ako-sa-zbavit-celulitidy-na-stehnach-a-zadku

Ako sa zbaviť celulitídy na stehnách a zadku: 6 overených tipov

Celulitída je problémom, ktorý trápi nejednu ženu. Nepekné tukové hrbolčeky sa najčastejšie objavujú na zadku a stehnách, vo vyšších štádiách sa môžu prejaviť aj na lýtkach či bruchu. Celulitída však nepredstavuje len kozmetický problém, ale aj zdravotný.

Pokiaľ príznaky celulitídy nezačnete riešiť dostatočne skoro, môžete sa dopracovať k vyšším štádiám, ktoré sú bolestivé, narušujú normálny metabolizmus a odstraňujú sa oveľa ťažšie. Preto je vhodné začať s pravidelnou starostlivosťou už pri prvých príznakoch.

Treba si tiež uvedomiť, že liečba celulitídy nie je jednorazovou záležitosťou. Pokiaľ zvolíte dočasné riešenie, môžete príznaky celulitídy zmierniť, no po čase sa problém pravdepodobne opäť objaví. Starostlivosť  o svoje telo a preventívne opatrenia proti celulitíde by teda mali byť pravidelnou a trvalou súčasťou vašej beauty rutiny.

Príčiny vzniku celulitídy

Predtým, ako si povieme ako proti celulitíde bojovať si musíme uvedomiť príčiny jej vzniku. Je pravda, že za celulitídu sú prirodzene zodpovedné ženské hormóny – estrogény. Ženské telo je na rozdiel od mužského prispôsobené na vynosenie dieťaťa, a preto je ženské tkanivo flexibilnejšie a elastickejšie.

To však neznamená, že sa s tým nedá nič robiť. Okrem genetickej predispozície vznik, respektíve vážnosť celulitídy ovplyvňujú aj ďalšie faktory a predovšetkým náš životný štýl. Najčastejšie ide o:

  • Zlú životosprávu
  • Nadmerný príjem soli, cukru, alkoholu a fajčenie
  • Nadváhu
  • Nedostatok pohybu a sedavé zamestnanie
  • Tesné oblečenie znemožňujúce tok lymfy

Procedúry na odstránenie celulitídy

V kozmetických salónoch  nájdete širokú ponuku  ošetrení proti celulitíde. Odbornú pomoc je vhodné vyhľadať najmä pri ťažších stupňoch celulitídy, ktoré sa aj ťažšie odstraňujú a vyžadujú si komplexnú liečbu.

Väčšinou je potrebné absolvovať minimálne 8-10 ošetrení v časovom horizonte 2 mesiacov, pričom za jedno zaplatíte aj niekoľko stoviek eur. Samozrejmosťou z vašej strany by mala byť úprava jedálnička a doplnková starostlivosť o pokožku v domácich podmienkach.

Kavitácia

Kavitácia funguje na princípe ultrazvukových vĺn, ktoré prenikajú niekoľko centimetrov do pokožky, kde rozpúšťajú tuk. Ten sa z tela vyplavuje doplnkovou masážou a dostatočným pitným režimom. Ide o neinvazívnu procedúru.

Rádiofrekvenia

Rádiofrekvencia predstavuje ďalšiu neinvazívnu metódu, ktorá prostredníctvom elektromagnetických vĺn preniká do pokožky. Vyvolané teplo vo vrstvách kože stimuluje tvorbu kolagénu a spevňuje pokožku.

Lymfodrenáž

Veľmi účinnou metódou na odstránenie celulitídy je lymfodrenážna masáž, ktorá môže byť ručná alebo prístrojová. Špeciálne vyvíjaný tlak stimuluje tok lymfy a odstraňovanie škodlivých látok a tuku z oblasti stehien a zadku. V každom prípade býva táto masáž súčasťou invazívnych aj neinvazívnych druhov procedúr.

Odstránenie celulitídy domácou starostlivosťou

Účinne sa zbaviť celulitídy na stehnách a zadku môžete aj v domácich podmienkach pravidelnou starostlivosťou o pokožku a úpravou životného štýlu. Okrem toho, že dokážete celulitídu odstrániť či zmierniť jej príznaky, pravidelná starostlivosť bude pôsobiť aj ako skvelá prevencia proti ďalšiemu rozvoju a zhoršeniu celulitídy.

