kolagen pre ženy

Kolagén pre ženy: 8 účinkov pre vašu krásu a zdravie

Kolagén je v poslednom čase veľmi populárny doplnok výživy. Mnohí ho označujú za elixír mladosti, práve vďaka jeho všestranným schopnostiam postarať sa takmer o celé telo. Pre ženy je kolagén veľmi dôležitý nielen z pohľadu zdravia, ale aj z pohľadu krásy. Ak si chcete zachovať mladistvý vzhľad čo najdlhšie, čítajte ďalej ako vám v tom užívanie kolagénu môže pomôcť.

ČO JE TO KOLAGÉN? 

Kolagén je bielkovina, ktorá tvorí takmer 30% ľudského tela. Nachádza sa v kostiach, kĺboch, orgánoch, spojivovom tkanive, pokožke, vlasoch či nechtoch. V mladom veku si ho naše telo dokáže prirodzene vytvárať dostatok, no s pribúdajúcimi rokmi jeho produkcia klesá.

Uvádza sa, že cca po 40. roku života už organizmus netvorí kolagén vôbec. To sa prejavuje na strate pružnosti pokožky, vznikom vrások, šedín a na bolestiach v pohybovom aparáte. Ako vám teda užívanie kolagénu vo forme doplnku výživy môže pomôcť?

1. POMÁHA UPRAVIŤ TRÁVENIE


Takmer 80% imunitného systému sa nachádza v čreve, preto je namieste sa oň starať a udržiavať ho v dobrom stave. Vedeli ste, že klky v čreve sú tvorené kolagénom? Vďaka užívaniu kolagénu tak môžete posilniť črevnú výstelku a pomôcť svojmu tráveniu. 

Niektorých ľudí tiež trápi problém presakujúceho čreva. Tento jav nastáva vtedy, keď výstelka čreva nie je dostatočne silná a toxíny, potravinové častice a infekcie sa tak môžu cez črevo dostávať do organizmu, kde môžu spôsobiť zdravotné problémy. 

Aminokyseliny nachádzajúce sa v kolagéne dokážu “uzatvárať toto presakovanie” a podporiť zdravie črevných buniek a rast tkanív. Celkovo teda kolagén podporí zdravé črevo a s tým spojené dobré trávenie a využitie živín.

2. ZLEPŠUJE VZHĽAD POKOŽKY, VLASOV A NECHTOV


Kto by nechcel mať krásnu sviežu pleť, oslnivú hrivu a pevné nechty? Nejednu ženu však trápi povädnutá pleť bez života, zničené vlasy bez lesku s rozštiepenými končekmi či lámavé nechty. Aj s týmito problémami vám môže pomôcť kolagén, ktorý všetky tieto časti tela potrebujú pre svoj rast a zdravie.

Kolagén zvyšuje elasticitu pokožky a spomaľuje jej starnutie. Pomáha vyhladiť drobné vrásky, zjemniť jazvy, rozšírené cievky či strie. Vďaka pružnejšej pokožke sa môže dokonca zlepšiť aj stav vašej celulitídy. 

Vlasom pomáha kolagén viacerými spôsobmi. Jeho užívanie pomáha chrániť vlasové folikuly, podporuje rast vlasov, zabraňuje štiepeniu končekov a pomáha predchádzať šediveniu. 

A ak chcete mať krásne pevné nechty pre dokonalú manikúru, kolagén je tým správnym doplnkom, ktorý vám pomôže obnoviť zdravie vašich nechtov a posilní ich zvnútra.

kolagen na vlasy

3. PODPORUJE ZDRAVÉ SRDCE


Srdce je najdôležitejším orgánom v našom tele a v posledných rokov ho trápi rozmach kardiovaskulárnych ochorení. Ako teda môžete pomôcť svojmu srdiečku, aby bolo čo najdlhšie fit a v dobrej kondícii? 

Kolagén obsahuje látku prolín, ktorá dokáže ovplyvniť ukladanie tuku v tepnách a obnovovať ich tkanivo. Všetci vieme, že tuk v cievach môže spôsobiť ich upchávanie a viesť k vysokému krvnému tlaku.

4. PODPORUJE CHUDNUTIE A TVORBU SVALOVEJ HMOTY


Svalová hmota je dôležitá nielen z estetického hľadiska (pekné pevné telo), ale aj zo zdravotného. Svaly poskytujú oporu našej kostre, umožňujú nám užívať si radosť zo športu a pohybu a v neposlednom rade podporujú udržiavanie zdravého metabolizmu a spaľovanie tukov.

S vekom môže svalová hmota prirodzene ubúdať, preto treba aktívne pracovať na jej udržiavaní. Približne 1-10% svalovej hmoty tvorí kolagén a práve on napomáha aj syntéze bielkovín a budovaniu svalovej hmoty. Svalová hmota potom podporuje metabolizmus a aktívne spaľovanie tukov aj v pokojnom stave.

5. UDRŽUJE ZDRAVÉ KĹBY A KOSTI


Kolagén pomáha udržiavať zdravú chrupavku, ktorá zas chráni vaše kĺby. Keď ale kolagénu nie je dostatok, vaše kĺby začínajú byť stuhnuté, opuchnuté a boľavé. Vedci sa domnievajú, že kolagén sa dokáže kumulovať v chrupavke a stimulovať tkanivá, aby tvorili kolagén. 

