Slimpasta recenzia

Diétne konjakové cestoviny Slimpasta: recenzia + recepty na inšpiráciu

Mnoho ľudí si myslí, že cestoviny nie je vhodné konzumovať počas diéty. Existujú však diétne cestoviny Slimpasta, ktoré vám neublížia aj v prípade, ak ste v diétnom režime. V tomto článku sa dozviete, čo sú to Slimpasta cestoviny, aké je ich zloženie.

Okrem toho, dozviete sa aj názory ľudí, ktorí ich zaradili do svojho jedálnička. V závere článku si môžete pre inšpiráciu pozrieť niekoľko receptov na Slimpasta cestoviny a ďalšie produkty.

Čo sú to Slimpasta cestoviny?

Slimpasta cestoviny sú zdravé konjakové cestoviny s nízkym obsahom kalórií a sacharidov. Vďaka tomu ich možno konzumovať aj počas diéty. Sú perfektnou alternatívou bežných cestovín.

Vyhľadávajú ich ľudia v diétnom režime, športovci alebo ľudia so špecifickými zdravotnými potrebami, akými sú diabetici, celiatici a ľudia, ktorí majú intoleranciu na laktózu.

O značke Slimpasta

Značku Slimpasta vyrába britská spoločnosť Eat Water. Založila ju Nayna Patel, ktorá pracuje s doplnkami zdravej výživy od roku 1997. Preto niet divu, že spoločnosť patrí medzi svetového lídra v oblasti zdravého stravovania.

Nízkosacharidové cestoviny Slimpasta vznikli z kombinácie vody, konjakovej múky a ovsenej vlákniny. Spoločnosť má na ne aj patent – Juroat ™.

Značka Slimpasta nemá vo svojej ponuke výhradne iba konjakové cestoviny. Okrem cestovín si môžete vybrať aj rôzne iné zdravé produkty. V sortimente Slimpasta nájdete:

 • Prílohy – viacero druhov cestovín (fettuccine, penne, tagliatelle, lasagne, špagety a rezance), ktoré sú k dispozícií v náleve alebo bez neho, v ponuke sa nachádza aj ryža
 • Hotové jedlá – tvoria ich konjakové cestoviny a omáčka, k dispozícií sú dva druhy hotových jedál, v dvoch gramážach (250g alebo 300 g) a vybrať si môžete deväť príchutí
 • Dresingy – na výber je osem príchutí (cesnak a bylinky, cocktail, barbecue, caesar, kečup, pikantný cesnak, paradajka a bazalka, vajonéza)

Zloženie Slimpasta – z čoho sú cestoviny vyrobené

Diétne cestoviny Slimpasta sú vyrobené z pitnej vody, sušenej hľuzy konjaku a ovsenej vlákniny. Hlavnou zložkou je konjak. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, čo je to za zložku.

Čo je konjak?

Konjak je úžitková rastlina, ktorej celé meno je Amorphophallus konjac. U nás nerastie, pestuje sa hlavne v teplých oblastiach, prevažne v subtropickej až tropickej východnej a juhovýchodnej Ázii.

Nízkokalorické cestoviny Slimpasta obsahujú konjakovú múku, ktorá sa vyrába z hľuzy rastliny Konjak. V tejto múke sa nachádza vysoký podiel cennej vlákniny glukomanan, ktorá je vo vode rozpustná.

Táto vláknina poskytuje množstvo zdravotných benefitov, ktoré sú aj vedecky podložené. Medzi ne patria:

 • Pomáha pri chudnutí – vláknina glukomanán absorbuje vodu v žalúdku, vďaka čomu človek dlhší čas nepociťuje hlad (je zasýtený). Tým pádom nedôjde k prejedaniu sa, čo v konečnom dôsledku spôsobí stratu hmotnosti. Svedčí o tom aj štúdia, ktorá preukázala, že pri konzumácií vlákniny glukamanán spolu s príjmom stravy do 1200 kalórií za deň bol zaznamenaný u ľudí úbytok hmotnosti.
 • Nápomocná pri zmiernení zápchy – v glukomanáne sa nachádza rozpustná vláknina, ktorá zlepšuje trávenie a je nápomocná pri zmiernení zápchy. Podľa štúdie z roku 2018 je vhodná dokonca aj pre tehotné ženy, u ktorých je zápcha bežným javom. Ďalšia štúdia z roku 2008 tiež poukazuje, že cenná vláknina glukomanán dokáže pomôcť pri problémoch so zápchou.
 • Napomáha znižovať hladinu cholesterolu – glukomanán napomáha pri znižovaní celkového cholesterolu v krvi (LDL, čiže toho zlého) a rovnako pomáha znižovať hladinu triglyceridov. Potvrdzuje to aj táto štúdia, ktorá skúmala vplyv glukomanánu na glykémiu.