Tu je 6 overených tipov, ktoré môžete robiť proti celulitíde:

1. Upravte svoj jedálniček

Základom by pre vás mala byť úprava jedálnička. Celulitídu spôsobuje predovšetkým nadmerný príjem cukru, soli či alkoholu. Najmä soľ je zodpovedná za nadmerné zadržiavanie vody v tele a celkové zavodnenie organizmu.

Lepšou alternatívou je používať pri príprave jedál ružovú himalájsku soľ, ktorá nemá tieto nepriaznivé účinky, práve naopak – je veľmi zdravá.

Aj keď nie je úplne možné žiť na 100% zdravo a zriecť sa všetkých nezdravých dobrôt, mali by ste ich príjem aspoň obmedziť a zároveň čo najviac obohatiť svoj jedálniček o čerstvú zeleninu, ovocie a kopu vlákniny.

Náš tip: Vyskúšajte napríklad vymeniť klasické cestoviny za zdravšiu alternatívu. Konjakové cestoviny Slimpasta obsahujú minimum sacharidov a navyše sú plné vlákniny. 

2. Zbavte sa zadržiavania vody

K celulitíde okrem tuku prispieva aj zadržaná voda. Tomuto problému môžete predísť jednak obmedzením konzumácie vody zadržiavajúcich potravín (soľ, fastfood), ako aj zaradením potravín, ktoré pomáhajú vodu z tela odvádzať.

Skvelé sú napríklad strukoviny, uhorky, petržlenová vňať alebo červený melón počas leta. Samozrejmosťou by tiež mal byť dostatočný pitný režim – ideálne aspoň 8 pohárov čistej vody denne. S odstránením zadržanej vody vám tiež výborne pomôžu bylinkové čaje s direutickým účinkom.

Vyskúšajte napríklad čaj ŠTÍHLA LÍNIA, ktorý obsahuje účinnú zmes bylín na podporu trávenia a zlepšenie metabolizmu tukov.

3. Cviky na celulitídu

Pravidelný pohyb by mal byť trvalou súčasťou vášho životného štýlu nie len kvôli zbaveniu sa celulitídy, ale aj kvôli celkovému zdraviu a vitalite. Fyzická aktivita podporuje prekrvenie pokožky, spevňuje svalstvo, zrýchľuje metabolizmus a podporuje tiež správne fungovanie lymfatického a krvného obehu.

Výborné sú napríklad aeróbne aktivity, pri ktorých zapojíte celé telo. Stačí si vybrať, aký druh pohybu vám najviac vyhovuje a baví vás. Zvoľte napríklad beh, cyklistiku, kolieskové korčule či zumbu. Okrem toho môžete zaradiť aj cviky cielené na problémové partie zadku a stehien, ktoré ich pomôžu spevniť a obmedziť ukladanie tuku.

Medzi najlepšie cviky proti celulitíde patria rôzne variácie drepov, výpady, mostík alebo zakopávanie nôh v rôznych uhloch z pozície na všetkých štyroch. Inšpirujte sa napríklad týmito účinnými cvikmi na štíhle stehná.

4. Aplikujte striedavú sprchu

Pre prevenciu vzniku celulitídy je dôležité správne fungovanie lymfatického systému, preto by ste ho mali pravidelne stimulovať a podporovať jeho funkciu. Skvelé sú na to práve striedavé sprchy, ktoré pokožku krásne prekrvia a spevnia. Navyše vďaka nim podporíte aj svoju imunitu.

5. Doprajte si peeling

V sprche si tiež doprajte kvalitný peeling, ktorý taktiež podporí zdravie a vypnutý vzhľad pokožky. Peelingové zrniečka vás zbavia starých kožných buniek a podporia produkciu nových. Koža sa krásne vyhladí a omladí. Výborné sú prípravky s obsahom kofeínu alebo iných účinných zložiek, ktoré prenikajú do pokožky a tak ešte účinnejšie bojujú proti celulitíde.

Vyskúšajte napríklad vyhladzujúci telový peeling CLARINS (Exfoliating Body Scrub For Smooth Skin), ktorý obsahuje zmes účinných, ktoré dokonale vyhladia vašu pokožku, odstránia odumreté bunky a nahromadené toxíny.

