Nutrifood dieta skusenosti

Nutrifood recenzie – redukčný a výživový program pre rýchle a bezpečné chudnutie

Na našom trhu je na výber niekoľko druhov proteínových diét, ktoré fungujú na báze ketózy. Jednou z nich je aj Nutrifood diéta. V tomto článku sa dozviete, čo to je, ako funguje a pozrieme sa aj na skúsenosti ľudí, ktorí ju vyskúšali.

Čo je to diéta Nutrifood?

Diéta Nutrifood je redukčný a výživový program, ktorý je určený pre rýchle a najmä bezpečné chudnutie. Je vhodný ako diéta, ale aj na udržanie si hmotnosti alebo ako očista organizmu od škodlivých látok (tzv. detoxikácia).

Diéta Nutrifood predstavuje plnohodnotnú náhradu celodennej bežnej stravy vo forme Nutrifood potravín, ktoré sú dostatočne nutrične vyvážené. To znamená, že obsahujú potrebný počet dennej dávky vitamínov, minerálov, aminokyselín a stopových prvkov. Vďaka tomu je možné tento program dodržiavať aj dlhodobo.

nutrifood potraviny

Nutrifood diéta je ketogénna diéta

Ako som spomínala na začiatku, diéta Nutrifood funguje na báze ketózy. Jedná sa o prirodzený stav (je bezpečný), v ktorom ľudské telo čerpá energiu z tukových zásob.

Pre dosiahnutie ketózy je potrebný nízky denný príjem sacharidov, maximálne 50 gramov. Pri takomto nízkom príjme sacharidov, by sa u zdravých ľudí mala navodiť ketóza zhruba po 3 alebo 4 dňoch.

Strava počas ketogénnej diéty, teda aj v prípade Nutrifood diéty, má obsahovať vysoký podiel tukov a bielkovín a spomínaný nízky obsah sacharidov.

Ketóza pomáha pri chudnutí a okrem toho, je nápomocná pri liečbe viacerých chronických ochorení (metabolický syndróm, Epilepsia, ochorenia srdca, Alzheimerova a Parkinsonova choroba, Diabetes typu 2 a iné). Napríklad podľa tejto štúdie, dokáže ketogénna diéta u detí znížiť počet epileptických záchvatov.

BMI tabuľka ženy

Priebeh chudnutia s Nutrifood

Nie je tajomstvom, že každý človek je jedinečný. Z tohto dôvodu neexistuje jeden redukčný jedálniček, ktorý by vyhovoval každému rovnako. Nutrifood pristupuje ku každému individuálne – certifikovaný výživový poradca zostaví stravovací plán presne na mieru. Poďme sa pozrieť, ako prebieha celý proces chudnutia s Nutrifood:

1.     Dohodnutie termínu s certifikovaným výživovým poradcom

Predtým, ako začnete s chudnutím je nutné vyhľadať odbornú pomoc – nutričného poradcu, ktorý sa nachádza vo vašom regióne. Na výber je niekoľko certifikovaných výživových poradcov, ktorých si viete jednoducho nájsť podľa kraja na oficiálnej stránke nutrifood.sk.

Pri každom z nich nájdete adresu, kde poskytujú poradenstvo a taktiež kontaktné údaje (telefónne číslo a e-mailovú adresu). Treba si dohodnúť termín stretnutia a môžete sa vydať na cestu za vysnívanou postavou.

Ak ale vstupnú konzultáciu absolvovať nechcete, môžete využiť online kalkulačku priamo na stránke, ktorá vám poradí s výberom vhodného diétneho programu. Zároveň môžete výber programu konzultovať v online poradni.

2.     Absolvovanie vstupnej diagnostiky

Výživový poradca na prvom stretnutí vykoná vstupné vyšetrenie metabolizmu, ktoré zahŕňa diagnostiku a analýzu. Toto vyšetrenie je zároveň spojené s konzultáciou. Výživový poradca zhodnotí váš zdravotný stav a navrhne individuálny stravovací program (Nutrifood jedálniček), ktorý bude šitý na mieru.

3.     Stanovenie konkrétneho diétneho plánu

Na základe vstupnej diagnostiky a konzultácie je stanovený konkrétny diétny plán (na výber je 6 diétnych Nutrifood programov). Výživový poradca vás podrobne o zvolenom pláne informuje a vysvetlí všetko potrebné, vrátene potravín, ktoré je dovolené a zakázané konzumovať.

