Proteínové sladkosti: TOP maškrty plné bielkovín!

Proteínové sladkosti môžu byť skvelým spôsobom, ako si spestriť zdravý jedálniček alebo diétu. Pokiaľ sa pravidelne hýbete a dbáte na vyváženú stravu, nie je dôvod, aby ste si odopierali malé sladké potešenie.

Okrem toho, trh v tomto smere rýchlo napreduje. Keďže čoraz viac ľuďom záleží na kvalite jedla a ich životného štýlu – aj v sladkostiach hľadajú pridanú hodnotu. V prípade proteínových sladkostí je to najmä:

  • Vysoký obsah bielkovín
  • Vyšší obsah vlákniny
  • Znížený obsah cukrov
  • Použitie komplexných zdrojov sacharidov (pomaly vstrebávané)
  • Pridanie vitamínov a minerálov

Proteínové tyčinky sú samozrejmosťou, no pochutnať si  už môžete aj na ďalších obľúbených sladkostiach, ako napríklad čokoláde, sušienkach, palacinkách alebo pudingoch v proteínovej verzií. Oproti klasickým sladkostiam ide o zdravšiu voľbu, ktorá vďaka lepšiemu zloženiu neohrozí vaše fitness ciele.

Tu je náš výber TOP proteínových sladkostí:

Proteínová čokoláda High Protein Milk Chocolate – Cocoa+

Táto fantastická čokoláda obsahuje 3 krát viac bielkovín a až o 62% menej cukrov ako klasická voľba! Takže je skvelým riešením, ako uspokojiť svoje chute na čokoládu úplne bez výčitiek 😉 Čo viac chcieť?

Proteínová čokoláda High Protein Milk Chocolate - Cocoa+

Proteínové OREO Protein O’s – Bodylab

Aj obľúbené kakaové sušienky s mliečnou plnkou sa dočkali svojej fitness verzie. Proteín O´ sú vyrobené s vysokými nárokmi na skvelú chuť, chrumkavosť a nutričné zloženie. Balenie obsahuje 9 sušienok, spolu až 26g bielkovín, 26g vlákniny a len 18g sacharidov.

Proteínové OREO Protein O's – Bodylab

Proteínové Brownies koláčiky – TPW

Proteínové brownies môžu poslúžiť ako chutná desiata, snack ku káve alebo fitness dezert plný bielkovín s minimom cukru. Celé balenie obsahuje 15 x 40 gramových koláčikov, osobitne balených pre zachovanie čerstvosti a praktický prenos so sebou. Každý koláčik obsahuje 10,5g bielkovín, 8,6g sacharidov ako aj 8,4g vlákniny.

Proteínové Brownies koláčiky – TPW

Proteínová Nutela Proteinella – HealthyCo

Proteinella je zdravá fitness nutela, obohatená o proteíny, vlákninu, antioxidanty a vitamíny. Neobsahuje palmový olej a je vhodná aj pre diabetikov. Fantastická lieskovo-oriešková chuť je už len čerešničkou na torte. Doprajte si ju napríklad na svoje proteínové palacinky, ovsené vločky alebo len tak 😉

Ak chcete verziu v bielej čokoláde, nech sa páči TU.

Proteínová Nutela Proteinella – Bodylab

Proteínové oplátky s lieskovo –orieškovým krémom PROTEINOPPERS – BODYLAB

Lieskovo-orieškový krém a chrumkavá oplátka – to je ďalšia dokonalá fitness maškrta na desiatu. Balenie obsahuje 8 x 20 gramových oplátok, pričom v každej jednej nájdete 5,4 g bielkovín 😉

Proteínové oplátky s lieskovo –orieškovým krémom PROTEINOPPERS – BODYLAB

Proteínové tyčinky Snickers, Mars, Bounty, Milky Way

Áno, už aj tieto obľúbené čokoládové tyčinky dostanete v proteínovej verzii! Ako chutia vám určite nemusíme hovoriť. Najlepšie je, že ich proteínové verzie sú absolútne rovnako fantastické, ale s oveľa lepšími nutričnými hodnotami.

Len pre porovnanie, klasická 50g SNICKERS tyčinka obsahuje 12g tuku, 4,3g bielkovín a až 31,5g sacharidov. Oproti tomu PROTEÍNOVÁ SNICKERS TYČINKA 51g obsahuje 7,1g tuku, 18,2g bielkovín a len 18,4g sacharidov!

Oplatia sa tiež v akciovom balení po 18 kusoch.

proteinova- tycinka-mars-snickers-bounty-milky-way

Proteínový puding Weider

Proteínový puding je fitness verzia obľúbeného dezertu, ktorý si môžete pripraviť doma za pár minút a vylepšiť podľa chuti. Pridajte napríklad obľúbené čerstvé ovocie, oriešky alebo bezkalorický sirup a vychutnajte si svoje dokonalé maškrtné proteínové dielo.

Proteínový puding Weider

Proteínové palacinky  BODYLAB

Proteínové palacinky už určite dobre poznáte. Môžete si ich pripraviť podľa domácich receptov – napríklad naše proteínovo-banánové lievance, alebo si ich kúpiť v instantnej verzii pre ešte jednoduchšiu, rýchlejšiu a pohodlnejšiu prípravu. Stačí ich zmiešať s vodou alebo mliekom a opiecť na troche kokosového oleja (výborne sa na to používa kokosový olej v spreji). Navyše si môžete vybrať z množstva chutných príchutí 😉

Proteínové palacinky BODYLAB

Ak si chcete pripraviť vlastné proteínové sladkosti, neprehliadnite náš nový ebook DIY PROTEÍNOVÉ TYČINKY. Nájdete v ňom 25 starostlivo zostavených receptov na proteínové tyčinky inšpirované obľúbenými sladkosťami ako Snickers, Twix, Bounty, Raffaello, Brownies a ďalšie. Takéto domáce tyčinky vás stoja oveľa menej ako tie kupované, sú super ľahké na prípravu a nesmierne chutné. Samozrejmosťou sú nutričné hodnoty ku každému receptu. VIAC INFO TU.

7

 

Prečítajte si tiež:

Spaľovače tukov pre ženy : ako si vybrať ten správny?
3 recepty na fantastické a rýchle proteínové dezerty – videonávod
Domáce proteínové tyčinky: tie najlepšie recepty
FITNESS SLADKOSTI, s ktorými je život krajší
Summary
Proteínové sladkosti: TOP maškrty plné bielkovín!
Article Name
Proteínové sladkosti: TOP maškrty plné bielkovín!
Description
Proteínové sladkosti môžu byť skvelým spôsobom, ako si spestriť zdravý jedálniček alebo diétu. Tu je náš výber tých najlepších fit sladkostí bez výčitiek.
Author
Print Friendly, PDF & Email

, , , ,