Ako skvelý domáci peeling však môžu poslúžiť aj zvyšky mletej kávy (Coffee peeling)  alebo cukor zmiešaný s olivovým olejom.

6. Domáca masáž s krémom proti celulitíde

Úplnou samozrejmosťou pre zdravú a krásnu pokožku bez celulitídy by mala byť pravidelná domáca masáž. Masážou podporíte tok lymfy, prekrvíte svalstvo a tkanivo. 

Tak, ako pravidelne používate krémy proti starnutiu či proti vráskam na svoju pleť, mali by ste aj pri prevencii celulitídy staviť na špecializované produkty, ktoré pri dlhodobej starostlivosti zabránia jej vzniku.

Pri aplikovaní špeciálneho krému proti celulitíde navyše dostanete do pokožky účinné látky, ktoré budú bojovať proti celulitíde a rozpúšťať tukové bunky hlboko vo vrstvách kože.

Najlepšie krémy proti celulitíde

LACNÝ

ZLATÁ STREDNÁ CESTA

PRE NÁROČNÉ

Collistar Telová starostlivosť proti celulitíde

(Biorevitalizing Anticellulite Concentrate)

Juvena Zoštíhľujúci telový gél Body

(Countour Gel)

Sisley Intenzívna telová starostlivosť proti celulitíde Cellulinov

(Intensive Anti-Cellulite Body Care)

Krém proti celulitíde inšpirovaný mezoterapiou a biorevitalizáciou obsahuje zmes aktívnych látok, ktoré účinne bojujú proti celulitíde..

Pomáha oddeľovať mastné tukové bunky, čím sa znižuje zadržiavanie tukov a nastáva redukcia tukového tkaniva. Reorganizuje vaše spojivové tkanivo, aby sa viditeľne znížil objem stehien, bokov, zadku a kolien.

Intenzívna krémová telová starostlivosť, ktorá sa zameriava na celulitídu, a to vďaka mimoriadnej synergii aktívnych ingrediencií na rastlinnej báze a esenciálnych olejov, ktorá vychádza z najnovších výskumov Sisley.

Pomôcť si tiež môžete rôznymi masážnymi pomôckami, napríklad kefami, rukavicami alebo rollermi. Ak to s porazením celulitídy myslíte naozaj vážne, oplatí sa zaobstarať si špeciálny masážny prístroj proti celulitíde MEDISANA, ktorý je navrhnutý tak, aby vám cielenými pohybmi dokonale premasíroval postihnuté partie. Jeho cena sa pohybuje okolo 25 eur.

Ako sa hovorí, bez práce nie sú koláče a aj pre odstránenie celulitídy musíte niečo urobiť. Kozmetické ošetrenia sú drahý špás, ktorý vám môže pomôcť, no ak sa o svoju pokožku nebudete aj po zákroku starať a nebudete dbať na prevenciu, pôjde len o dočasný efekt a vyhodené peniaze.

Držte sa radšej našich rád a doprajte si kvalitnú stravu, pravidelný pohyb a domácu starostlivosť o vaše telo a nedajte celulitíde šancu!

Prečítajte si tiež:

Najnovšie z blogu

Recenzia na Venira PREMIUM kolagén: Kvalita a prírodné zloženie na prvom mieste

Na našom blogu fitnessdezerty.sk neustále hľadáme značky a produkty, ktoré podporujú zdravý životný štýl. Tentokrát...

Read More

Active Vegan Collagen recenzia: vyskúšali sme unikátny vegánsky kolagén od KolagenDrink

V tomto článku sa bližšie pozrieme na vegánsky kolagén od značky Kolagendrink. Presne tak, aj...

Read More

Inca Collagen: moja recenzia a skúsenosť – oplatí sa?

Na našom blogu pravidelne testujeme zdravé potraviny či výživové doplnky. Nemohli sme preto vynechať jeden...

Read More

Lipozomálne vitamíny – všetko, čo o nich treba vedieť

Trh s výživovými doplnkami neustále rastie a napreduje. Niet sa čomu diviť, keďže vitamíny a...

Read More