 

Pre koho sú diétne cestoviny vhodné a kto by sa im mal vyhnúť

Diétne cestoviny Slimpasta sú určené pre nasledujúce skupiny ľudí:

 • Pre ľudí, ktorí sa snažia znížiť svoju hmotnosť (bez drastického hladovania)
 • Pre ľudí v rôznych diétnych režimoch – ketogénne alebo nízkosacharidové stravovanie
 • Pre aktívnych športovcov
 • Pre všetkých tých, ktorí vyznávajú zdravé a rýchle stravovanie

Nízkosacharidové cestoviny Slimpasta sa neodporúča konzumovať deťom (pre ich nízku energetickú hodnotu) a ani v prípade, ak ľudia trpia nasledovnými zdravotnými problémami:

 • problémy s trávením
 • ochorenia čriev
 • diabetes

V každom prípade, ak sa rozhodnete pre konzumáciu týchto diétnych cestovín, tak v prípade zdravotných problémov sa pred konzumáciou poraďte so svojim ošetrujúcim lekárom, ktorý najlepšie pozná váš zdravotný stav.

Výhody a nevýhody Slimpasta cestovín

Konjakové cestoviny sú vyhľadávané hlavne pre nízky obsah sacharidov. Okrem toho však majú viacero výhod. Medzi tie najdôležitejšie patria:

 • nízka energetická hodnota
 • bohatý zdroj vlákniny
 • bez obsahu lepku, tuku a soli
 • bez pridaných farbív
 • vhodné aj pre vegánov
 • neutrálna chuť
 • dlhá trvanlivosť
 • pestrý výber cestovín
 • jednoduchá a rýchla príprava

Aby som nepísala iba pozitíva týchto diétnych cestovín, poďme sa pozrieť aj na nejaké negatíva. Nie je ich veľa, ale niekomu práve tieto dôvody môžu pri konzumácií prekážať:

 • cestoviny v náleve je nutné prepláchnuť (v opačnom prípade cítiť celkom nepríjemnú vôňu)
 • konzistencia konjakových cestovín je tuhšia v porovnaní s bežnými

Skúsenosti a Slimpasta recenzie

V predchádzajúcich riadkoch ste sa dozvedeli, čo sú to Slimpasta cestoviny a základné informácie o nich. Aké sú však reálne skúsenosti a Slimpasta recenzie na tieto nízkokalorické diétne cestoviny? Poďme sa na to pozrieť.

slimpasta recenzie
slimpasta recenzia

Ľudia sú väčšinou s diétnymi cestovinami Slimpasta spokojní, vyzdvihujú ich jednoduchú a rýchlu prípravu. Oceňujú, že sú skvelou náhradou za bežné cestoviny.

slimpasta skusenosti
slimpasta

Medzi negatíva zaraďujú zápach cestovín (ktoré sú v náleve), ktorý však po prepláchnutí zmizne. Pokiaľ by vám cestoviny aj po prepláchnutí smrdeli, vyskúšajte tie, ktoré nie sú v náleve.

Zákazníčka Zlata uviedla ako negatívum hrúbku cestovín. Slimpasta cestoviny však ponúkajú na výber niekoľko druhov cestovín, čiže ak by vám nevyhovovala hrúbka, stačí si vybrať iný druh, prípadne siahnuť po ryži.

Vyskúšajte výborné diétne recepty so Slimpastou

Slimpasta sú ideálne cestoviny počas diéty. Ich potenciál je plne využitý v prípade, ak ich viete chutne pripraviť. Pozrite si nasledujúce recepty na Slimpasta cestoviny a ďalšie produkty, ktoré poukazujú na ich všestranné využitie.

Za zmienku stojí nasledujúci recept na špagety Slimpasta s kuracím mäsom, ktoré sú vhodné počas diéty.

Ak ste milovníkom sushi, tak i túto pochúťku si viete pripraviť v odľahčenej verzii. Vyskúšajte nasledujúci recept na nízkokalorické sushi s avokádom, ktorý je rýchly a navyše obsahuje v porovnaní s bežným sushi nižší aj počet kalórií.

V ponuke Slimpasta nájdete na výber osem dresingov. Využiť ich môžete ako zálievku do rôznych šalátov. Výhodou je, že neobsahujú cukor, tuk, lepok a ani laktózu.

Inšpirujte sa nasledovným receptom na vajíčkový šalát s nízkokalorickou Vajonézou:

Zdroje:

https://eatwater.co.uk/pages/about-us

https://www.slimpasta.sk/co-je-slim-pasta/

https://en.wikipedia.org/wiki/Konjac

https://www.youtube.com/channel/UCZsIpzRvyVYns0c31lrszpA

https://www.youtube.com/channel/UCxu1HE8gpBcb00NxGTPv24A

Autor článku: Mgr. Veronika Hrušková:

Veronika Hrušková

Písaniu sa venujem od roku 2012. Primárne sa venujem témam ako zdravie a zdravá výživa, cvičenie, motivácia a úspech. Veľmi rada píšem recenzie na výživové a fitness doplnky, ktoré pomáhajú udržať človeka vo forme. Dlhodobo sa zaujímam o zdravý životný štýl, milujem dobré jedlo. Mojou vášňou je príprava rýchlych a zdravých receptov.

, ,