Tipy na najlepších FIT kuchynských pomocníkov pre zdravý životný štýl

Dodržať svoje predsavzatia a zdravý životný štýl je oveľa ľahšie so správnou výbavou 😉 Pozrite sa s nami na najobľúbenejších kuchynských pomocníkov zdravých a fit ľudí a dosiahnite svoje ciele aj vy. Nech je každý váš deň plný zdravia a kvalitného jedla!

Smoothie maker

So smoothie makerom si pripravíte smoothie raz-dva. Niektoré druhy obsahujú špeciálne nádobky, v ktorých si čerstvo pripravené smoothie môžete zobrať rovno so sebou.

Odšťavovač

S  odšťavovačom si vychutnáte čerstvý džús plný vitamínov a už nikdy viac nebudete musieť kupovať presladené pasterizované džúsy z obchodu. Kvalitný odšťavovač zvládne odšťaviť aj tvrdšie druhy ovocia či zeleniny, napríklad ak si budete chcieť pripraviť čerstvú šťavu z cvikly.

Domáca pekáreň

Kto by nemiloval vôňu čerstvo upečeného chleba? A ešte k tomu domáceho. S domácou pekárňou si môžete pripravovať vlastný kvalitný chlieb alebo iné pečivo.

Súčasťou pekární býva aj brožúrka s receptami, takže sa stačí pustiť do vypekania. Budete tak mať istotu, že vaše domáce pečivo neobsahuje žiadne stužené tuky a prídavné látky.

Naopak, môžete si pripraviť superzdravý chlebík z celozrnnej múky alebo bezlepkovú alternatívu.

Sušička ovocia

Chceli by ste si pripraviť vlastné sušené ovocie, zeleninku, hríby alebo bylinky? Žiadny problém s domácou sušičkou. Môžete si usušiť rôzne druhy sezónneho ovocia, ako jablká, hrušky, slivky, ale napríklad aj jahody, maliny, čučoriedky.

Zo sušenej mrkvy a petržlenu zas budú výborné zdravé čipsy. A čo s tým obrovským záhonom mäty v záhrade? Bude z neho mätový čaj aj na zimu.

Sušené hríbiky z lesnej prechádzky zas výborne ochutia kapustnicu alebo rizoto. Investícia do sušičky na ovocie sa vám určite oplatí, keďže tieto sušené dobroty sa nepredávajú zrovna lacno a už vôbec nie, ak ich kupujete v BIO kvalite. Takto ale môžete mať vlastné.

01

Parný hrniec

parnom hrnci si pripravíte zdravé jedlo úplne bez tuku. Dokonca môžete na ňom naraz pripraviť mäso či rybu, prílohu a dusenú zeleninu.

Zdravo, chutne a hlavne jednoducho všetko v jednom. Je teda vhodný pre všetkých, ktorí sa chcú zdravo stravovať, no nie sú zruční vo varení alebo jednoducho nemajú na varenie toľko času.

2788f9dd

cbb815c7

Prečítajte si tiež:

Ako si pripraviť dezerty, z ktorých sa nepriberá? Použite tieto suroviny!

7 tipov, ako ušetriť pri varení a pečení kalórie

Nákupný zoznam štíhlej a fit ženy

Najlepšie zdravé recepty s arašidovým maslom.