To môže ďalej prispievať k zníženiu zápalov a bolestí kĺbov a poskytovať lepšiu podporu pre vaše kĺby.  Vďaka kolagénu sa dokážu vaše kĺby, šľachy a väzy pohybovať hladko s minimálnym trením. 

Kolagén tiež tvorí asi ⅓ vašich kostí a dodáva im flexibilitu. Jeho užívanie zvyšuje hustotu minerálov v kostiach a vďaka tomu môže pôsobiť ako prevencia proti osteoporóze.

6. MôŽE BYŤ PRÍNOSNÝ PRE ŽENY V TEHOTENSTVE A PO PôRODE


Už vieme, že kolagén je telu vlastná látka, ktorá je jednou zo základných stavebných jednotiek ľudského tela. Od cca 25. roku však jeho produkcia v tele prirodzene klesá. Jeho užívanie môže teda pozitívne ovplyvniť vývoj plodu, najmä u mamičiek, ktoré sa rozhodli rodiť po tridsiatke alebo ešte neskôr.

Zo zákona musí byť na obaloch výživových doplnkov uvedené, že nie sú vhodné pre deti a tehotné ženy. Napriek tomu to môže byť pre niektoré ženy prospešné. Po pôrode zas kolagén pomôže rýchlejšie zregenerovať telo a dostať sa späť do formy. O jeho užívaní počas tehotenstva a po pôrode sa však určite poraďte so svojím lekárom a gynekológom.

kolagen pre zeny

7. OCENIA HO VEGETARIÁNKY


Kolagén môžeme získavať aj zo stravy, a to najmä zo živočíšnej. Nachádza sa napríklad v koži, kostiach, kĺboch a ďalších tkanivách. Jedením mäsa, rýb, vývarov či huspeniny si ho teda môžeme doplniť.

Ak ale nepatríte medzi papkáčov mäsa, nájdete ho napríklad aj vo vajíčkach, orechoch, semienkach, ovocí a zelenine. Aby ste ho ale mali naozaj dostatok, môžete jednoducho siahnuť po výživovom doplnku, a máte istotu že dennú dávku kolagénu máte pokrytú.

8. PODPORUJE DETOXIKÁCIU A SPRÁVNU FUNKCIU PEČENIE


Každý deň sme vystavení toxínom v jedle a v našom okolí. Aby sa týchto nežiaducich látok telo zbavilo, potrebuje dobre fungujúcu pečeň, ktorá škodlivé látky oddeľuje a odvádza z tela von.  

Glycín, ktorý sa nachádza v kolagéne môže podporovať pečeň a chrániť ju pred potenciálne škodlivým detoxikačným procesom. Kolagén teda môže byť skvelým pomocníkom aj počas vášho detoxu.

AKO SI VYBRAŤ KOLAGÉN?

Dnes už existuje na trhu množstvo výrobkov, ktoré obsahujú kolagén získaný z rôznyh zdrojov, určený pre rôzne časti tela či v rôznej forme (prášok, tablety, gél) . U žien je obľúbený najmä “kolagénový beauty drink”, ktorý je okrem kolagénu obohatený aj o ďalšie prospešné látky, ktoré prispievajú k zdraviu a kráse (napríklad vitamín C alebo kyselina hylaurónová). 

Okrem iného sú ženy citlivejšie na chuť. Povedzme si pravdu, klasický neochutený kolagén nie je žiadnym pôžitkom a preto si ženy môžu vyberať z rôznych kolagénových doplnkov a beauty drinkov, ktoré sú príjemné ochutené (napríklad ako jahody alebo svieže jablko)

Ak si vyberáte kolagén, siahnite po hydrolizovanom kolagéne, ktorý je rozložený najčastejšie do formy vo vode rozpustného prášku a vďaka tomu je ľahšie a lepšie využiteľný pre telo. Na základe recenzií užívateľov sme pre vás vybrali aj niekoľko tipov na najlepšie obľúbené kolagény pre ženy.

inca collagen kolagen pre ženy
 • prémiový trojzložkový kolagén
 • overený zákazníkmi
 • darček: vitamín C zadarmo

1. Inca Collagen

collalloc morsky kolagen pre ženy
 • 100% bioaktívny morský kolagén
 • švajčiarska kvalita
 • 30 denných dávok

2. Collalloc

namaximum kolagen pre ženy beauty drink
 • obsahuje kolagén typu I a III
 • jahodová príchuť sladená stéviou
 • 7 účinných zložiek + kyselina hylaurónová

3. Beauty drink

colla pink beat pink kolagen gymbeam
 • prémiový kolagénový beauty nápoj
 • príchuť jahody alebo mango-pomaranč
 • obohatený o vitamíny, minerály, kyselinu hylaurónovú

4. Colla Pink

power collagen powerlogy kolagen
 • kolagén najvyššej kvality
 • bez sladidiel, konzervantov, príchutí, lepku a cukru
 • ľahká a rýchla vstrebateľnosť

5. Power Collagen

colafit cisty kolagen kocky
 • obľúbený kolagén v kocke
 • bez pomocných látok a farbív
 • až 120 dávok

6. Colafit

Náš tip číslo 1: Inca Collagen

inca collagen kolagen pre ženy
 • prémiový bioaktívny hydrolizovaný kolagén, ktorý sa výborne vstrebáva
 • overený zákazníkmi s výbornými skúsenosťami
 • bez prísad, sladidiel a ochucovadiel

Získajte zľavu 5 € na nákup Inca Collagenu, stačí zadať kupón "CHCEMZLAVU" v nákupnom košíku.

, ,