ketomix kolagen s kyselinou hylauronovou recenzia

Kolagen Ketomix: recenzia na kolagén s kyselinou hylaurónovou a moja skúsenosť

V dnešnej recenzii vyskúšame KetoMix kolagen s kyselinou hylauronovou. Ako chutí, aké má zloženie a účinky, a je vhodné ho užívať aj počas diéty?

O značke KetoMix

KetoMix je český výrobca obľúbenej keto diéty, keto jedál a doplnkov výživy. Na ich eshope nájdete okrem hotových diétnych balíčkov aj ďalšie vhodné potraviny, diétne sladkosti a nechýbajú ani doplnky výživy.

Ak sa chcete o chudnutí s KetoMixom dozvedieť viac, prečítajte si aj našu recenziu na keto diétu KetoMix.

Recenzia KetoMix kolagenu

V ponuke doplnkov výživy teda nájdeme aj KetoMix kolagén (collagen) s kyselinou hylaurónovou. Kolagén sa v poslednom čase teší veľkej popularite a jeho užívanie prináša množstvo výhod.

Odporúča sa začať s jeho dopĺňaním už po 25. roku života, nakoľko vtedy jeho vlastná produkcia telom začína pomaly klesať. Medzi účinky kolagénu patrí napríklad:

 • posilňuje pokožku
 • posilňuje zdravé vlasy, mihalnice,nechty a zuby
 • podporuje pružnosť väzov, šliach a chrupaviek
ketomix kolagen
kolagen s kyselinou hylauronovou

Zloženie KetoMix kolagenu

Výrobca uvádza nasledovné zloženie kolagénu: Hydrolyzovaný kolagén z rýb, prírodná aróma lesné plody, vitamín C (kyselina L-askorbová), farbivá: extrakt z červenej repy, spirulina; kyselina hyalurónová, sladidlo: glykozidy steviolu zo stévie.

ketomix kolagen zlozenie

Poďme sa bližšie pozrieť na jednotlivé zložky a ich úlohu:

Hydrolyzovaný rybí kolagén – považuje sa za najlepšie vstrebateľný kolagén pre ľudský organizmus.

Je získavaný z rýb, konkrétne z rybej kože, šupín a kostí. Ide o kolagén typu I, čo je druh kolagénu, ktorý možno nájsť takmer všade v tele okrem chrupavkového tkaniva. Ukázalo sa, že doplnenie rybieho kolagénu výrazne prospieva pokožke a celkovo podporuje dobré zdravie.

Vitamín C – je nevyhnutný pre vstrebanie kolagénu do tela, preto je väčšina kolagénových doplnkov rovno obohatená o tento vitamín

Kyselina hylaurónová –  je číra, mazľavá látka, ktorú prirodzene produkuje vaše telo. Najväčšie množstvo sa nachádza v koži, spojivovom tkanive a očiach.

Jej hlavnou funkciou je zadržiavať vodu, aby boli vaše tkanivá dobre lubrikované a hydratované. Používa sa tiež v kozmetickom priemysle ako sérum či súčasť hydratačných krémov a rôznych kozmetických a vlasových produktov. V estetickej medicíne sa používa ako prevencia starnutia, výplň vrások a na zlepšenie stavu pokožky.

Ďalšie látky, ktoré v zložení nájdeme sú farbivá a sladidlo. Práve vďaka obsahu sladidla má tento kolagén príjemnú chuť lesného ovocia a pritom je úplne bez cukru. Je teda vhodný aj počas diéty a môže byť súčasťou ketodiéty už od prvej fázy.

Ako užívať KetoMix kolagen

Kolagén prišiel dobre zabalený, dizajn produktu pôsobí žensky a elegantne. Po otvorení nájdete v krabičke 30 osobitných vrecúšok, z ktorých každé obsahuje 5 g prášku.

Obsah kolagénu v jednej dávke je 4410 mg.

Takéto balenie je veľmi praktické, nakoľko kolagén máte presne rozdelený do dávok na každý deň. Ľahko si ho tiež hodíte do kabelky a zoberiete so sebou aj na cesty.

Užíva sa 1 vrecúško denne, celkové balenie vám teda vydrží jeden mesiac. Kolagén je vo všeobecnosti vhodné užívať hneď ráno nalačno, aspoň 15 minút pred jedlom.

Dôvodom je, aby sa dokázal účinnejšie vstrebať do tela a nedostal sa do procesa trávenia s jedlom, kde by bolo jeho využitie oveľa menšie.

Najlepšie je užívať čistú formu kolagénu, keďže prídavné látky môžu tiež znižovať jeho vstrebateľnosť. Avšak mnohým ľuďom prekáža zápach a chuť čistého rybieho kolagénu. Vtedy je vhodné siahnuť po ochutenom kolagéne, ktorý bez problémov vypijete. Kyselina hylauronová v tomto kolagéne má navyše ďalšie podporné účinky na zdravie pokožky.

ketomix kolagen davkovanie
ketomix kolagen balenie
ketomix kolagen na mesiac

Chuť a rozpustnosť

Po otvorení vrecúška som ucítila intenzívnu vôňu lesného ovocia, ktorá ma milo prekvapila. Kolagén je potrebné rozmiešať v 200-300 ml tekutiny, môže to byť čistá voda, čaj alebo iný obľúbený nápoj.

Pozor dajte len na to, aby tekutina nebola príliš horúca, čo by mohlo zničiť vitamín C. Ja som zvolila čistú vodu, aby som otestovala samotnú chuť kolagénu.

Rozpustnosť má veľmi dobrú a po rozmiešaní nezostávajú žiadne hrudky. Farba nápoja je jemne ružová. A čo chuť?

V nápoji cítiť jemnú chuť lesného ovocia. Je príjemne sladký a necítiť v ňom žiadnu kolagénovú či rybaciu pachuť. Trochu mi však pripomína chuť podobnú proteínovým nápojom.

Celkovo nápoj hodnotím pozitívne, dá v pohode popíjať na dennej báze.

kolagen ketomix lesne ovocie
ketomix kolagen
kolagen vrecusko

Moje hodnotenie KetoMix kolagénu

Plusy:

 • výborná rozpustnosť 
 • príjemná chuť lesného ovocia
 • zdrojom kolagénu je rybí kolagén
 • obohatený o kyselinu hylaurónovú a vitamín C
 • bez cukru, vhodný aj počas diéty
 • praktické balenie a dávkovanie
 • certifikát CEFF  (Certified E-Friendly Food)
 • český výrobok od populárnej značky KetoMix
 • výborné hodnotenia zákazníkov

Mínusy:

 • pre niekoho možno vyššia cena
kolagen s kyselinou hylauronovou
kolagen ketomix recenzia

Zdroje:

https://www.furtherfood.com/fish-collagen/

https://www.healthline.com/nutrition/hyaluronic-acid-benefits

https://www.ketomix.sk/

,