Doprajte si sladkosti, z ktorých sa nepriberá! Vieme ako na to ;-)

Viete si v dnešnej dobe predstaviť život bez sladkostí? Asi ťažko. No kde potom ostávajú vaše ciele o chudnutí, zdraví a vyšportovanej postave..? Ako by sa vám ale páčilo, keby ste tento vnútorný boj vyriešili raz a navždy? Ak vám zákazy nefungujú, vyskúšajte inú stratégiu, postavenú na presnom opaku. Sladkosti si pokojne doprajte! Ale aké?

Viete si v dnešnej dobe predstaviť život bez sladkostí? Asi ťažko. Niekde na opustenom ostrove by to problém nebol, ale v dnešnom modernom svete, kde na vás v obchodoch čakajú regály naložené od podlahy po strop sladkým od výmyslu sveta, to nie je vôbec jednoduché.

Pôžitkárske reklamy v televízii zobrazujúce potoky tečúcej čokolády sa tiež nedajú ignorovať. A kde potom ostávajú vaše ciele o chudnutí, zdraví a vyšportovanej postave..? Neustály boj so sladkosťami vyzerá asi takto:

V pondelok si dáme predsavzatie, že tento týždeň držíme diétu, kolegyňa nás ponúkne koláčom, dáme si, veď poobede vo fitku to vypotíme…alebo…keď už sme tú diétu porušili, kašleme na ňu úplne, aj zajtra je deň.

Keď sa nám však na druhý deň ráno o čosi ťažšie zapínajú nohavice, prichádzajú výčitky a rázne rozhodnutia. No vedú tie zákazy k niečomu inému ako k neskrotnej celodennej túžbe po zakázanej veci? 
snickers_torta_fitnessdezerty

Ako by sa vám ale páčilo, keby ste tento vnútorný boj vyriešili raz a navždy? Ak vám zákazy nefungujú, vyskúšajte inú stratégiu, postavenú na presnom opaku.

Sladkosti si pokojne doprajte! Ale aké? No predsa vlastnoručne upečené, zo samých zdravých surovín, ktoré vášmu telu dodajú potrebné živiny a tú správnu energiu. A nie prázdne kalórie, ktoré ostanú prilepené na zadku.

Chutné sladkosti sa dajú naozaj veľmi jednoducho pripraviť aj zo zdravých surovín. Vďaka tomu sa sladkosti stanú normálnou súčasťou vášho života, bez výčitiek a bez dilemy, či sa sladkému radšej vyhnúť alebo si dopriať. Zbavíte sa zbytočného tlaku, ktorý ste na seba doteraz zákazmi a snahou vyhnúť sa sladkému vyvíjali. Ako na to?

Možno ste už skúšali nejaké fit recepty na zdravé sladkosti, no možno to nebola úplne vaša šálka kávy. Receptov je naozaj veľa, od koláča upečeného z fazule či avokáda, až po proteínové guličky či raw torty.

No ak nie ste úplným fit nadšencom a nie ste zvyknuté na netradičné chute takýchto dezertov, pravdepodobne u vás veľký úspech nezožnú.

Dobrá správa je, že na to, aby ste začali piecť zdravšie dezerty a prefíkanejšie maškrtiť, nepotrebujete žiadne špeciálne suroviny ani drahé ingrediencie z bio obchodov.

Úplne si vystačíte aj s ovsenými vločkami, špaldovou múkou, trstinovým cukrom, medom, tvarohom a sezónnym ovocím.

Na rozdiel od bieleho cukru, bielej múky a margarínu vám tieto suroviny dodajú aj vitamíny, minerály, vlákninu, bielkoviny, zdravé tuky a nezaťažia organizmus umelými prísadami a odpadom.

Zdravé koláče si môžete dopriať na raňajky, desiatu alebo ako súčasť víkendovej pohody.

torta_kokos-jahoda

Ako si takéto zdravé koláčiky pripraviť vám ukáže napríklad nová ekniha Zdravé fit koláčiky. Nájdete v nej 20 jednoduchých receptov zostavených z bežne používaných zdravých surovín.

Žiadne avokádo ani fazuľa. Chutné koláčiky sú pripravené z ovsených vločiek, celozrnnej múky, ľahkých tvarohových plniek a dosladené zdravými prírodnými sladidlami ako med, trstinový cukor alebo napríklad agáve. Recepty sa dajú upravovať podľa vlastných preferencií.

Nie je to žiadne tajomstvo. Sladké môže byť súčasťou vášho života a nemusíte sa pritom báť o svoje zdravie a postavu.

Všetko je to o rovnováhe, vyváženom životnom štýle a zdravých receptoch. Tak prestaňte s chuťou na sladké bojovať, a pripravte si radšej niečo zdravé.

PS: Na obrázku vidíte jahodovo-kokosovú tortu, pripravenú zo samých zdravých surovín. Cesto tvoria ovsené vločky a špaldová múka, v strede je vynikajúca jahodová tvarohová plnka a poleva je z gréckeho jogurtu…ale neprezradíme všetko. Recept nájdete v eknihe Zdravé fit koláčiky

Prečítajte si tiež:

Aký je rozdiel medzi klasickým a zdravým pečením? Pozrite sa, čo sa stane keď nezdravé suroviny nahradíte zdravými! 

Tipy na najlepších kuchynských FIT pomocníkov pre zdravý životný štýl.

7 tipov, ako ušetriť pri varení a pečení kalórie.

Nákupný zoznam štíhlej a fit ženy