Proteínové sladkosti: TOP maškrty plné bielkovín!

Proteínové sladkosti môžu byť skvelým spôsobom, ako si spestriť zdravý jedálniček alebo diétu. Pokiaľ sa pravidelne hýbete a dbáte na vyváženú stravu, nie je dôvod, aby ste si odopierali malé sladké potešenie.

Okrem toho, trh v tomto smere rýchlo napreduje. Keďže čoraz viac ľuďom záleží na kvalite jedla a ich životného štýlu – aj v sladkostiach hľadajú pridanú hodnotu. V prípade proteínových sladkostí je to najmä:

  • Vysoký obsah bielkovín
  • Vyšší obsah vlákniny
  • Znížený obsah cukrov
  • Použitie komplexných zdrojov sacharidov (pomaly vstrebávané)
  • Pridanie vitamínov a minerálov

Proteínové tyčinky sú samozrejmosťou, no pochutnať si  už môžete aj na ďalších obľúbených sladkostiach, ako napríklad čokoláde, sušienkach, palacinkách alebo pudingoch v proteínovej verzií.

Oproti klasickým sladkostiam ide o zdravšiu voľbu, ktorá vďaka lepšiemu zloženiu neohrozí vaše fitness ciele.

Tu je náš výber TOP 10 proteínových sladkostí:

1. Proteínové Brownies koláčiky – TPW

Proteínové brownies môžu poslúžiť ako chutná desiata, snack ku káve alebo fitness dezert plný bielkovín s minimom cukru.

Celé balenie obsahuje 15 x 40 gramových koláčikov, osobitne balených pre zachovanie čerstvosti a praktický prenos so sebou. Každý koláčik obsahuje 10,5g bielkovín, 8,6g sacharidov ako aj 8,4g vlákniny.

Proteínové Brownies koláčiky – TPW

2. Proteínová Nutela Proteinella – HealthyCo

Proteinella je zdravá fitness nutela, obohatená o proteíny, vlákninu, antioxidanty a vitamíny. Neobsahuje palmový olej a je vhodná aj pre diabetikov.

Fantastická lieskovo-oriešková chuť je už len čerešničkou na torte. Doprajte si ju napríklad na svoje proteínové palacinky, ovsené vločky alebo len tak 😉

Ak chcete verziu v bielej čokoláde, nech sa páči TU.

Proteínová Nutela Proteinella – Bodylab

3. Proteínové oplátky s lieskovo –orieškovým krémom PROTEINOPPERS – BODYLAB

Lieskovo-orieškový krém a chrumkavá oplátka – to je ďalšia dokonalá fitness maškrta na desiatu. Balenie obsahuje 8 x 20 gramových oplátok, pričom v každej jednej nájdete 5,4 g bielkovín 😉

Proteínové oplátky s lieskovo –orieškovým krémom PROTEINOPPERS – BODYLAB

4. Proteínové tyčinky Snickers, Mars, Bounty, Milky Way

Áno, už aj tieto obľúbené čokoládové tyčinky dostanete v proteínovej verzii! Ako chutia vám určite nemusíme hovoriť. Najlepšie je, že ich proteínové verzie sú absolútne rovnako fantastické, ale s oveľa lepšími nutričnými hodnotami.

Len pre porovnanie, klasická 50g SNICKERS tyčinka obsahuje 12g tuku, 4,3g bielkovín a až 31,5g sacharidov. Oproti tomu PROTEÍNOVÁ SNICKERS TYČINKA 51g obsahuje 7,1g tuku, 18,2g bielkovín a len 18,4g sacharidov!

Oplatia sa tiež v akciovom balení po 18 kusoch.

proteinova- tycinka-mars-snickers-bounty-milky-way

5. Proteínový puding Gymbeam

Proteínový puding je fitness verzia obľúbeného dezertu, ktorý si môžete pripraviť doma za pár minút a vylepšiť podľa chuti. Pridajte napríklad obľúbené čerstvé ovocie, oriešky alebo bezkalorický sirup a vychutnajte si svoje dokonalé maškrtné proteínové dielo.

TIP: Inšpirujte sa našimi receptami, ako si tento fantastický puding môžete pripraviť. Tu nájdete 3 recepty na proteínový puding na štýl jahodového cheesecaku, Snickers puding alebo čokoládový Oreo puding.

proteinovy puding gymbeam

Kúpite v e-shope Gymbeam.sk

6. Proteínové palacinky  Gymbeam

Proteínové palacinky už určite dobre poznáte. Môžete si ich pripraviť podľa domácich receptov – napríklad naše proteínovo-banánové lievance, alebo si ich kúpiť v instantnej verzii pre ešte jednoduchšiu, rýchlejšiu a pohodlnejšiu prípravu.

Stačí ich zmiešať s vodou alebo mliekom a opiecť na troche kokosového oleja. Navyše si môžete vybrať z množstva chutných príchutí 😉

TIP: Prečítajte si aj našu recenziu na proteínové palacinky od Gymbeam.

proteinove-palacinky-gymbeam

Kúpite v e-shope Gymbeam.sk

7. Fitcheat proteínová čokoláda

Táto lahodná čokoláda s proteínovou náplňou je je vyrobená bez palmového oleja a pridaného cukru – obsahuje až 10-násobne menej cukru, ako klasická čokoláda!

Vyberať si môžete z troch lákavých príchutí: horká čokoláda s vanilkovou náplňou, biela čokoláda s kokosovou náplňou alebo biela čokoláda s jahodovou náplňou.

fitcheat gymbeam proteinova cokolada

Kúpite v e-shope Gymbeam.sk

Mňam! My odporúčame vyskúšať všetky tri.

fitcheat cokolady

Zdroj obrázku Facebook Gymbeam

8. Proteínové sušienky KetoMix

KetoMix je značka obľúbenej českej keto diéty. Na ich eshope nájdete širokú ponuku potravín vhodných do keto diéty, teda s vysokým obsahom bielkovín a nízkym obsahom cukru.

ketomix susienky

Kúpite v eshope KetoMix.sk

TIP: My sme otestovali ich proteínové sušienky a veľmi nám chutili. Našu celú recenziu na Ketomix sušienky si môžete prečítať tu.

keto sladkosti susienky ketomix

9. Tuba Kolatch

Lahodné orieškové krémy v praktickom balení. Dodajú vám energiu kedykoľvek počas dňa, zabaľte si ich do kabelky, na výlet alebo si ich vychutnajte len tak. Ale pozor, sú výborné a prudko návykové. Ny výber je až 6 príchutí.

tuba kolatch dezert

Kúpite v e-shope Protein.sk

10. Proteínová zmrzlina od Gymbeam

No a na záver v našom zozname nesmie chýbať proteínová zmrzlina, ktorá vás bez výčitiek osvieži počas horúcich dní.

Obsahuje až 28 g bielkovín na jednu dávku a vybrať si môžete z troch klasických príchutí: čokoláda, vanilka alebo jahoda.

gymbeam protein zmrzlina

Kúpite v e-shope Gymbeam.sk

Naposledy aktualizované: 3.5.2022

, , ,