najlepsie-proteiny-pre-zeny

Najlepšie proteíny pre ženy: na chudnutie aj tvarovanie krásnej postavy

Proteíny sú základnými stavebnými prvkami nášho tela. Sú nevyhnutné pre budovanie svalov a opravu tkaniva, udržanie dobrého zdravia pokožky, vyrovnávanie hormónov a podporu imunity a metabolizmu. 

Nie vždy je však ľahké dosiahnuť dennú potrebu bielkovín len zo stravy, najmä medzi prácou, starostlivosťou o deti a koníčkami. Proteínové prášky poskytujú jednoduchý a pohodlný spôsob, ako zvýšiť príjem tejto kľúčovej živiny, bez ohľadu na to, aký zaneprázdnený je váš život. 

Hľadáte najlepší proteínový prášok pre ženy?  V tomto článku sa zameriame na proteíny vyvinuté špeciálne pre ženy a poradíme vám s výberom.

Aký je rozdiel medzi “mužskými” a “ženskými” proteínmi?

V podstate, nemusí byť žiadny. Rozdiel je skôr v potrebe bielkovín a cieľoch, ktoré máte. Zatiaľ čo muži sa pri cvičení väčšinou zameriavajú najmä na nárast svalovej hmoty, ženy si prajú schudnúť, spáliť prebytočný tuk a získať vytúžené krivky. Nemusíte sa báť, že vám z proteínu narastú “mužské” svaly, fyziológia ženského tela je totiž úplne iná.

V závislosti od životného štýlu by žena mala prijímať 1-2 gramy bielkovín na kilogram telesnej hmotnosti. Na zvýšenom príjme bielkovín je založených aj množstvo diét (napríklad ketogénna diéta).

Ale vráťme sa k tomu, či je nejaký rozdiel medzi proteínmi pre mužov a ženy. Pokiaľ si zvolíte klasický čistý proteín, napríklad srvátkový, bude rovnako vhodný pre mužov či ženy. Ženy však môžu mať zvýšené nároky na chuť, zloženie či iné účinné látky v proteíne.

Preto už na trhu existuje široký výber produktov, ktoré sú vyvinuté špeciálne pre ženy. Často sa vyznačujú lahodnou chuťou a v ich zložení môžete nájsť účinné látky na podporu chudnutia či trávenia. Ženy tiež často preferujú rastlinné zdroje proteínov, pretože sa snažia vyhýbať živočíšnym produktom. Ak aj vy preferujete rastlinný proteín, prečítajte si tento náš článok, v ktorom nájdete tipy na rastlinné a vegánske proteínové prášky.

Proteín pre ženy: TOP 7 produktov

Kde kúpiť proteín pre ženy a ako si vybrať? Na trhu už nájdete široký výber produktov a aby sme vám pomohli, vyberáme našich favoritov.

 1. Yum Yum Beast Pink

Srvátkový proteín na mieru prispôsobený aktívnym ženám. Je obohatený o vitamíny, minerály, tráviaci enzým a spaľovače tuku, ako L-karnitín a CLA. Výhodou je tiež jeho vysoký obsah vlákniny a lahodná chuť. Z jednej dávky získate až 20,5 gramu bielkovín.

Vybrať si môžete z úžasných príchutí biela čokoláda – kokos, vanilková zmrzlina, čokoláda – lieskový oriešok a strawberry splash. Ide o obľúbený a medzi ženami výborne hodnotený proteín, ktorý vás určite nesklame.

beast pink protein pre zeny

2. Shake 4 Fit&Slim Amix

Fit & Slim sa vyznačuje vysokým obsahom bielkovín, vlákniny a nízkym obsahom tuku. Je vhodný počas diéty, ako aj na budovanie či udržiavanie svalovej hmoty. V jeho zložení sa nachádza viacero zdrojov proteínov (srvátkový, hovädzí) a ďalšie účinné látky (L-karnitín, extrakt z garcínie kambodžskej či multienzýmový komplex). V jednej dávke sa nachádza 20 g bielkovín. Dostupné príchute: čokoláda, banán, jahoda, lesné plody.

fit slim protein shake

3. Skinny proteín

Tento proteínový nápoj vhodný do redukčnej diéty sa vyznačuje špičkovou kvalitou surovín. Oceníte jeho dokonalú rozpustnosť a perfektnú chuť. Z jednej dávky získate 22,5 gramu bielkovín a vybrať si môžete z viacerých príchutí, ako napríklad čokoláda, kokos, cappuccino a ďalších.

skinny protein pre ženy

4. Slim Queen Shake

Tento proteínový nápoj obsahuje iba 121 kalórií na jednu dávku. Môžete si ho vychutnať kedykoľvek počas dňa, ako náhradu stravy alebo na doplnenie bielkovín po cvičení. Je tiež obohatený o vitamíny (A, D, E, C a komplex vitamínov skupiny B) a minerály (vápnik, draslík, zinok, horčík alebo železo). Na výber máte príchute jahoda, banán, čokoláda a vanilka.

slimqueen protein

5. Chiashake – Diet Shake

Unikátny diétny koktejl z obsahom MCT oleja. Značka Chiashake je známym českým výrobcom ketogénnej diéty a v jej ponuke nájdete rôzne diétne jedlá a nápoja. V zložení Diet Shaku nájdete kvalitný srvátkový proteín, vlákninu, MCT olej, vápnik a ďalšie minerály. Na výber je veľké množstvo príchutí, napríklad aj pistácia, slaný karamel či kokos – ananás. 

chia-shake_diet-shake

6. Altevita BIO vegan proteín

BIO Vegan Protein sa skladá výhradne z rastlinných výťažkov s vysokým prirodzeným obsahom bielkovín. Je teda vhdoný pre vegetariánov aj vegánov. V jeho zložení nájdete zmes mandľového, hrachového a konopného proteínu, ako aj ďalšie účinné látky.

rastlinny protein pre zeny

7. Bodyfit Kompava

Proteín pre ženy Bodyfit je vhodný pre všetky aktívne ženy. Je vhodným doplnkom pri redukčnej diéte, ako náhrada stravy počas dňa či ako výživný koktejl po tréningu. Vyznačuje sa 40 % podielom bielkovín a obsahuje aj ďalšie výživné látky, ako napríklad zdravé cukry, L- karnitín, vitamíny, minerály či antioxidanty. Zoženiete ho v základných príchutiach čokoláda, vanilka a jahoda.  

bodyfit protein

Autor článku: Lívia Bogárová

, , , ,