Proteínové sladkosti: TOP maškrty plné bielkovín!

Proteínové sladkosti môžu byť skvelým spôsobom, ako si spestriť zdravý jedálniček alebo diétu. Pokiaľ sa pravidelne hýbete a dbáte na vyváženú stravu, nie je dôvod, aby ste si odopierali malé sladké potešenie.

Okrem toho, trh v tomto smere rýchlo napreduje. Keďže čoraz viac ľuďom záleží na kvalite jedla a ich životného štýlu – aj v sladkostiach hľadajú pridanú hodnotu. V prípade proteínových sladkostí je to najmä:

  • Vysoký obsah bielkovín
  • Vyšší obsah vlákniny
  • Znížený obsah cukrov
  • Použitie komplexných zdrojov sacharidov (pomaly vstrebávané)
  • Pridanie vitamínov a minerálov

Proteínové tyčinky sú samozrejmosťou, no pochutnať si  už môžete aj na ďalších obľúbených sladkostiach, ako napríklad čokoláde, sušienkach, palacinkách alebo pudingoch v proteínovej verzií. Oproti klasickým sladkostiam ide o zdravšiu voľbu, ktorá vďaka lepšiemu zloženiu neohrozí vaše fitness ciele.

Tu je náš výber TOP proteínových sladkostí:

Proteínová čokoláda High Protein Milk Chocolate – Cocoa+

Táto fantastická čokoláda obsahuje 3 krát viac bielkovín a až o 62% menej cukrov ako klasická voľba! Takže je skvelým riešením, ako uspokojiť svoje chute na čokoládu úplne bez výčitiek 😉 Čo viac chcieť?

Proteínová čokoláda High Protein Milk Chocolate - Cocoa+

Proteínové OREO Protein O’s – Bodylab

Aj obľúbené kakaové sušienky s mliečnou plnkou sa dočkali svojej fitness verzie. Proteín O´ sú vyrobené s vysokými nárokmi na skvelú chuť, chrumkavosť a nutričné zloženie. Balenie obsahuje 9 sušienok, spolu až 26g bielkovín, 26g vlákniny a len 18g sacharidov.

Proteínové OREO Protein O's – Bodylab

Proteínové Brownies koláčiky – TPW

Proteínové brownies môžu poslúžiť ako chutná desiata, snack ku káve alebo fitness dezert plný bielkovín s minimom cukru. Celé balenie obsahuje 15 x 40 gramových koláčikov, osobitne balených pre zachovanie čerstvosti a praktický prenos so sebou. Každý koláčik obsahuje 10,5g bielkovín, 8,6g sacharidov ako aj 8,4g vlákniny.

Proteínové Brownies koláčiky – TPW

Proteínová Nutela Proteinella – HealthyCo

Proteinella je zdravá fitness nutela, obohatená o proteíny, vlákninu, antioxidanty a vitamíny. Neobsahuje palmový olej a je vhodná aj pre diabetikov. Fantastická lieskovo-oriešková chuť je už len čerešničkou na torte. Doprajte si ju napríklad na svoje proteínové palacinky, ovsené vločky alebo len tak 😉

Ak chcete verziu v bielej čokoláde, nech sa páči TU.

Proteínová Nutela Proteinella – Bodylab

Proteínové oplátky s lieskovo –orieškovým krémom PROTEINOPPERS – BODYLAB

Lieskovo-orieškový krém a chrumkavá oplátka – to je ďalšia dokonalá fitness maškrta na desiatu. Balenie obsahuje 8 x 20 gramových oplátok, pričom v každej jednej nájdete 5,4 g bielkovín 😉

Proteínové oplátky s lieskovo –orieškovým krémom PROTEINOPPERS – BODYLAB

Proteínové tyčinky Snickers, Mars, Bounty, Milky Way

Áno, už aj tieto obľúbené čokoládové tyčinky dostanete v proteínovej verzii! Ako chutia vám určite nemusíme hovoriť. Najlepšie je, že ich proteínové verzie sú absolútne rovnako fantastické, ale s oveľa lepšími nutričnými hodnotami.

Len pre porovnanie, klasická 50g SNICKERS tyčinka obsahuje 12g tuku, 4,3g bielkovín a až 31,5g sacharidov. Oproti tomu PROTEÍNOVÁ SNICKERS TYČINKA 51g obsahuje 7,1g tuku, 18,2g bielkovín a len 18,4g sacharidov!

Oplatia sa tiež v akciovom balení po 18 kusoch.

proteinova- tycinka-mars-snickers-bounty-milky-way

Proteínový puding Weider

Proteínový puding je fitness verzia obľúbeného dezertu, ktorý si môžete pripraviť doma za pár minút a vylepšiť podľa chuti. Pridajte napríklad obľúbené čerstvé ovocie, oriešky alebo bezkalorický sirup a vychutnajte si svoje dokonalé maškrtné proteínové dielo.

Proteínový puding Weider

Proteínové palacinky  BODYLAB

Proteínové palacinky už určite dobre poznáte. Môžete si ich pripraviť podľa domácich receptov – napríklad naše proteínovo-banánové lievance, alebo si ich kúpiť v instantnej verzii pre ešte jednoduchšiu, rýchlejšiu a pohodlnejšiu prípravu. Stačí ich zmiešať s vodou alebo mliekom a opiecť na troche kokosového oleja (výborne sa na to používa kokosový olej v spreji). Navyše si môžete vybrať z množstva chutných príchutí 😉

Proteínové palacinky BODYLAB

Ak si chcete pripraviť vlastné proteínové sladkosti, neprehliadnite náš nový ebook DIY PROTEÍNOVÉ TYČINKY. Nájdete v ňom 25 starostlivo zostavených receptov na proteínové tyčinky inšpirované obľúbenými sladkosťami ako Snickers, Twix, Bounty, Raffaello, Brownies a ďalšie. Takéto domáce tyčinky vás stoja oveľa menej ako tie kupované, sú super ľahké na prípravu a nesmierne chutné. Samozrejmosťou sú nutričné hodnoty ku každému receptu. VIAC INFO TU.

7

 

Prečítajte si tiež:

Spaľovače tukov pre ženy : ako si vybrať ten správny?
3 recepty na fantastické a rýchle proteínové dezerty – videonávod
Domáce proteínové tyčinky: tie najlepšie recepty
FITNESS SLADKOSTI, s ktorými je život krajší
Print Friendly, PDF & Email
Summary
Proteínové sladkosti: TOP maškrty plné bielkovín!
Article Name
Proteínové sladkosti: TOP maškrty plné bielkovín!
Description
Proteínové sladkosti môžu byť skvelým spôsobom, ako si spestriť zdravý jedálniček alebo diétu. Tu je náš výber tých najlepších fit sladkostí bez výčitiek.
Author

, , , ,