kolagénové tyčinky

Kolagénové tyčinky: 5 tipov na najlepšie tyčinky s kolagénom, ktoré si zamilujete

Kolagén sa bezpochyby teší veľkej popularite a stal sa výživovým doplnkom číslo jedna pre krásu aj zdravie. Niet divu, že na trhu pribúdaju produkty, s ktorými môžete dopĺňať kolagén do tela ešte efektívnejšie a chutnejšie. Napríklad kolagénové tyčinky.

Medzi hlavné účinky kolagénu patria zlepšenie kvality pleti, vlasov a nechtov, zmiernenie bolesti kĺbov či posilnenie kostí. Kolagén môžete najčastejšie užívať vo forme prášku, z ktorého si pripravíte kolagénový nápoj.

Medzi originálnejšie spôsoby patrí napríklad kolagénová káva alebo spomínané tyčinky s kolagénom. Každý si teda môže vybrať spôsob, ktorý mu najviac vyhovuje.

3 dôvody, prečo milujeme kolagénové tyčinky

Kolagénové tyčinky sú skvelým spôsobom, ako jednoducho a pohodlne doplniť kolagén v priebehu dňa. Navyše potešia aj vaše chuťové poháriky. Tu sú 3 dôvody, prečo mať svoju obľúbenú kolagénovú tyčinku stále po ruke.

1. Praktické balenie do kabelky

Kolagénové tyčinky môžete mať stále po ruke a siahnuť po nich kedykoľvek dostanete hlad. Ľahko si ich pribalíte do kabelky, kde vám nezaberú veľa miesta. Takto môžete kolagén doplniť pohodlnou a rýchlou formou, na rozdiel od kolagénových nápojov, ktoré musíte rozmiešať vo vode.

2. Zdravá maškrta bez výčitiek

Kolagénové tyčinky vám môžu zdravo nahradiť chuť na sladkosti. Predstavujú funkčnú potravinu a často sú okrem kolagénu obohatené aj o ďalšie vitamíny a účinné látky. A tak si nielen zamaškrtíte, ale doplníte pre telo dôležité látky.

3. Vychutnajte si ich kedykoľvek a kdekoľvek

Tyčinky s kolagénom sú výborné ako rýchla desiata, olovrant v práci či snack počas uponáhľaného dňa. Oceníte ich tiež počas výletov a športových aktivít, kedy potrebujete doplniť energiu a posilniť pohybový aparát.

Vyberte si svoju obľúbenú kolagénovú tyčinku

Samozrejme vám prinášame aj tipy na obľúbené a kvalitné kolagénové tyčinky. Vyskúšajte ich a vyberte si tú svoju.

1. Happy life collagen tyčinky

Výborné kolagénové tyčinky od slovenskej firmy Happy life máme osobne vyskúšané a sú vážne TOP. Majú sviežu kokosovo – ovocnú chuť a môžete si vybrať jahodovú alebo čučoriedkovú. Jedna tyčinka obsahuje 5600mg kolagénu PEPTAN B®.

Happy lige collagen tyčinky

2. Nupreme kolagénové tyčinky

Kolagénové tyčinky Nupreme Collagen Protein majú vynikajúce zákaznícke hodnotenia, pretože chutia ako naozajstné sladkosti. Jedna tyčinka obsahuje 36% kvalitných bielkovín, z toho viac ako 6 g tvoria špičkové kolagénové peptidy. Je bezlepková a celá zabalená do lahodnej voňavej čokolády s nízkym obsahom cukru.

Vyskúšajte napríklad výhodné balenie 12 kusov tyčiniek: 6 x kokos/karamel + 6x slaný karamel.

nupreme kolagénové tyčinky

3. Powerlogy collagen bar

Tyčinky s hydrolyzovaným kolagénom a nízkym obsahom cukru od značky Powerlogy majú skvelú chuť vďaka kombinácii kokosu, mandlí a cejlonskej škorice. Sú vyrobené na Slovensku bez lepku, mlieka, palmového oleja a umelých sladidiel. V jednej tyčinke nájdete až 34 % obsah bielkovín a vysoký podiel prírodnej vlákniny

Powerlogy tyčinky s kolagénom

4. Gymbeam Glow bar – Beast Pink

Proteínová tyčinka Gymbeam Glow bar má vysoký obsah bielkovín. V jej zložení však nechýba ani funkčný beauty komplex, ktorý sa skladá z kolagénu, vitamínu B7, selénu a zinku, pre svoju krásu a svieži vzhľad. Na výber príchuť čokoláda alebo jahoda.

kolagenova tycinka gymbeam beast pink

5. Kompava Joint Bar

Kolagénová tyčinka Joint Bar obsahuje špeciálnu zmes kolagénových peptidov, vitamínov a minerálov, ktoré posilňujú a regenerujú namáhané kĺby. Je obohatená o Joint Matrix – špeciálnu zmes vitamínov a minerálov, ako  vápnik, horčík a vitamíny skupiny B. 

Na výber príchute kokos, mango, čokoláda-banán. 

kompava joint bar tyčinka

Autor článku: Lívia Bogárová

, , , ,