Fitness muffinky z mikrovlnky – bez múky!

Ak rozmýšľate čo upiecť na víkendové poobedie, čo poviete na obľúbené muffiny? Viem, keď chcete schudnúť mali by ste sa vyhýbať cukru, múke, oleju a tým pádom všetkým koláčom. Ale viete čo, na tieto muffinky nič z toho nepotrebujete! Deťom kľudne upečte celý plech muffinov a pre seba si urobte fitness verziu, ktorú máte hotovú za 5 minút a chutí na nerozoznanie od originálu!

Potrebujeme:

1 vajce
1PL jemných ovsených vločiek
2PL arašidového masla
2PL mlieka
1/2 banána
1/2 ČL prášku do pečiva
1/4 ČL škorice
štipka soli
70% horká čokoláda
vlašské orechy
sušené hrozienkaPostup:

Do misky rozbijeme vajíčko, pridáme 1 PL jemných ovsených vločiek, 2 PL mlieka a 2PL arašidového masla a polovicu banánu nakrájaného na kolieska. Ďalej pridáme prášok do pečiva, štipku soli a škoricu. Všetko spolu premixujeme ponorným tyčovým mixérom. Nakoniec do zmesi pridáme pár sušených hrozienok, nadrobno nasekaných vlašských orechov a kúsky horkej čokolády. Dve kávové šálky zľahka potrieme maslom a zmes do nich rovnomerne rozlejeme. Vložíme do mikrovlnky pri maximálnom výkone na 2 -3 minuty. Hotové muffinky necháme chvíľu vychladnúť a vyklopíme zo šálok na tanier.

Tip: Tieto muffinky si môžete pripraviť aj na desiatu a vziať so sebou. Do šálok môžete vložiť aj papierové košíčky na muffiny.

1 muffinka obsahuje: 13g zdravých tukov, 8g bilekovín a 17g sacharidov

Vyskúšajte aj:

Fitness cheesecake s ovocím

Najlepšie zdravé recepty s arašidovým maslom

 

Najnovšie z blogu

Be Social