4.     Absolvovanie kontrolných vyšetrení

Jednou návštevou nutričného poradcu sa to nekončí, práve naopak. Je vhodné absolvovať niekoľko kontrolných vyšetrení, na základe čoho bude vaše chudnutie pod neustálou kontrolou – budete vedieť,  aký úbytok hmotnosti ste dosiahli.

4 fázy Nutrifood diéty

Aby bola táto diéta účinná, je potrebné dodržiavať všetky pravidlá. Diéta Nutrifood je rozdelená do štyroch fáz. Medzi tieto fázy redukcie hmotnosti patrí:

 • prípravná fáza
 • fáza chudnutie
 • fáza stabilizácia
 • fáza udržiavanie

V každej fáze je jasne definované, ako funguje, aké dočasné vedľajšie účinky sa môžu prejaviť, ktoré potraviny sú povolené a ktoré produkty sa majú v jednotlivých fázach konzumovať.

dukanova dieta

Výhody a nevýhody Nutrifood diéty

Každá jedna diéta, vrátane tejto, poskytuje výhody a rovnako má aj nejaké nevýhody.

Za výhody Nutrifood diéty možno považovať:

 • Dieta Nutrifood je vhodná pre všetkých zdravých ľudí, ktorí chcú schudnúť, pre športovcov,  alergikov aj vegetariánov
 • Certifikovaní Nutrifood poradcovia
 • Potraviny s vysokým obsahom bielkovín s minimálnym množstvom cukru
 • Všetky potraviny sú klinicky testované
 • Široký výber diétnych programov a Nutrifood produktov

 Medzi nevýhody diéty Nutrifood možno zaradiť:

 • Pocit hladu, ktorý je prítomný počas prvých dní – pri diéte je to bežné a neskôr sa pocit hladu vytratí, pretože Nutrifood potraviny sú tvorené tak, aby dostatočne zasýtili
 • Vstupná diagnostika – pre niekoho môže byť nevýhoda nutnosť absolvovať vstupnú diagnostiku, avšak diétny plán si môžete vybrať aj priamo z eshopu pomocou online BMI kalkulačky.
 • Nutnosť dodržiavať všetky pravidlá a fázy Nutrifood diéty 

BMI kalkulačka Nutrifood

Na stránke nutrifood.sk môžete využiť BMI kalkulačku (BMI je skratka pre Body Mass Index), vďaka ktorej zistíte, ako ste na tom so svojou hmotnosťou – dozviete sa, či potrebujete schudnúť. Kalkulačka vám vypočíta a následne dá odporúčanie, ktorý diétny plán je pre vás vhodný.

BMI kalkulačka vypočíta, či máte podváhu, ideálnu váhu, nadváhu alebo obezitu. Na základe výsledku si môžete vybrať z dvoch možností:

 • Schudnúť svojpomocne  – vyberiete si z odporúčaných diétnych balíčkov
 • Schudnúť za pomoci nutričného poradcu – na stránke si môžete vybrať certifikovaného poradcu podľa kraja, prípadne môžete využiť online poradenstvo
nutrifood dieta

Nutrifood produkty

Nutrifood produkty je možné kúpiť v e-shope, na ich oficiálnej stránke. Výber uľahčuje filter, v ktorom si môžete vybrať zo šiestich kategórií – produkty bezlaktózové, bezlepkové, pre športovcov, vegánov, vegetariánov alebo potraviny vhodné na detoxikáciu organizmu.

Ak si myslíte, že diéta Nutrifood je málo pestrá a rozmanitá, tak sa mýlite. Na výber je široký výber produktov, vrátane slaných a sladkých jedál. Nutrifood e-shop ponúka nasledujúce potraviny:

 • vysokobielkovinové potraviny
 • proteínové koktaily
 • polievky
 • proteínové kaše
 • hlavné jedlá
 • proteínové sladkosti
 • pudingy a smoothie
 • slané pochutiny
 • prílohy a proteínový chlieb
 • nízkoenergetické nápoje
 • moringové čaje
 • doplnky stravy a vitamíny
 • bezlepkové a bezlaktózové potraviny

V ponuke nájdete aj špeciálne diétne balíčky, respektíve diétne jedálničky, ktoré obsahujú stravu na chudnutie. Sú rozdelené do dvoch kategórií – pre ľudí do 80 kg a pre tých, ktorí vážia viac ako 80 kg.

