Ovsené vločky s Nutty Cream

Dnes máme pre vás veľmi jednoduchý recept na ovsené vločky s orechovým maslom Nutty Cream. Ovsené vločky si pripravujeme na raňajky pravidelne, pretože sú:

  • zdravé
  • jednoduché a rýchle na prípravu
  • mňam 🙂

Ak hľadáte inšpiráciu, ako si pripraviť ovsené vločky na raňajky, určite vyskúšajte pridať orechové maslo. Táto jediná ingrediencia dokáže aj obyčajnú misku ovsenej kaše dostať na úplne novú úroveň chuti. Orechové maslá majú super konzistenciu, sú sladké a je to skoro akoby ste si do svojej zdravej misky pridali lyžičku Nutelly, ibaže zdravej.

My sme dnes vyskúšali orieškové maslo NuttyCream v kombinácií mandle + kokos + čokoládový proteín. Je absolútne úžasné a dalo by sa vyjedať len tak lyžičkou priamo z obalu. Ale oplatí sa odolať a radšej si za lyžičku pridať do svojich zdravých raňajok, na ktoré sa potom budete o to viac tešiť.

Keďže ovsené vločky sami o sebe nie sú veľmi sladké a ich chuť je celkom nevýrazná, treba si svoje raňajky väčšinou niečím osladiť. Ako to ale urobiť tak, aby ste zo svojich raňajok neurobili sacharidovú bombu? Veď výhodou ovsených vločiek je aj to, že vášmu telu poskytnú komplexné sacharidy, ktoré postupne uvoľňujú energiu počas niekoľkých hodín.

Odpoveďou môže byť aj lyžica orechového masla, ktorá vaše vločky nielen osladí, ale pridá aj super chuť. Ale teraz už poďme na recept.

nuttycream-ovsene-vlocky-01

Potrebujeme:

  • ovsené vločky
  • banán
  • orechové maslo NuttyCream (odporúčame variantu mandle + kokos + čokoládový proteín)
  • jahody alebo iné čerstvé ovocie
  • kokosové vločky

Postup:

Ovsené vločky zalejem horúcou vodou z kanvice, prikryjeme a necháme niekoľko minúť zmäknúť. Potom do vločiek pridáme polovicu banánu, ktorý popučíme a vločky premiešame. Ďalej si môžem vybrať 2 berzie:

Verzia 1: Vločky s banánom ozdobíme čerstvým ovocím (druhý polovica banánu, jahody) a pridáme lyžicu orieškového masla NuttyCream. A je to.

Verzia 2: Do vločiek zmiešaných s banánom pridáme za lyžicu masla NuttyCream a premiešame. Ozdobíme čerstvým ovocím a posypeme kokosovými vločkami. A je to.

nutty-cream-ovsene-vlocky

Je to až smiešne jednoduché, ale super chutné. Niekedy netreba zo zdravej stravy robiť vedu, stačí niekoľko základných kvalitných ingrediencií a vyčarujete nielen zdravé, ale aj jednoduché a super chutné raňajky 😉

Všetkými desiatimi odporúčame ochutnať orieškové maslo NuttyCream mandle + kokos + čokoládový proteín. Kúpite ho napríklad v eshope Najprotein.sk, ale vybrať si môžete aj z ďalších lákavých príchutí.

Najnovšie z blogu

Lipozomálne vitamíny – všetko, čo o nich treba vedieť

Trh s výživovými doplnkami neustále rastie a napreduje. Niet sa čomu diviť, keďže vitamíny a...

Read More

Lipoxal na chudnutie: ako to funguje + recenzie užívateľov

V dnešnom článku vám bližšie predstavíme Lipoxal – obľúbený doplnok stravy na chudnutie.Podobne ako vy,...

Read More

 

 

 

 

Be Social