Rýchle tiramisu z ricotty

Kto by nepoznal lahodný taliansky dezert tiramisu. V originálnom recepte sa na jeho prípravu používa plnotučné mascarpone, no my sme sa rozhodli pripraviť nízkokalorickú verziu tiramisu z ricotty.

Ricotta je tiež veľmi chutná, má vysoký obsah bielkovín a mierne nasladlú chuť. Okrem toho, že má naša verzia oveľa menej tuku a oveľa viac bielkovín, jej príprava je super jednoduchá a rýchla. Tento parádny dezertík si totiž pripravíte za pár minút v mikrovlnke.

Keď teda najbližšie dostanete chuť na lahodné tiramisu, určite vyskúšajte tento fitness recept. Pochutíte si a zároveň po tejto bielkovinovej bombe ostanete dostatočne sýte.

Potrebujeme:

  • 4 PL jemnej ricotty
  • 1 vajce
  • 1 PL trstinového cukru
  • 1 ČL vanilkovej esencie
  • 1 ČL rumovej esencie
  • ½ ČL instantnej kávy
  • plus pár piškótov namočených v espresse a kakao na posypanie

Postup:

1. Suroviny zmiešame v miske pomocou mixéru a prelejeme do šálky.

2. Vložíme do mikrovlnky, prikryjeme servítkou a zohrievame. Najprv zohrievame 1 minútu, potom stopneme a koláčik skontrolujeme. Zapneme na ďalších 30 sekúnd a opäť skontrolujeme. V závislosti od výkonu vašej mikrovlnky budete tento proces musieť párkrát zopakovať, vždy po 30 sekundách.

3. Hotové tiramisu necháme v šálke chvíľu postáť a vychladnúť. Potom ho vyklopíme na tanier a odložíme do chladničky apoň na 1 hodinu.

4. Pred podávaním ozdobíme piškótmi namočenými v káve a posypeme kakaom. Môžeme tiež ozdobiť kúskami čerstvého ovocia, skvele sa hodia jahody alebo maliny.

NÁŠ TIP: Namiesto vanilkovej esencie a cukru môžete použiť odmerku vanilkového proteínu. Proteíny sú ochutené a príjemne sladké, preto už nebudete potrebovať dezert sladiť. Vďaka tomu bude dezert obsahovať nielen minimum cukru, ale aj vyšší obsah bielkovín.

 

Najnovšie z blogu

Recenzia na Venira PREMIUM kolagén: Kvalita a prírodné zloženie na prvom mieste

Na našom blogu fitnessdezerty.sk neustále hľadáme značky a produkty, ktoré podporujú zdravý životný štýl. Tentokrát...

Read More

Active Vegan Collagen recenzia: vyskúšali sme unikátny vegánsky kolagén od KolagenDrink

V tomto článku sa bližšie pozrieme na vegánsky kolagén od značky Kolagendrink. Presne tak, aj...

Read More

Be Social