Na výber je 12 balíčkov, ktoré sú rozdelené podľa dĺžky trvania diéty (14, 21, 28, 42, 56 a 84 dní alebo 2, 3, 4, 6, 8 a 12 týždňov). Pre správny výber jedálnička je vhodné využiť BMI kalkulačku, ktorú spomínam vyššie.

Okrem produktov si môžete v e-shope kúpiť rôzne kuchárske knihy so zdravými receptami alebo kvalitný praktický šejker, ktorý uľahčí prípravu pokrmov Nutrifood.

V e-shope nájdete aj sekciu Akcie, ktorú sa oplatí neprehliadnuť. V nej sa nachádzajú rôzne zľavnené Nutrifood produkty.

Nutrifood recenzie

Nutrifood diéta je veľmi populárna. Vyskúšalo ju mnoho ľudí a potvrdilo to najhlavnejšie – že je účinná. Vďaka tejto ketogénnej diéte sa podarilo mnohým ľuďom schudnúť. Aké sú s Nutrifood diéta skúsenosti? Poďme sa na ne pozrieť.

Nutrifood recenzie – skutočné príbehy na stránke Nutrifood

Na oficiálnej stránke Nutrifood, v sekcii príbehy, sa môžete inšpirovať skutočnými príbehmi ľudí, ktorí vyskúšali diétu Nutrifood. Viacerým z nich sa podarili doslova extrémne premeny, ktoré vidieť aj na obrázku nižšie.

Extrémne premeny Nutrifood
Nutrifood recenzie –  extrémne premeny

Túto diétu vyskúšali aj viaceré známe osobnosti, ako make-up artistka Nikola Halvonová (známa pod pseudonymom „Niky Rich„), investigatívna novinárka Kristína Kövešová, obľúbený moderátor Milan JUNIOR Zimnýkoval alebo herec Sväťo Malachovský. Výsledok hovorí za všetko, čo potvrdzuje aj nasledujúci obrázok:

Nutrifood recenzie - známe osobnosti
Nutrifood recenzie – známe osobnosti

Nutrifood recenzie – portál Modrý koník

Ak vás tieto recenzie nepresvedčili, pozrite sa, čo na túto diétu hovoria užívateľky na portáli Modrý koník. Nájdete tam viacero diskusií na tému “Nutrifood skúsenosti“. Mňa zaujala diskusia s názvom “ Chudnutie s Nutrifood – výmena skúseností“, kde nájdete takéto pozitívne recenzie:

Nutrifood recenzia na Modrom koníkovi

Je  pravda, že niekomu Nutrifood keto produkty nemusia chutiť. Presne tento problém šikovne vyriešila užívateľka, ktorá napísala nasledujúcu recenziu. Jednoducho vymenila produkty, ktoré jej veľmi nechutili a vybrala si tie, ktoré jej odporučili ostatní. Chváli napríklad Nutrifood polievky, konkrétne vývar.

Balíček na chudnutie – proteínová diéta na 14 dní

Ak chcete rýchlo a hlavne zdravo schudnúť, vyskúšajte špeciálnu proteínovú diétu, ktorá je určená na dva týždne, teda  14 dní. Neobsahuje žiadne škodlivé éčka, obsahuje zdravé proteíny, produkty sú chutné a nízkokalorické.

Tento balíček na chudnutie na 14 dní obsahuje celkom 57 porcií jedla a stojí 131,28 eur. Možno si práve hovoríte, že vám príde diéta dosť drahá. Treba si však uvedomiť, že obsahuje spomínaných 57 porcií pokrmov, takže v prepočte za jedno jedlo zaplatíte okolo 2 eur. V balíčku dostanete aj výživový doplnok Multi COMPLETE.

nutrifood dieta
Veronika Hrušková

Písaniu sa venujem od roku 2012. Primárne sa venujem témam ako zdravie a zdravá výživa, cvičenie, motivácia a úspech. Veľmi rada píšem recenzie na výživové a fitness doplnky, ktoré pomáhajú udržať človeka vo forme. Dlhodobo sa zaujímam o zdravý životný štýl, milujem dobré jedlo. Mojou vášňou je príprava rýchlych a zdravých receptov.

Zdroje:

https://www.webmd.com/diabetes/type-1-diabetes-guide/what-is-ketosis#1

https://www.healthline.com/nutrition/what-is-ketosis#keto-diet

www.nutrifood.sk

https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/chudnutie-s-nutrifood-vymena-skusenosti/

,