hovorí “sto ľudí, sto chutí“.

Skvelým príkladom je aj recenzia od zákazníčky Daniely, ktorá na Heureke chváli chutné jedlo, pečivo, sušené mäso či koktejly. To znamená, že niekomu chuť produktov môže vyhovovať, inému zas nie.

ketomix recenzia heureka
KetoMix recenzia na Heureke od zákazníčky Daniely
zdroj: heureka.sk

Poďme sa však pozrieť aj na to, aké majú ľudia s diétou ketomix skúsenosti a jednotlivé premeny niektorých zákazníkov. Mnoho premien nájdete priamo v magazíne na eshope, v sekcii “Príbehy chudnutia“.

Nižšie na obrázku si pozrite perfektnú premenu p. Františky, ktorá tvrdí, že nikdy nie je neskoro začať so sebou niečo robiť. Vďaka KetoMix diéte dokázala schudnúť množstvo kilogramov. Pozrite si fotografiu, v ktorej uvidíte, ako vyzerala pred diétou a ako po nej:

ketomix pred a po
KetoMix skúsenosť – na zmenu nie je nikdy neskoro
zdroj: ketomix.sk

Aké jedlá sa nachádzajú v KetoMix balíčku?

KetoMix diéta ponúka na výber niekoľko balíčkov. Vybrať si môžete z viacerých variantov  podľa dĺžky diéty (jedlá na týždeň, dva, tri či štyri týždne). V ponuke sú k dispozícií aj množstevné balenia za výhodné ceny. Pri každom balíčku je uvedené, pre ktorú fázu KetoMix diéty je balík určený a koľko porcií obsahuje.

Pozrime sa, čo všetko taký balíček obsahuje:

 • kokteily
 • príchute
 • polievky
 • omelety
 • kaše
 • palacinky
 • tyčinky

K výhodnému balíčku dostane každý zákazník zadarmo šejker, plastovú odmerku a diétny plán s receptárom.

ketomix recepty

Príkladový jedálniček KetoMix na jeden deň

Zaujíma vás, ako môže vyzerať jedálniček z diéty KetoMix? Pozrite sa na nasledujúci vzorový jedálniček, ktorý je určený na jeden deň:

 • 8:00 raňajky – proteínový puding
 • 11:00 desiata – proteínový koktejl s jahodovou príchuťou
 • 14:00 obed – syrová polievka so zeleninovým šalátom
 • 17:00 olovrant – slaninové proteínové nachos s barbecue omáčkou
 • 20:00 večera – zeleninová omeleta s restovanými šampiňónmi a zeleninou

Keď človek počuje slovo diéta, predstaví si množstvo obmedzení a odriekania. V prípade KetoMix diéty si môžete dopriať aj sladké jedlá, avšak s rozumom.

Na internete nájdete rôzne KetoMix recepty. Viete si pripraviť napríklad také palacinky. Pozrite si pre inšpiráciu nasledujúci recept na zapečené palacinky s tvarohom.

Zdroj: Youtube KetoMix

Cena KetoMix diéty

Cena diéty KetoMix je variabilná a závisí najmä na tom, ktorý balíček si vyberiete a na aké časové obdobie. Pre niekoho sa môže zdať táto proteínová diéta drahá, avšak treba si uvedomiť, že jedlá z jedálnička nahrádzajú klasické jedlá.

To znamená, že ušetrite na nákupoch – nemusíte robiť nákupy v množstve, ako ste boli zvyknutí pred diétou.

Zdroj: Instagram KetoMix

Uvediem vám príklad jedného balíčka. Ak si vyberiete napríklad “Ochutnávkový týždenný balíček“, zaplatíte zaňho 72,60 eur (v akcii 55,25 eur). V balíčku sa nachádza 35 porcií jedla. To znamená, že ak sa vám podarí zastihnúť akciu, tak jedna porcia jedla vás bude stáť okolo 1,58 eur.

Keď sa človek nad tým zamyslí, tak si uvedomí, že sa diéta KetoMix oplatí. Mnoho ľudí minie na nákup potravín za týždeň oveľa viac peňazí.

A KetoMix jedlá na týždeň stoja 55,25 eur. Takže určite mi dá veľa ľudí za pravdu, že to nie je veľa peňazí a táto diéta sa skutočne oplatí.

Zdroje:

https://www.webmd.com/diabetes/type-1-diabetes-guide/what-is-ketosis#1

www.ketomix.sk

www.youtube.com

www.heureka.sk

Autor článku: Mgr. Veronika Hrušková:

Veronika Hrušková

Písaniu sa venujem od roku 2012. Primárne sa venujem témam ako zdravie a zdravá výživa, cvičenie, motivácia a úspech. Veľmi rada píšem recenzie na výživové a fitness doplnky, ktoré pomáhajú udržať človeka vo forme. Dlhodobo sa zaujímam o zdravý životný štýl, milujem dobré jedlo. Mojou vášňou je príprava rýchlych a zdravých receptov.

, ,