zdravy ovseny kolac recept

Zdravý ovsený koláč z 3 ingrediencií – super ako fit raňajky

Dnes máme pre vás recept na super jednoduchý a zdravý ovsený koláč len z 3 ingrediencií. Ak máte radi ovsené vločky na raňajky, tento koláčik môže byť ich chutnou obmenou. Navyše si takéto raňajky môžete zobrať kamkoľvek so sebou.

Ovsené vločky na raňajky sú skvelý spôsob, ako začať deň. Sú plné hodnotných živín, akými sú pomalé sacharidy, vláknina, zdravé tuky, vitamíny a minerály. Výborne chutia keď si ich pripravíte napríklad s orieškovým maslom a čerstvým ovocím.

Ak ale nemáte ráno čas variť ovsenú kašu, z týchto istých ingrediencií si môžete pripraviť aj chutný koláčik, ktorý ráno zmlsnete alebo zabalíte so sebou. Tento ovsený koláčik vám hotový vydrží až 3 dni, stačí si ho večer upiecť a o raňajky na najbližšie dni máte postarané. Alebo o desiatu, či chutný zdravý snack, ktorý si môžete dopriať kedykoľvek počas dňa.

Tak poďme na recept 😉

 • jednoduchá a rýchla príprava
 • skvelý zdroj energie
 • praktické raňajky, desiata, či zdravý snack

RECEPT NA OVSENÝ KOLÁČ 

Potrebujeme:

 • 4 šálky ovsených vločiek
 • 1 šálka arašidového masla (alebo iného orieškového masla)
 • 6 zrelých banánov


Postup:

Banány popučíme a v miske dobre zmiešame s vločkami a arašidovým maslom. Malý plech alebo zapekaciu misku vyložíme papierom na pečenie a hmotu do nej rovnomerne rozotrieme.

Pečieme v rúre vyhriatej na 175°C asi 15 minút. Po upečení necháme koláčik ešte aspoň 10 minúť chladnúť, kým ho rozkrájame.

ovseny kolac s arasidovym maslom

PRE TENTO RECEPT ODPORÚČAME


Tento koláčik si samozrejme môžete vylepšiť podľa chuti. Možností je neúrekom a záleží naozaj len na tom, čo máte radi. Ak chcete navýšiť obsah proteínov, vyskúšajte napríklad arašidové maslo obohatené o bielkoviny NUTS & WHEY.

Toto kvalitné a obľúbené maslo zoženiete v príchuti čokoláda, vanilka alebo jahoda, takže váš ovsený koláčik získa chuť navyše. Veľké balenie 1000g stojí len 9,95 € a veselo vám vystačí na prípravu niekoľkých koláčikov. Kúpite ho tu.

Môžete tiež vyskúšať iný druh orechového masla. Koláčik bude zakaždým iný a rôzne oriešky poskytnú telu rôzne prospešné živiny. Výborné je napríklad mandľové alebo kešu maslo. 

Do cesta na koláčik si ďalej môžete pridať napríklad nasekané oriešky, kvalitnú čokoládu alebo ovocie. Vďaka banánom bude prirodzene sladký, ale ak chcete ešte prisladiť, použite napríklad zdravý kokosový cukor alebo stéviu. 

Náš TIP: Vyskúšajte koláčik podávať natretý s proteínovou nátierkou Proteinella. 

nuts and whey arasidove maslo s proteinom
 • luxusná chuť
 • vysoký obsah bielkovín
 • príchuť čokoláda, vanilka, jahoda
 • 100% prírodné
 • vysoký obsah vitamínov, minerálov a vlákniny

ČO BY SA VÁM EŠTE MOHLO HODIŤ PRE ZDRAVÉ MAŠKRTENIE?

Zdroj: https://thebigmansworld.com/

, ,