wpc-protein-koliba

Proteín WPC 80 Koliba: recenzia, cena, skúsenosť

Ak pravidelne cvičíte a športujete, určite u vás doma nechýba ani kvalitný proteín pre doplnenie obsahu bielkovín. Sú dôležité pre správne fungovanie organizmu a zachovanie svalovej hmoty, ktorá nám pomáha spaľovať viac energie ako napríklad tuk. Či už je vaším cieľom nabrať svaly alebo schudnúť, odporúča sa navýšiť podiel bielkovín v strave. Práve proteíny sú ideálnym spôsobom, ako si ľahko, prakticky a k tomu aj chutne doplniť potrebné bielkoviny.

Vybrať si ale vhodný produkt vôbec nemusí byť ľahké. Na trhu je obrovské množstvo výrobkov od rôznych značiek z celého sveta. Líšia sa nielen cenou, ale aj kvalitou. Dnes sa teda pozrieme na skúsenosti s proteínom WPC 80 od slovenského výrobcu Koliba.

Ak hľadáte kvalitný srvátkový proteín s príjemnou chuťou a za výbornú cenu, WPC od Koliby je rozhodne dobrá voľba. Ak nie ste profesionál, ale žijete zdravo a pravidelne sa hýbete, ľahko ním doplníte bielkoviny popri vašom aktívnom životnom štýle.

IMG_1174

Veľkým plusom tohto proteínu je jeho slovenský pôvod, od výrobcu Koliba z Hriňovej. Má vysoký podiel bielkovín – takmer 80% a je bohatý na rozvetvené aminokyseliny BCAA.

Rýchlo sa vstrebáva a nezaťažuje trávenie. Vďaka tomu je ideálny na užívanie ihneď po cvičení, ale tiež ráno pred raňajkami.

Neobsahuje hormóny ani GMO, žiadne zahusťovadlá ani gumy. Ide teda o nutrične kvalitný produkt, ktorý je navyše cenovo výhodný a môžeme ho tiež označiť ako jeden z najlacnejších proteínov na trhu.

Aktuálne si môžete vybrať z týchto obľúbených príchutí:

 • Natural – neochutený
 • Čokoláda
 • Vanilka
 • Jahoda
 • Kapučíno
 • Čokoládovo – banánový

Predáva sa v baleniach: 1kg, 2,25kg a 4,2kg

Priemerná cena za 1 kg sa pohybuje okolo 14,50 EUR.

Ako môžete proteín použiť?

Okrem klasického proteínového nápoja s mliekom či vodou, môžete proteín pridať aj do rôznych jedál a zvýšiť tak obsah bielkovín v priebehu dňa. Výborne sa hodí napríklad do ovsených vločiek, smoothies či proteínových palaciniek.

Osobná skúsenosť

Osobne mám vyskúšanú jahodovú aj čokoládovú príchuť. Obidve sú príjemne chutné a vôbec nie sú presladené ani horkasté.

Niektorí ľudia sa v recenziách sťažujú na vyššiu penivosť, čo ale mne vôbec neprekážalo, nakoľko proteín málokedy pripravujem v šejkri – väčšinou ho pripravujem v mixéri ako smoothie a pridávam napríklad aj banán a listy špenátu.

V mixéri pripravený proteín je dobre rozpustený a ani penivosť nie je taká veľká. Je to rozhodne dobrý proteín, možno nie úplne dokonalý, ale treba si zvážiť pomer cena-kvalita. Ak teda chcete do svojej stravy zaradiť kvalitný proteín, rozhodne odporúčam Kolibu od WPC.

IMG_1179

Výhody:

 • 100% slovenský výrobok
 • Skvelá cena – jeden z najlacnejších produktov na trhu
 • Chutný – štandardný výber najobľúbenejších príchutí
 • Bez hormónov, GMO, zahusťovadiel a gumy

Nevýhody:

 • Niektorí uvádzajú trochu vyššiu penivosť pri príprave v šejkri, čo ale môžete zjemniť prípravou v mixéri (a nie každému trochu peny prekáža)

Nutričné hodnoty v jednej dávke (25g)

Energia 433,5 kJ/103 kcal
Bielkoviny 19,4 g
Sacharidy 2,13 g
Z toho cukry 1,98 g
Tuky 1,83 g
Z toho nasýtené mastné kyseliny 1,13 g
Z toho nenasýtené mastné kyseliny 0,71 g
Soli 95 mg
Vápnik 98,5 mg
Vláknina Menej ako 1%

Proteín WPC 80 od Koliby kúpite za skvelú cenu napríklad TU.

WPC

, ,