Ketomix blokator sacharidov recenzia

Recenzia na KetoMix blokátor sacharidov – ako to funguje a pomôže schudnúť?

Blokátory sacharidov sú výživovým doplnkom, fungujú však inak ako väčšina tabletiek na chudnutie. Blokujú trávenie sacharidov, čo umožňuje jesť sacharidy bez (niektorých) nežiaducich kalórií. Dnes sa bližšie pozrieme na blokátor sacharidov od značky KetoMix.

Na začiatok si povedzme, čo sú to blokátory sacharidov a fungujú.

Blokátory sacharidov, tiež známe ako blokátory škrobu, môžu pomôcť blokovať enzýmy potrebné na trávenie určitých sacharidov. Sú vyrobené zo skupiny zlúčenín nazývaných inhibítory alfa-amylázy, ktoré sa prirodzene vyskytujú v určitých potravinách.

Tieto zlúčeniny sa zvyčajne získavajú z fazule a označujú sa ako extrakt z Phaseolus vulgaris alebo extrakt z bielej fazule. Iné prichádzajú vo forme liekov na predpis nazývaných inhibítory alfa-glukozidázy (AGI), ktoré sa používajú na liečbu vysokej hladiny cukru v krvi u diabetikov 2. typu.

ketomix carb blocker

Ako fungujú blokátory sacharidov?

Stráviteľné sacharidy možno rozdeliť do dvoch hlavných skupín: jednoduché a zložité sacharidy.

Jednoduché sacharidy sa prirodzene nachádzajú v potravinách, ako je ovocie a mliečne výrobky. Nachádzajú sa aj v spracovaných potravinách, ako sú limonády, dezerty a dokonca aj ochutené jogurty.

Komplexné sacharidy sa nachádzajú v potravinách, ako sú cestoviny, chlieb, ryža a škrobová zelenina či zemiaky. Skladajú sa z mnohých jednoduchých sacharidov, ktoré sú navzájom spojené a vytvárajú reťazce, ktoré musia byť pred vstrebaním rozložené enzýmami.

Blokátory sacharidov obsahujú látky, ktoré inhibujú (blokujú) niektoré z enzýmov, ktoré štiepia tieto komplexné sacharidy.

Výsledkom je, že tieto sacharidy potom prechádzajú do hrubého čreva bez toho, aby sa rozložili alebo absorbovali. Neprispievajú teda žiadnymi kalóriami ani nezvyšujú hladinu cukru v krvi.

Vďaka tomu môžu blokátory sacharidov pomôcť aj pri chudnutí. Treba ale povedať, že blokátory sacharidov zabraňujú tráveniu len časti sacharidov, ktoré zjete. 

Môžu však byť nápomocné, keď potrebujete počas diéty výnimočne zhrešiť a nechcete zmariť svoje dosiahnuté výsledky. Život predsa so sebou totiž prináša aj oslavy, narodeniny, svadby či rôzne sviatky.

Ak napríklad  držíte ketogénnu diétu, musíte si dávať obzvlášť pozor na príjem sacharidov, ktorý by telo mohol vyhodiť zo stavu ketózy a spaľovania tukov.

ketomix blokator sacharidov
ketomix blokator

Blokátor sacharidov od KetoMix

My sme testovali blokátor sacharidov od značky KetoMix. V ich ponuke nájdete kompletné keto diétne programy ako aj široký výber keto potravín a vhodných doplnkov stravy na chudnutie.

Blokátor sacharidov sa predáva v balení, ktoré obsahuje 5 samostatných vrecúšok. To je praktické, nakoľko malé vrecúško s presnou dávkou si môžete ľahko zbaliť do kabelky a zobrať so sebou kam potrebujete (do práce, do reštaurácie, na výlet…)

Zloženie blokátoru obsahuje látky, ktoré sú určené na kontrolu hmotnosti a vstrebávanie tukov a sacharidov zo stravy. Hlavnými zložkami je prášok z opuncie mexickej, ktorá podporuje metabolizmus tukov a sacharidov a práškový extrakt z jabĺk.

Ďalej v ňom nájdete aj vlákninu z koreňa čakanky obyčajnej, exrakt z bielej fazule v prášku, extrak z podzemku kurkumy v prášku, triglyceridy so stredným reťazcom kokosového oleja a sladidlo.

blokator sacharidov KetomIx
blokator ketomix
blokator sacharidov

Ako užívať blokátor sacharidov 

Odporúčané dávkovanie je jedno vrecko denne, po jedle. Obsah vrecúška stačí nechať rozpustiť na jazyku (dávkujte postupne).

Prášok má príjemnú sviežu chuť, podľa výrobcu jablka a čiernych ríbezlí. Mne osobne chutil ako nejaké tropické ovocie, dokonca aj jeho farba je žltá. 

Vďaka podlhovastému tvaru vrecúška sa prášok pohodlne dávkuje rovno do úst – na jazyk. Na jazyku sa rozpúšťa rýchlo a zanecháva mierne horkastú chuť.

blokator sacharidov

Zhrnutie a naše hodnotenie

Plusy:

  • príjemná ovocná chuť
  • praktické balenie
  • so sladidlom, vhodné aj do keto diéty
  • CEFF (Certified E-Friendly Food)

Mínusy:

  • spôsob užívania, prášok je potrebné rozpustiť na jazyku, čo nemusí byť pre niektorých ľudí také pohodlné ako kapsulová či tabletková forma. Obsah vrecúška pravdepodobne nezvládnete naraz, ale budete ho musiť postupne sypať na jazyk.

Aby sme to zhrnuli, blokátor sacharidov od KetoMix má príjemnú ovocnú chuť a dobrú rozpustnosť. Spôsob dávkovania v práškovej forme nemusí každému vyhovovať, no to je len detail. Inak je balenie vo vrecúškach a praktické a prenosné kamkoľvek potrebujete.

Výhodou tohto produktu je, že vďaka sladidlu zo stévie je vhodný aj počas keto diéty. Môže byť skvelým pomocníkom na kontrolu príjmu sacharidov, keď potrebujete zhrešiť a nechcete pritom ohroziť svoje chudnutie.

ketomix blokator sacharidov produkt

Zdroje:

https://www.healthline.com/nutrition/carb-blockers-101#TOC_TITLE_HDR_3

https://www.ketomix.sk/ketomix-blokator-sacharidov–5-vrecusok/

, ,